×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. jūlijs, 2013
Drukāt

Kaķēniem – smiltiņas ar bērnu pūderi

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Kaķu saimniekus allaž interesē dažas dzīvnieku higiēnas preces, kas atvieglo gan viņu, gan mīluļu dzīvi. Kas jauns daudzveidīgajā piedāvājumā?

 

Ja mājās mīt kaķis, saimnieks gadiem, vaigus piepūtis, stiepj mājās smiltis mīluļa tualetei. Un reizēm ikdienas steigā nopērk tuvākajā veikalā pieejamās, kas ne vienmēr izrādās tās labākās. Jā, tās ir lētākas, bet, berot kastē, put kā cements, dažas mēdz nokrāsot kaķiem ķepas oranžā tonī vai pēc lietošanas uzreiz saķep un smaku vairs neaiztur.

Ir iespējams nopirkt arī labākas smiltis, piemēram, ar smalkiem, baltiem graudiņiem, kas neput, turklāt jauki smaržo, jo tām pievienota lavanda vai cits aromāts. Mazuļiem savukārt ieteicamas tās, kurām klāt bērnu pūderis. Var izmēģināt arī kristāliskās smiltis: speciāls gels piešķir tām porainību un līdz ar to lielu mitruma un smakas uzsūkšanas spēju. Tās neput un nepielīp ķepu spilventiņiem. Vēl viens labums, ka izlietotās var noskalot tualetes podā. Dzīvnieku ķepās neķeras arī lielgraudainās cementējošās smiltis, kas ir dabīgs bioloģisks produkts. Tās neput, nepielīp kastes apakšā un pēc izlietošanas beramas dārzā komposta kaudzē.

Viens no jaunumiem šai piedāvājumā ir “World’s Best Cat Litter”, dabīgs graudu pārstrādes produkts, iegūts no kukurūzas. Tā sastāvs ir nekaitīgs, lietojams arī kaķēnu tualetes kastēs. Pilnībā absorbē mitrumu un likvidē nepatīkamo aromātu. “World’s Best Cat Litter” ir videi draudzīgs un šķīst ūdenī.

Liela nozīme tīrības uzturēšanā ir arī tualetei. Vairāk vai mazāk jau aizmirstas parastās kastes ar zemajām malām: par labām atzītas ar izteikti augstām.

Bet vēl praktiskāka ir tualete ar pieliekamu maliņu, kas kaķim vispār neļauj piemētāt grīdu. Parasti pret šādu konstrukciju mīlulis neiebilst, un saimnieks ir gauži laimīgs – pēc katras nokārtošanās nav jāslauka grīda!

Visideālākais variants mājās tomēr ir slēgtā tualete – ar durvīm un vēdināšanas atveri griestos. Tā nav lēta, bet nav arī nesamērīgi dārga – maksā ap desmit latiem. Jā, mēdz gadīties, ka mīlulis uzreiz šo tualeti neatzīst un neiet tur nokārtoties. Bet viņu var pakāpeniski pieradināt – sākumā izņemot durtiņas, lai nav noslēgta telpa. Pirms vairākiem gadiem uz šo plastmasas mājiņu ar neuzticību skatījās gan saimnieki, gan mīluļi. Tagad daudzi apgalvo, ka šis ir burvīgs izgudrojums, jo tā tikai pierašanas lieta, kas dzīvniekiem nesagādā lielas problēmas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+