×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Kaļiņingradas iedzīvotāji dodas iepirkties uz Poliju (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Kaļiņingradas apgabalā dzīvojošie cilvēki sākuši ievērojami aktīvāk šķērsot Krievijas un Polijas robežu, lai Polijā iegādātos tos produktus, kuru tirdzniecību Krievija savā teritorijā ir aizliegusi, informē Polijas radio interneta vietne.

Atbildot Eiropas Savienības un ASV sankcijām pret Krieviju, Maskava pirms nepilnām divām nedēļām noteica aizliegumu savā teritorijā ievest rietumvalstu pārtikas produktus, kā arī augļus un dārzeņus. Kamēr Krievijas pārtikas veikalos preču cenas aizvien aug, Polijā tās preču pārpalikuma dēļ samazinās, skaidro Polijas radio. Tiesa, līdz ar Krievijas noteikto embargo ES valstu pārtikas precēm strauji pieaudzis to kaļiņingradiešu skaits, kuri dodas uz Poliju iepirkt pārtikas produktus.

“Kopš embargo ieviešanas Kaļiņingrdas iedzīvotāju skaits, kuri dodas iepirkties uz Poliju, pieaug. Situācija tirgū kļūs tikai sliktāka. Polijas pierobežas teritorijās ar Kaļiņingradu embargo dēļ cenas nesamazināsies, kā tas notiks citviet Polijā,” sarunā ar Polijas radio sacījis poļu politologs Tadeušs Barila.

2011. gadā noslēgtais līgums starp Poliju un Krieviju paredz, ka Kaļiņingradas iedzīvotājiem nav nepieciešama vīza, lai apmeklētu Polijas ziemeļdaļu. Tāpat arī poļi, kuri dzīvo pierobežas teritorijā, likumīgi bez vīzas var apmeklēt Kaļiņingradu. “Poļi dodas uz Kaļiņingradu, lai pirktu benzīnu un dīzeļdegvielu. Savukārt Kaļiņingradā dzīvojošie krievi apmeklē Poliju, lai iepirktu pārtikas un saimniecības preces, kā arī bērnu pārtiku,” sarunā ar Polijas radio skaidroja Barila.

Pērn no Polijas kopējā eksporta uz Kaļiņingradas apgabalu 25 procenti bija pārtikas preces. Polijas radio norāda, ka Kaļiņingrada ir ļoti atkarīga no ārvalstu preču importa. Ārvalstu piegādātāji nodrošina 70 procentus no tur patērētajiem piena produktiem, 50 procentus no augļiem, 44 procentus no dārzeņiem un 40 procentus no vistas gaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Skaidri meli. Kaļiņingradas iedzīvotāji tā vienkārši Polijā netiek, vajag vīzas.

 2. Ne jau tikai krtevi.Es zinu kafejnīcas īpašnieku kas katru otro nedēļu ar busiņu brauc uz Poliju pēc produktiem.Ieskaitot pat patērēto degvielu uz apmēram 1000 km. tas atmaksājas.

 3. Lai brauc mājās uz krieviju, nevis okupē Austrumprūsiju.

 4. jāceļ PVN pārtikai un jāsamazina darbaspēka nodoklis, gana baroti

 5. nabadziņi.
  noindēsies taču !

 6. Man gan jaunums. Nezināju, ka viņi var ceļot bez vīzām

 7. Nu tad atraduši lielu brīnumu. Latvijas iedzīvotāji arī regulāri brauc iepirkties uz Poliju. Tas atmaksājas, jo Latvijā apģērbi, apavi ir daudz dārgāki, nerunājot jau par Latvijas produktu ražotāju milzīgajām cenām.

  • Mūsu cenas nav nemaz tik briesmīgas. Jā, piemēram, Slovākijā, Rumānijā noteiktas preču grupas ir lētākas. Taču tajā pašā laikā, ja primārais nav dārgi brendi, tad iegādāties gaumīgu apģērbu vai garšīgu vietējo produkciju var – tikai vajag sekot Lielo tirgotāju akcijām un sezonu piedāvājumiem. Bet, ja vēl vadās pēc principa taisi ragavas vasarā – tad var itin mierīgi arī labu brendu preces iegādāties par visnotaļ patīkamām cenām…

Draugiem Facebook Twitter Google+