Laukos
Piensaimniecība

“Kalna Dambrānos” fermu dienā stāstīs par slaucamo govju veselības uzturēšanu0


Z/s “Kalna Dambrāni” saimniece Iveta Tīrumniece
Z/s “Kalna Dambrāni” saimniece Iveta Tīrumniece
Foto – Dainis Bušmanis

Lai lauksaimniekiem demostrētu racionālas un veiksmīgas saimniekošanas pieredzi, nākamnedēļ, 15.jūnijā, Viesītes novada Viesītes pagasta zemnieku saimniecībā “Kalna Dambrāni” notiks fermu diena. Pasākuma tēma: „Slaucamo govju izmantošanas ilguma rādītāju salīdzināšana saimniecībā izaudzētiem un iepirktiem dzīvniekiem”.

Fermu dienas notiek Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotā cikla “Zālēdāju projekts” ietvaros, kurā fermu dienu pasākumi tiek rīkoti izmēģinājumos iesaistītajās saimniecībās

Plānots ka pasākums sāksies plkst.10.30 Viesītes kultūras pilī, Smilšu ielā 2.
Pasākuma dalībniekus uzrunās LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa,
informācija par saimniecību “Kalna Dambrāni” sniegs tās īpašniece Iveta Tīrumniece,
ar saimniecībā iegūto datu analīzi iepazīstinās LLKC Jēkabpils nodaļas vadītāja, lopkopības konsultante LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Ziedīte Bimšteine. Par slaucamo govju ilgmūžība stāstīs LLU Lauksaimniecības fakultātes profesore Daina Jonkus, bet par augstvērtīgu ģenētiku – SIA “Vidzemes veterinārais serviss” pārstāvji.

Otrajā daļā sekos brauciens uz saimniecību, vaislai ataudzējamo telīšu, nobarojamo buļļu apskate un novērtējums, kā arī slaucamo govju grupu un ilgdzīvojošo rekordgovju apskate.

Pasākums būs bezmaksas, tas norit Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Ilgtspējīgas lauksaimniecības ražošanas pilotprojektu īstenošana” ietvaros.

LA.lv