×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
24. oktobris, 2016
Drukāt

Kalē sākta “džungļu” nojaukšana (3)

Foto - AFPFoto - AFP

Migranti ar savām personiskajām mantām sākuši pulcēties pie noliktavas, kas kalpo par centrālo punktu nometnes evakuācijas operācijā.

Kalē, Francijas ziemeļos, pirmdien sākusies par “džungļiem” iesauktās nelegālās migrantu nometnes evakuācija pirms tās nojaukšanas, ziņo mediji.

Migranti ar savām personiskajām mantām sākuši pulcēties pie noliktavas, kas kalpo par centrālo punktu nometnes evakuācijas operācijā, notikuma vietā novēroja aģentūras AFP žurnālisti.

Vēl pirms rītausmas pie noliktavas bija izveidojusies jau vismaz 60 cilvēku gara rinda. Nometnē ieradušie spēki un kravas mašīnas ar aprīkojumu.

Operācijā iesaistīti aptuveni 1200 policisti un drošības spēku darbinieki.

Svētdien Kalē izcēlās sadursmes starp policiju un nometnes iemītniekiem.

Francijas valdība nometnes nojaukšanu pamato ar humāniem apsvērumiem.

Nometne izveidojās 2015.gada pavasarī un tajā kādu laiku dzīvoja vairāk nekā 10 tūkstoši migrantu, bet pēdējā dienās viņu skaits sarucis līdz apmēram 6,4 tūkstošiem.

Migrantus Kalē piesaistīja kā vieta, no kuras nokļūt Lielbritānijā, kur dažiem migrantiem ir radinieki un, kā daudzi uzskata, ir labākas iespējas atrast darbu.

Migrantu nemitīgie mēģinājumi iekāpt kravas automašīnās, kas ar prāmi vai vilcienu dodas pāri Lamanšam uz Lielbritāniju, pamudināja varas iestādes uzcelt mūri, lai atturētu migrantus no galvenā ceļa, kas ved uz prāmju ostu.

“Džungļu” iemītnieki lielākoties ir no Afganistānas, Sudānas un Eritrejas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Retam mūsi cilvēkam ir tik krutas šmotkas. Kuram lauku cilvēkam ir sitādi zabaki..

  2. Un tagad tādā pašā veidā atpakaļ uz savu etnisko dzimteni. Labumu meklētāji!!

  3. NU TAD BEIDZOT KAUT KO SĀKS DARĪT!??

Draugiem Facebook Twitter Google+