×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Kaķus un suņus skaitīs Briselē? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Parlaments (EP) pieņēmis prasību izveidot ES līmeņa datu bāzi apmaiņai ar kaķu un suņu reģistrācijas datiem, lai cīnītos pret lolojumdzīvnieku nelikumīgu tirdzniecību, informē EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Lolojumdzīvnieku, tostarp arī savvaļas un eksotisko dzīvnieku, kontrabanda ir arvien vairāk saistīta ar organizēto noziedzību, tā rada bažas par dzīvnieku labturību un draudus sabiedrības veselībai, uzsver EP deputāti. Rezolūcijā EP aicina Eiropas Komisiju nodrošināt, lai visām dalībvalstīm būtu saderīgas kaķu un suņu datu bāzes, un apsvērt iespēju izveidot šādas bāzes arī citiem lolojumdzīvniekiem.

Daudzām dalībvalstīm jau ir obligātas lolojumdzīvnieku identifikācijas un reģistrācijas sistēmas, tomēr pastāv atšķirības attiecībā uz informāciju, ko šajās sistēmās iekļauj. EP deputāti arī prasa aizsargāt šo dzīvnieku īpašnieku un pārdevēju personas datus.

Tāpat EP aicina EK pieņemt stingrus un efektīvus pasākumus, lai cīnītos pret nelegālu tirdzniecību ar lolojumdzīvniekiem, tostarp savvaļas dzīvniekiem, kuri tiek turēti kā lolojumdzīvnieki. Tie dzīvnieki, kas tiek tirgoti nelegāli, bieži vien ir audzēti sliktos apstākļos, tie ir slikti socializēti un tiem pastāv lielāks risks saslimt, uzsver deputāti, atgādinot, ka 70% no jaunajām, cilvēkus skarošajām slimībām, kas parādījušās pēdējo gadu desmitu laikā, ir dzīvnieku izcelsmes slimības.

Likumprojektu par dzīvnieku veselību, par ko Eiropas Parlaments un ES ministri vienojās pagājušā gada jūnijā, visticamāk, EP galīgi apstiprinās plenārsesijā 7. – 10. martā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tos čipus labāk atstājiet nelegālajiem migrantiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+