Pasaulē
Citur

Kalifornijā plosās savvaļas ugunsgrēki0

Foto-LETA/AFP

ASV Kalifornijas štatā jau nedēļu plosās savvaļas ugunsgrēki, kuros gājuši bojā vismaz astoņi cilvēki: divi ugunsdzēsēji un seši vietējie iedzīvotāji. Septiņi cilvēki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Štata teritorijā pašreiz plosās 17 lieli savvaļas ugunsgrēki, tostarp pie Josemītu Nacionālā parka, kas ir iecienīta atpūtas vieta, un Sanhasinto kalnos uz austrumiem no Losandželosas. Viens no plašākajiem ugunsgrēkiem Kalifornijas ziemeļos nedēļas nogalē bija izpleties 36 000 hektāru platībā. Kā ziņo raidsabiedrība BBC, vakar ugunsdzēsējiem izdevies nedaudz ierobežot ugunsgrēka teritoriju. 12 000 ugunsdzēsēju un 17 helikopteru pilotu cīņu ar liesmām apgrūtina karstais un vējainais laiks. Pēc vietējo amatpersonu atzinuma, šie ir plašākie ugunsgrēki, kas izcēlušies Kalifornijā pēdējos desmit gados. Ugunsgrēki apdraud 20 000 māju un to dēļ bijuši spiesti evakuēties gandrīz 50 000 cilvēku. Šastas grāfistē ugunsgrēks nopostījis plašāku teritoriju nekā Sanfrancisko pilsēta un iznīcinājis vairāk nekā 720 māju. Kalifornijas štata gubernators Džerijs Brauns izsludinājis ārkārtas stāvokli Šastas grāfistē un vēl trijos apvidos. ASV prezidents Donalds Tramps apstiprinājis federālās palīdzības piegādi ugunsgrēkā cietušo rajonu iedzīvotājiem.

Kā stāsta aculiecinieki, vēja pūstās liesmas veidojušas virpuļviesuļus, izplatoties ar ātrvilciena rūkoņu un ātrumu. Redingas pilsētiņā Šastas grāfistē kāda vecmāmiņa ar diviem mazbērniem centās glābties no uguns, apsedzoties ar samitrinātu segu, taču liesmas iznīcināja viņu mitekli, ziņo aģentūra AP.

LA.lv