Mobilā versija
+4.9°C
Guna, Judīte
Piektdiena, 9. decembris, 2016
17. maijs, 2016
Drukāt

Kaliņingradā atklāta izstāde par Latvijas mazajām “gaismas pilīm” (1)

Foto: gaisma.lvFoto: gaisma.lv

17. maijā Kaļiņingradā XXI Viskrievijas bibliotekāru kongresa laikā tika atklāta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības izstāde “Latvijas mazās gaismas pilis”, LA.lv uzzināja Latvijas vēstniecības Krievijā kancelejā Kaļiņingradā.

Ikgadējais bibliotekāru kongress tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem Krievijas kultūras notikumiem un katru gadu tiek izvēlēta viena Krievijas pilsēta, kura tiek pasludināta par Krievijas bibliotēku galvaspilsētu. Šogad šo godu izpelnījusies Kaļiņingrada, un kongresā, kurš ilgst no 15. līdz 20. maijam, piedalās 1300 bibliotēku speciālistu no 64 Krievijas reģioniem. Kongresa laikā ar referātiem uzstājas arī LNB pārstāvji.

Izstādi atklāja Kaļiņingradas apgabala zinātniskās bibliotēkas direktore Ņina Ruzova un Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā Konsulārās nodaļas Kancelejas Kaļiņingradā vadītāja Inga Skrūzmane. Ņ. Ruzova izteica gandarījumu, ka šo izstādi aplūkos bibliotēku vadītāji no visas Krievijas un tā būs laba iespēja iepazīties ar Latvijas bibliotēku interjera un arhitektūras pērlēm. Kancelejai ir izveidojusies laba sadarbība ar apgabala zinātnisko bibliotēku, un jau vairākas reizes apgabala bibliotekāri ir devušies iepazīšanās braucienos uz LNB.

Pēc Kancelejas iniciatīvas 74 kongresa delegāti laikā no 20. līdz 22. maijam uzturēsies Latvijā, kur paredzēta tikšanās Bauskas Centrālajā bibliotēkā, radošā tikšanās ar publicistu Roaldu Dobrovenski LNB, kā arī ekskursija par Gaismas pili.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ak, tad Latvija tagad skaitās daļa no “Viskrievijas” ?

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+