×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. novembris, 2016
Drukāt

Kaljulaidas attiecības ar baznīcu: Igaunijas prese atklāj detaļas (23)

REUTERS REUTERS

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida kļuvusi par pirmo valsts vadītāju, kas inaugurācijas dienā atteikusies no pateicības dievkalpojuma, trešdien vēstīja laikraksts “Postimees”.
Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka Kaljulaida atteicās no šāda dievkalpojuma 10.oktobrī, kad tika inaugurēta Igaunijas prezidenta amatā.

Pateicības dievkalpojuma inaugurācijas dienā tradīciju aizsāka pirmais Igaunijas pēckara prezidents Lennarts Meri, un tamlīdzīga tradīcija ir daudzās Ziemeļeiropas valstīs.

Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Urmass Vīlma “Postimees” atklāja, ka ievēlēšanas dienā telefonsarunā apsveicis Kaljulaidu, izstāstījis par šo tradīciju un paudis gatavību novadīt pateicības dievkalpojumu. Kaljulaida solījusi par to padomāt, bet pēc dažām dienām viņas kancelejas darbinieki arhibīskapam paziņoja, ka jaunievēlētā prezidente tādu pasākumu ir noraidījusi.

Vīlma atzina, ka “tādu lēmumu patstāvīgi pieņem prezidents. Tomēr šajā amatā bez šaubām ir grūti atrast līdzsvaru starp paša cilvēka vēlmēm un amata pienākumiem”.

Kaljulaida neesot vēlējusies piedalīties arī ekumēniskā dievkalpojuma ceremonijā, kurā piedalās visu Igaunijas Baznīcu padomē ietilpstošo baznīcu pārstāvji.

Arhibīskaps Vīlma tomēr uzsvēra, ka sagaida plašāku baznīcas un prezidentes sadarbību nākotnē.

Igaunijas prezidentes preses sekretārs Tāvi Linnamē sacīja, ka attiecības ar reliģiju un to intensitāte ir ļoti personīga lieta. Arī viņš norādīja, ka prezidente un baznīca noteikti atradīs sadarbības veidus.

Kaljulaida par pirmo sievieti Igaunijas prezidenta amatā tika ievēlēta 3.oktobrī, bet amata pilnvaras no Tomasa Hendrika Ilvesa pārņēma 10.oktobrī.

Ilvess inaugurācijas dienā 2006.gada 9.oktobrī piedalījās pateicības dievkalpojumā Tallinas Kārļa baznīcā, bet Arnolds Rītels 2001.gada 8.oktobrī – savā inaugurācijas dienā – apmeklēja pateicības dievkalpojumu Tallinas Doma baznīcā.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Kārtējā liberāle . 110% tā nebūs pēdējā stulbā rīcība . Nu ir cilvēki kas nezin ka ir Dievs, bet nezināt kas ir baznīca . ar ko tā nodarbojas ikdienā . Kaut kādus saietus taču apmeklēs – laikmetīgās mākslas izstādes , utt .

 2. Visa cieņa pazuda pret šo sievieti. Uzreiz! Nu arī igauņiem nepaveicās. Tik iedomīgu, dzīvi un pasauli nesaprotošu dāmīti dabūt uz kakla – nekā laba nebūs.

 3. Igaunijas prezidentes rīcība ir nožēlojama. Kārtējā liberāļu ieliktene.

 4. Visu cieņu Igaunijas prezidentei! Ticība ir dziļi personiska lieta un nav svarīgi – ir valsts vadītājs reliģiozs cilvēks vai ne. Neticu, ka visi iepriekšējie Igaunijas, tāpat kā visi mūsu prezidenti, bijuši cītīgi baznīcā gājēji, tāpēc tās izdarības ar baznīcas rituāliem pēc stāšanās amatā izskatās diezgan muļķīgi. Un to, ka baznīcu jātur pa gabalu no valsts varas, pierāda Krievijas piemērs. Krievijā pareizticība tagad aizvieto komunistisko ideoloģiju un popiem tur liela teikšana. Par to gana daudz var lasīt presē, arī par popu varas un naudas kāri un tieksmi pēc greznas dzīves. Šķiet, ka Igaunijā nekas tāds tuvākajā laikā nedraud. Ceru, ka arī Latvijā ne, un, ka Latvijas politiķi ņems piemēru no Kaljulandas.
  Vēlreiz gribu apliecināt cieņu un apbrīnu šai sievietei par drosmi un neatkarīgo stāju! Igaunija atkal kārtējo reizi var kalpot par piemēru Latvijai!

 5. Pamazām sāku cienīt šo sievieti!

 6. Malace!!! Tā tiešām ir malace!! Cienu Igaunijas prezidenti, visa cieņa!! Ar mugurkaulu cilvēks, neliekuļo, tās ir tikai pozitīvas iezīmes…. Lai veicas un galvenais, lai nesalūzt, zem baznīcas spiediena!! Vēļu izturību. Tiešām noliecu galvu tāda prezidenta priekšā, nevis kā mūsējais skrien palekdamies uz Aglonu!!

 7. Reliģija ir katra cilvēka personīga izvēle. Manuprāt, dāma sevi parādījusi kā iedomīgu muļķi: cilvēks, kurš ir patiesi, aizrautīgi dzīvojis un godīgi, smagi strādājis, zina, ka cilvēka spējām un spēkiem tomēr ir robežas. Aiz un pāri tām ir – Dievs.

