×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. septembris, 2012
Drukāt

Kalnciemā gatavojas izveidot akumulatoru pārstrādes rūpnīcu

Foto-LETAFoto-LETA

SIA “East-West Finances” plāno veidot akumulatoru pārstrādes ražotni Jelgavas novada Kalnciemā, kam patlaban sadarbībā ar pašvaldību tiek veikta sabiedriskā apspriešana un sadarbībā ar Vides ministriju notiek ietekmes uz vidi novērtējums.

Jelgavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone informēja, ka augustā Kalnciemā notika tikai pirmā – sākotnējā – sabiedriskā apspriešana par uzņēmēja iecerēm un paiešot vismaz pusgads, kamēr pašvaldībai būs nepieciešams sniegt atbildi uzņēmējam.

Saskaņā ar noteikto kārtību vispirms taps ziņojums par ietekmes uz vidi novērtējumu. Tikai pēc tam, kad pēc Vides ministrijas atzinuma nepastāvēs nekādi ierobežojumi vai šķēršļi, lai uzņēmējs konkrētajā teritorijā sāktu attiecīgo uzņēmējdarbību, savu nostāju varēs paust pašvaldība, skaidroja Kaņepone.

Saskaņā ar sabiedriskajā apspriešanā pausto uzņēmējam arī vēl ir vairāki precizējami tehniskas dabas jautājumi, kas ražotnes izveides aprises vēl tikai veido.

Jelgavas novada pašvaldība ir noskaņota atbalstīt dažādas uzņēmējdarbības ieceres un ir atvērta investīcijām, ja vien tas norit saskaņā ar teritoriālo plānojumu, sniedz ieguvumu pagasta un novada attīstībai ilgtermiņā un neapdraud iedzīvotāju tiesības, pauda Kaņepone.

SIA “East-West Finances” pašvaldību informēja, ka ražotne plānota bijušajā minerālvates pārstrādes cehā, kas saskaņā ar Jelgavas novada pašvaldības teritoriālo plānojumu arī atrodas rūpnieciskās ražošanas zonā.

Pēc uzņēmuma pārstāvju paustā, ražotne tiks pārreģistrēta Kalnciema pagastā, kļūstot par Kalnciema nodokļu maksātāju. Uzņēmums paredz nodrošināt 52 darba vietas cilvēkiem, kas strādās trīs maiņās.

Augustā notikušajā sabiedriskajā apspriešanā uzņēmuma pārstāvji skaidroja tehnoloģijas procesu. Akumulatoru pārstrādes tehnoloģija paredz vairākus posmus – elektrolīta atdalīšana, savākšana un neitralizācija, akumulatora karkasu sasmalcināšana un sadalīšanu pa komponentēm, metāla kausēšana un liešana. Lai metālu kausētu, tiks izmantota rotācijas krāsns, kā kurināmo izmantojot dabasgāzi. Aprēķināts, ka ražotnes jauda nodrošinās 15 000 tonnu akumulatoru pārstrādi gadā.

Saskaņā ar uzņēmuma pārstāvju pausto līdzīga ražotne blīvi apdzīvotā vietā atrodas Igaunijā. Tāpēc Jelgavas novada pašvaldības iecere pašreizējā procesā ir apkopot informāciju par minētās Igaunijas ražotnes ietekmi uz vidi, iespējams, izzinot iedzīvotāju atsauksmes un vietējās pašvaldības nostāju.

Saskaņā ar Kalnciema pagasta pārvaldes nekustamā īpašuma speciālistes Līgas Laugas pausto ražotnes un svina akumulatoru pārstrādes rūpnīcu plānots izvietot privātā teritorijā Jelgavas ielā 21, Kalnciemā, Kalnciema pagastā, Jelgavas novadā. Ēku būvju uzturēšanai izdalītā platība ir 1,76 hektāri, taču, vai plānots izmantot visu teritoriju, pagaidām nav zināms.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+