Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
29. jūnijs, 2017
Drukāt

Vai Ilzei Cīrulei pusgada laikā izdevies uzlabot VID tēlu? LA aptauja (2)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

VID vadītāja Ilze Cīrule

Jānis Ošlejs, uzņēmējs un ekonomists: “Kopumā esmu apmierināts ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbu un veiktajām procedūrām. Vismaz apkalpojot manus uzņēmumus, dienests strādā ļoti labi. Šķiet, ka Ilze Cīrule nudien nav iestādei nodarījusi neko sliktu, tās tēls, iespējams, pat nedaudz uzlabojies. Bet es arī neredzu nopietnu VID rīcību pret naudas atmazgātājiem, jo, manuprāt, PVN krāpnieciskās shēmas valstī nav apturētas un turpina darboties. Tam jābūt vienam no VID galvenajiem uzdevumiem.”

Juris Millers, uzņēmējs un producents: “Domāju, ka iestādes tēla maiņa nebūs Ilzes Cīrules vai kāda cita tās vadītāja nopelns. VID nepieciešamas nopietnas sistēmiskas pārmaiņas. Es pats esmu saskāries ar to, ka VID darbinieku rīcība, kura apgabaltiesas spriedumā tika konstatēta kā nepieņemama un prettiesiska, nemainīgi tiek turpināta arī vairākus gadus pēc šā sprieduma spēkā stāšanās brīža. Tas liecina, ka šīs ie-
stādes iekšienē nav notikušas nekādas pozitīvas pārmaiņas. Tēlaini izsakoties, man šķiet, ka šobrīd ārēji maza, klusa kaķēna iespaidu radoša persona ir iemesta hiēnām līdzīgā barā. Man nav nekādu ilūziju, ka šī iestāde vismaz tuvākajā nākotnē varētu kļūt mūsdienīgāka un uzņēmējiem draudzīgāka.”

Normunds Bergs, uzņēmējs: “Uzņēmumam nevajag valsts iestādes dienesta tēlu, bet gan tā funkciju. It kā vajadzētu būt ērtākām procedūrām un saziņai, taču šobrīd nekādus milzīgus uzlabojumus neesmu redzējis. Tas, ko esmu dzirdējis no savu uzņēmumu finanšu vadītājiem – komunikācija ar dienestu kopumā varētu teikt, ka ir uzlabojusies, taču praktiskajās lietās vēl garš ceļš ejams. Piemēram, visiem zināma problēma ir, ka mazumtirgotāji neskaras klāt kases aparātiem, un nav saprotams, kā jaunas kases var mainīt situāciju. Kā neskārās klāt parastajam aparātam, tā neskarsies gudrajam. Mani skumdina, ka tiek runātas prātīgas lietas, bet reālās darbības neiet pareizajā virzienā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cīrules kundze pati nav īstais tēls ,kas apveltīts ar dzirsteli lielu darbu veikšanai

  2. Domāju, ka Cīrules kundzes tēlu bojā daži veci notikumi, kā arī daži vecie padomdevēji un vietnieki, kuri joprojām strādā ar pārākuma apziņu, naidīgu attieksmi un , iespējams, negodīgi.

Ainārs Dimants: Latvieši – kā apiņi ap citu būvētiem balstiem (18)Ko Maskavas propagandas apkarošanā sola Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas grozījumi
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Septiņreiz jāapspriež, vienreiz jāatlaiž

Valsts kancelejas pārstāvji koalīcijas politiķiem šonedēļ prezentēja iecerētās valsts pārvaldes reformas. Reformu plānā arī rosināts trīs gadu laikā valsts pārvaldes štatu mazināt par 6%. Premjers Māris Kučinskis žurnālistiem sacīja, ka pēc divām nedēļām par šo jautājumu turpināsies saruna ar VK. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā LNT sacīja, ka “ir sāktas praktiskas darbības valsts pārvaldes reformas sagatavošanai, kas dod pamatotas cerības, ka uzreiz pēc politiska lēmuma pieņemšanas varēs pāriet uz tās aktīvo fāzi”.

Vai partijām jāpalielina valsts budžeta finansējums?
Agris Liepiņš: Nepilsoņu lamatas (36)Pilsonības jautājumi ir līdzvērtīgi valsts teritoriālās neaizskaramības jautājumiem!
Egils Līcītis: Stunda situsi, saraksts slēgtsGads līdz 13. Saeimas vēlēšanām – jaunas partijas pieteikties vairs nevarēs
Rita Našeniece: Impērijas brīvprātīgie palīgi (76)Piederību valstij nenodrošina uztiepti papīri. To nodrošina audzināšana.
Draugiem Facebook Twitter Google+