Foto – Shutterstock

Piemērotākie līdzekļi kakla sāpēm un kaklam, atbilstoši sūdzībām 0

Diskomforta sajūta – kņudēšana, skrāpēšana – un sāpes kaklā visbiežāk liecina, ka organisms cīnās ar vīrusu, baktēriju vai sēņu infekciju. Šādi simptomi jānovērš laikus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 70
Lasīt citas ziņas

Katrā kakla sāpju stadijā ir atšķirīgas ārstēšanas metodes. Sākumā, kad kņud un skrāpē, jāaptur iekaisuma attīstība un jāmitrina rīkles gļotāda. BENU aptieku farmaceite Jeļena Ļubimova iesaka kaklu skalot ar +30…+ 40 °C siltu ārstniecības augu (kliņģerīšu vai kumelīšu) novārījumu. Pirmo simptomu novēršanai efektīvi iedarbojas arī aerosoli ar kliņģerīšu un smiltsērkšķu eļļu, jo tā ir antibakteriāla un mazina iekaisumu.

Nākamajā stadijā, kad ir sāpes, jāaptur slimības izraisītāju aktivitāte. Lieliski noder aerosoli, kuru sastāvā ir propoliss. Tam ir ļoti spēcīga antibakteriāla iedarbība un anestezējošas īpašības. Noder aerosoli ar kliņģerīšu un smiltsērkšķu eļļu. Nepieciešamības gadījumā talkā var ņemt sūkājamās tabletes. Tās palīdz novērst kakla jutīgumu, sāpes un pietūkumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Trešajā stadijā rīkles galā veidojas aplikums un tajā esošās baktērijas izdala toksīnus, radot labvēlīgu vidi, kurā vairojas slimības izraisītāji. Pirms vizītes pie ārsta jādzer daudz ūdens un kakls jāskalo ar siltu kliņģerīšu vai kumelīšu novārījumu vai sālsūdeni. Tas palīdz atšķaidīt aplikumu un izvadīt kaitīgos vīrusa toksīnus.

Pēdējā kakla sāpju stadijā jāparādās atveseļošanās pazīmēm, jo šajā slimības posmā sāk veidoties jauna kakla gļotāda. Lieti noder smiltsērkšķu eļļas preparāti, jo tie dziedē gļotādas bojājumus un palīdz šūnām atjaunoties. Turklāt eļļa rada aizsargbarjeru un pasargā no jaunas infekcijas.

Ja ir klepus, farmaceite aicina pievērst uzmanību tā ilgumam, vai klepus ir mitrs vai sauss.

Akūts klepus parasti ir vīrusa infekcijas izraisīts un ilgst līdz trim nedēļām, bet hronisks turpinās vairāk par astoņām nedēļām.

Slimības sākumā klepus visbiežāk ir sauss un kairinošs jeb neproduktīvs, tāpēc tas jānovērš un jāveicina atkrēpošana. Šādas īpašības piemīt dažādiem ārstniecības augiem un ēteriskajām eļļām. Piemēroti ir preparāti, kuru sastāvā ir deviņvīru spēka, liepziedu, piparmētru, priežu pumpuru vai lakricas saknes ekstrakts. Ja neproduktīvais klepus ir ļoti stiprs un traucē, aptiekās pieejami klepu nomācoši medikamenti, kas iedarbojas uz smadzeņu nervu centriem. Var izmantot palīglīdzekļus – piparu un sinepju plāksterus, ārīgi lietojamas sildošas ziedes, izņemot gadījumus, ja ir stipri augsta temperatūra.

Klepum turpinoties, organisms cīnās ar infekciju, tādēļ aktīvi veidojas gļotas jeb krēpas, un šāds klepus ir mitrs. Šajā posmā klepu nedrīkst nomākt! J. Ļubimova rekomendē lietot daudz šķidruma, tostarp dažādas tējas, kas palīdz šķidrināt krēpas un veicināt to izdalīšanos, paplašina bronhus un atvieglo atkrēpošanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.