×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
21. novembris, 2016
Drukāt

Kaļiņingradas apgabalā izvietots raķešu komplekss “Bastion” (2)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Krievijas Kaļiņingradas apgabalā izvietotais karaspēka grupējums papildināts ar mobilā krasta raķešu kompleksa “Bastion” divizionu, pirmdien ziņu aģentūrai “Interfax” pastāstījis informēts avots.

Militārie eksperti lēš, ka šāds komplekss, kas izmanto virsskaņas pretkuģu raķetes “Oniks”, faktiski spētu bloķēt kuģiem iekļūšanu Baltijas jūrā caur Dāņu šaurumiem un “nosegt” visus iespējamos mērķus Polijas teritorijā. Šā kompleksa kaujas komplektā var būt līdz 36 raķetēm.

Minētais avots norādījis, ka šis divizions iekļauts Krievijas Baltijas flotes raķešu nodaļas sastāvā.

19.novembrī Krievijas Baltijas jūras flotes preses dienests paziņoja, ka flotes raķešu nodaļas “sagatavo infrastruktūru un veic plānveida pārapbruņošanos ar jauniem krasta un operatīvi taktisko raķešu kompleksiem”, nesniedzot sīkākas ziņas par šo kompleksu tipu, bet Kalugas rūpnīcas “Taifun” ģenerāldirektors Andrejs Petrakovs iepriekš izteicās, ka septembrī Baltijas flotei nodots raķešu komplekss “Bal”.

Kā norāda “Interfax”, komplekss “Bastion” paredzēts jūras piekrastes aizsardzībai vairāk nekā 600 kilometru garumā un spēj dot triecienus kuģiem un sauszemes mērķiem arī intensīvas radioelektroniskās pretdarbības apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tiešām kāds domā, ka bijušās prūšu zemes piesārņošana ar krievu raķetēm krīzes situācijā paliks bez atbildes? Kaļiņingradas apgabals būtībā ir “katls”, kas atrodas NATO valstu ielenkumā un iespējamā kara gadījumā tas pirmais tiks likvidēts. Ar mūsdienu sakaru līdzekļiem ir labi pārredzama katra šīs teritorijas pēda, arī militārie mēŗķi. Turpretī šī teritorija ir visai maza (150X100 km) un tur nav kur paslēpties, pretēji Krievijas plašumiem. Visai tai jezgai pamatā ir politisks un iebiedēšanas raksturs.

    • Да уж скорее плацдарм, а вовсе не «котёл». Про искандеры вы забыли и про калибры не упоминули совсем. Вам то есть чем ответить то? Все объекты НАТО уже являются целями для соответствующих ракет, и даже не одной.

Draugiem Facebook Twitter Google+