  Taču mans viedoklis ir tikai manējais. Lai dāma dzīvo pēc savas izvēles. 🙂

  • Cik divkosigi tomer ir baznicas ganamie “auni”, ka tos deve to “gans”. Vispirms saka, telojot labinos, ka religija ir katra izvele, bet tad sak apvauksket tos, kam pietiek prata nebut tadam pasam ganamam aunam.
   Dievs kristiesiem ir tiesi tads pats ka briviba cekistiem. Abi vienlidz nelietigi un meligi izmanto demagogiju, melus, sadomatus pasaku stastus par savu izredzetibu, lai paklautu naivos un uz tiem parazitetu.
   It seviski, ka, atgadinu, kristiesi bija tie, kuri visa pasaule apkaroja dievticibu un izpratni par dievu, ta vieta iebazot melus un imperatora Konstantina uzdevuma 4. gs sacereto pasaku gramatu – JD.
   Jo nav uz pasaules tada dieva, kuram jelkad butu dzimis Jezus. Ari ne judu Jahvem, kam, nu jau vairs ne, bet ieprieks meginaja to piesiet.. Laikam ne velti musulmani saka, ka Jezus bijis izcils pravietis, bet kristiga baznica sajukusi prata, to pataisot par dievu…, kurs, pats sevi sev upurejis, lai sev izpirktu pasa uztaisitos grekus… Pilnigs absurds un bezjega, kuru iespejams iebarot tikai ar sapratu nedraudzigiem gara nabagiem

 8. Beidzot kads adekvats valsts vaditajs. Par tadu butu tikai japriecajas. Jo baznica, ka zinam, kaut liekuligi un meligi, SKAITAS !!! atdalita no valsts. Ta butiba ir privats bizness, kas balstas uz lauzu KRAPSANU un PARAZITESANU uz tiem, par ko citos biznesos pienakas sods… Tatad baznica joprojam ir nepamatoti PRIVILIGETA stavokli attieciba pret visiem citiem ari nodoklu atlaizu zina. Tiesi tapec daudzi no valdosajiem tiem atvel summas, ar kuram, laikam dalas… Pie kam ta publika, ta ka izcelas ar izteiktu saprata iztrukumu, ir viegli manipulejama un baznickungu viegli ietekmejama un uzkudama uz tiem velamam darbibam, piem velesanu sakara, ko izmanto sadi politiki.
  Tas tikai nozime, ka tiem pie kajas tas, ka ta ir iekarotaju ideologija, pilnigi IDENTISKA komunistiski fasistiskajai, kurai atskiras tikai pieludzamie elki un melu saturs. Vieni melo, izliekas par darbalauzu aizstavjiem, pasi budami vergturi, otri telojot dievbijibu, kuru sacerejis to saimnieks Roma – imperators Konstantins, vergu paklausanai, ietekmesanai dieva varda.

 9. Katrs dara kā grib… var jau skriet Ilvess uz baznīcu un pagrābt no valsts 170 tūkstosus… tā teikt klausies manos vārdos, neskaties uz darbiem

 10. Mūsu valdībai arī vajadzētu atteikties no visādiem oficiāliem dievkalpojumiem – ja vien cilvēks nav ticīgais (un es šaubos, ka viņi visi tādi ir), tad tā vienkārši ir liekulība un galu galā valsts varai būtu jābūt šķirtai no baznīcas

 11. Baznīca nav Dievs!!! Atbildēt

  Cilvēka attiecībām ar Dievu,starpnieks ir obligāts?

  • Jā! Ir! Tā ir ticība! Tā nekādā gadījumā nav neticīgo pļāpāšana par “ticību”, kura esot “katra cilvēka personīga darīšana”. Ar šādu pļāpāšanu bezdievību neapsegsi!

 12. “attiecības ar reliģiju un to intensitāte ir ļoti personīga lieta”- jā, tas tiesa, katram ir izvēles tiesības – būt glābtam, vai čāpot uz elli.

  • neiespringsti velti ! Atbildēt

   Tevi, tāpat kā visus, apēdīs tārpi, gardi šmakstinādami, neskatoties uz tavām fantāzijām par aizkapa dzīvi !

  • ka tadi crusader jau ir pilnigi izglabti… no saprata un morales klatbutnes, pieludzot savu par dievu nomasketo satanu (Jn 8:44), jo pasi nezin ko un kapec pieludz, faktiski budami paklausigi bezdomu vergi “tam kungam”, jebkuram kungam, kurs stasta pasacinas, skalo smadzenes. Kaut vai tapec, ka nav tada dieva, kam jelkad butu dzimis to elks Jezus. Ja kadreiz bibeles tika minets ta vards, piespelejot to judu Jahvem, tad nu jau ir iznemts, jo VD piekabinata JD ir klaja pretruna ar to.

   • Izklausies tāds dikti sasprindzis un uztraucies. Es jau sapratu ka tu savu izvēli esi izdarījis, bet tāpēc jau nevajadzēja tik garā tekstā izrādīt savu nezināšanu. Kaut nu tas tev netiktu ieskaitīts par grēku. Novēlu tev tomēr atgriezties pie Dieva- tava radītāja. Nekad nav par vēlu nākt pie prāta.

    • ka crusader joprojam cer, ka ta pieludzamajiem kungiem ierasts, IEKRAPT savu dieva maska izdekoreto satanu.
     Jo tiesi krustnesi visa pasaule apkaroja dievticibu, cerot to aizstat ar savu melu religiju- ideologiju = paklausibu kungiem uz vella parausanu.

 13. Jaunā Igaunijas prezidente,acīmredzot,spēj iztikt bez vidutājiem!

 14. Un kápèc viņa nevarèja atteikties??? Ja neiet baznīcà ikdienà.nav ko liekuļot un tur nav nekas slikts

Draugiem Facebook Twitter Google+