×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Kalcijs – tikai pārī ar D vitamīnu

“Man bija abu kāju ceļa un apakšstilba lūzums. Daktere ieteica D vitamīnu un austerkaļķus. Varbūt ir vēl kāds preparāts, kas stiprina kaulus? Ja samaļ olu čaumalas, tās arī var lietot? Ja var, tad vārītas vai svaigas un cik daudz?”
 Rūta l. Viesītes novadā

 

Kaulu stiprināšanā pats būtiskākais ir kalcijs, bet, lai tas uzsūktos cilvēka organismā, ir nepieciešams D vitamīns. Turklāt tos jāuzņem kopā un katru dienu noteiktā daudzumā. Tādēļ jūsu ārstes ieteiktie preparāti ir jālieto obligāti. Medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Sandra Černišova uzsver, ka, lietojot tikai kalciju, bieži vien netiek sasniegts vēlamais rezultāts, ja organismā nav pietiekami D vitamīna. Turklāt vēlams noteikt tā līmeni asinīs, jo tad ārsts var izrakstīt precīzāku šī vitamīna ikdienas devu.

Par olu čaumalu efektu S. Černišova nav pārliecināta. Čaumalās, protams, ir kalcijs, taču ne tādā formā, kas labi uzsūcas cilvēka gremošanas traktā. Nav iespējams arī noteikt nepieciešamo dienas devu kaut vai tādēļ, ka čaumalu sastāvs atkarīgs no vistu barības. Turklāt nopietnu veselības traucējumu gadījumā eksperimenti ar sevi cerētā uzlabojuma vietā var sagādāt bīstamas sekas, kuru novēršana vai uzlabošana prasīs vairāk pūļu.

Internetā gan atrodams daudz padomu par olu čaumalu sagatavošanu lietošanai un pat devām, taču nav ticamu atsauču uz ieteiktās terapijas avotiem, pat par metodes efektivitāti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+