×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Kalifornijas ziemeļus piemeklē pēdējo gadu stiprākā vētra

LETA/EPALETA/EPA

ASV Kalifornijas štata ziemeļos ceturtdien plosījās spēcīgākā vētra pēdējo gadu laikā, atnesot sniegu, stipru lietu un vēju, un atstājot bez elektrības apmēram 150 tūkstošus cilvēku.

Vēja stiprums brāzmās sasniedza 64 metrus sekundē, un tika ziņots par pēdējo sešu gadu lielākajiem sniegputeņiem, bet ir gaidāms, ka tie maz kompensēs sausumu, kas šogad piemeklēja Kaliforniju trešo gadu pēc kārtas.

Vētra sāka postīt Kalifornijas ziemeļus trešdienas vakarā. Ir gaidāms, ka tā turpināsies līdz piektdienai, izraisot plašus plūdus piekrastē un zemes nogruvumus kalnu rajonos.

Sanfrancisko starptautiskajā lidostā tika atcelti apmēram 240 avioreisu. Sanfrancisko līča rajonā tika apturēta prāmju satiksme un uz laiku tika slēgtas divas sabiedriskā transporta sistēmas BART stacijas.

Uzņēmēji aizsedza veikalu logus ar koku vai kartonu, un daži mēģināja aizsargāt savu īpašumu ar smilšu maisiem.

Kalnu rajonos pirmoreiz kopš 2008.gada tika izplatīti brīdinājumi par sniega vētrām, un ir gaidāms, ka uzsnigs līdz vienam metram biezs sniegs.

Tika prognozēts, ka neparasti stiprā vētra, kas ieradusies no Klusā okeāna ziemeļiem, Kalifornijā virzīsies uz dienvidiem, sasniedzot Losandželosu un Sandjego. Losandželosas piepilsētās tika noteikti automašīnu novietošanas ierobežojumi rajonos, kurus apdraud iespējami zemes nogruvumi.

Sanfrancisko un citur Kalifornijas ziemeļos tika slēgtas skolas.

Stipras lietusgāzes ir gaidāmas arī Oregonas un Vašingtonas štatos ASV ziemeļrietumos.

ASV meteoroloģijas eksperti informēja, ka tik stipras lietavas šajā rajonā pēdējoreiz bijušas 2009.gada oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+