Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķi, kuri netiek laisti ārā, ir nelaimīgi – patiesība vai mīts?0

Foto-LETA/AFP

Iegādājoties kaķi, jaunais saimnieks nereti svārstās, vai vajadzētu ļaut mīlulim pastaigāties pa āru. Ir bažas laist ķepaini laukā, jo dzīvnieku ārpusē apdraud gan automašīnas, gan dažādas slimības, ar ko var inficēties no klaiņojošiem kaķiem, bet tajā pašā laikā rodas sirdsapziņas pārmetumi, ka kaķītis tiek spundēts četrās sienās. Atbildi uz šo jautājumu sniedzis portāls “Cats.about.com”.

Kaut gan pieaudzis kaķis, kurš gadiem dzīvojis ielas kaķa dzīvi, piepeši padarīts par istabas kaķi, visticamāk, jutīsies ārkārtīgi nelaimīgs, ka nevar vairs baudīt ierasto brīvību, kaķi, kuri no mazotnes uzaug dzīvoklī un no sākta gala netiek laisti laukā, var būt ļoti laimīgi un apmierināti ar dzīvi, ja vien saimnieks tiem nodrošina pietiekami daudz rotaļlietu, nagu asināšanas stabiņu un dažādas konstrukcijas, pa kurām kāpelēt, īsāk sakot, interesantu ikdienu, vēstī “Cats.About.com”. Ja kaķis nekad nav laists ārā, viņš neskumst par to, ka netiek pagalmā, jo nevar trūkt tā, kā nekad nav bijis.

Tajā pašā laikā saimnieks, ja vēlas, var šad tad vai regulāri sagādāt ķepainim pilnīgi drošu iespēju iziet svaigā gaisā un saulītē, piemēram, mīluli izvedot pastaigā ar siksniņu. Jārēķinās gan, ka tad kaķis, stāvot pie ārdurvīm un skaļi ņaudot, var sākt pieprasīt, lai viņu atkal ved laukā.

Patiesībā dzīvei iekštelpās ir ārkārtīgi daudz priekšrocību.

Plusi dzīvei iekštelpās

  • Murrātājam nav saskarsmes ar citiem kaķiem, līdz ar to minka nevar inficēties no tiem ar parazītiem un dažādām bīstamām, lipīgām slimībām.
  • Kaķi neapdraud automašīnas. Ļoti daudzi istabas-āra kaķi diemžēl beidz savu dzīvi zem auto riteņiem, jo, pieraduši pie rāmās dzīves iekštelpās, ārā nav pietiekami uzmanīgi.
  • Saimnieks var viegli pamanīt, ja mīlulim rodas urinēšanas vai izkārnīšanās grūtības un laikus vērsties pie veterinārārsta. Ja kaķis tiek laists ārā un nokārtojas ārpus mājas, saimniekam būs ļoti grūti konstatēt, ja mīlulim šajā ziņā radušās problēmas, tādēļ dzīvnieciņš var ilgi mocīties ar diskomfortu vai sāpēm.
  • Mīlulis ir pasargāts no suņu, kā arī dažādu savvaļas dzīvnieku uzbrukumiem. Nevar tikt apskādēts arī kaķu kautiņos.
  • Kaķa dēļ neradīsies nesaskaņas ar kaimiņiem. Jebkurš kaķis, kas tiek laists ārā, labprāt izmantos kaimiņa puķu dobi vai bērniem paredzēto smilšu kasti par savu tualeti, kas, protams, nereti ir cēlonis pretenzijām.
  • Kaķi neviens nenozags un neviens svešinieks nevarēs nodarīt viņam pāri. Cik nav dzirdēts par bērniem, kuri izdur kaķīšiem acis, paši nesaprazdami, ko dara.
  • Kaķene nevar neplānoti kļūt grūsna.
Saistītie raksti
LA.lv