×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. jūnijs, 2015
Drukāt

Kalnciema ielā atklās Paulas Zariņas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 9. jūnijā, ar Paulas Zariņas izstādi Kalnciema ielā 36/38 tika atklāta Mākslai Vajag Telpu (MVT) Vasaras Māja, kuras galvenais vadmotīvs ir Džemma Skulme, LA.lv uzzināja fondā MVT.

No konteineriem veidotā mākslas platforma veidota, uzsverot, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla.

Vasaras Māja kalpos par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. Visas vasaras garumā notiks septiņu latviešu mākslinieku – Arņa Balčus, Kristiana Brektes, Kristas Dzudzilo, Indriķa Ģelža, Raita Hroloviča, Darjas Meļņikovas, Paulas Zariņas – izstāžu sērija “Džemma Skulme”.

Katrs sērijas autors būvēs savu personisko dialogu ar Džemmas darbiem un meklēs veidus, kādos interpretēt Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā, stāsta fonda vadītājas asistente Ieva Nagliņa.

Pirmo sērijas izstādi veidojusi Paula Zariņa (1988). Jaunā māksliniece sevi piesaista klasiskās glezniecības tradīcijai, tāpēc arī, iedziļinoties Džemmas Skulmes daiļradē, viņa galveno uzmanību vērsusi tieši uz formālo izteiksmes līdzekļu risinājumu izpratni. Atsaucoties uz Džemmas asociācijām par glezniecību kā “krāsu sadzīvošanos”, kā “lielo sprādzienu”, kurā starp divām krāsām uzsāktais, otas vēzieniem virzītais dialogs izvēršas negaidītā stāstījumā. Ir tapis lielākais Paulas līdz šim veidotais glezniecības darbs, un tieši sasaistās ar Džemmas Skulmes izteikto nepieciešamību pēc mākslas kā (pirmkārt) personiska atklājuma un izaicinājuma, ar potenciālu tapt globālam.

Paulas Zariņas izstāde apskatāma līdz 21. jūnijam, bet 18. jūnijā plkst. 18 notiks mākslinieces autorvakars, kura viesi tiks iepazīstināti ar mākslas darba koncepciju un tapšanas gaitu, kā arī varēs uzdot savus jautājumus.

Savukārt Vasaras mājas kultūras programmas ietvaros jau šosestdien, 13. jūnijā no plkst. 11 līdz 15 notiks radošās darbnīcas bērniem, kurās kopā ar “Liels un mazs” un “Bikibuki” varēs veidot savu īpašo grāmatiņu un gatavot ilustrācijas, stāsta Nagliņa.

Visu pasākumu apmeklēšana ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+