×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Kalnciema ielā rosīsies Venēcijas karnevāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 21. februārī, no plkst. 10 līdz 16 Kalnciema kvartāls aicina uz “Meteņu karnevālu” – tradicionālo Meteņu svinībām pasaulē slavenā Venēcijas karnevāla noskaņās. Dienas programmā paredzēta tradicionālo meteņu ēdienu baudīšana, Pelnu dienas aktivitātes un “maskēšanās” karnevāla garā, portālam LA.lv pastāstīja kvartāla kultūras programmas organizatore Luīze Pastore.

Senie latvieši svinēja meteņus kā pavasara gaidīšanas svētkus. Tradicionāli tie sākas Pelnu dienā – septiņas nedēļas pirms Lieldienām, līdz ar katoļu gavēni. Savukārt Itālijā šajās dienās tiek svinēts pasaulē slavenais Venēcijas karnevāls. Tas simbolizē atvadas no laicīgās dzīves priekiem pirms lielā gavēņa. Tradicionāli karnevāla laikā, uzvelkot masku un iejūkot raibajā pūlī, ikviens pilsētas iedzīvotājs varēja iegūt citu identitāti: trūcīgam amatniekam parādījās izdevība koķetēt ar augstākās sabiedrības dāmām, parādnieki varēja paslēpties no augļotājiem, izputējušie augstmaņi – netraucēti ubagot, bet sabiedrībā cienījami ļaudis – uzdzīvot.

Pavasara gaidīšanas un karnevālu noskaņās 21. februārī Kalnciema kvartāla tirgotāji būs pārģērbušies raibās karnevāla un jautrās ķekatu maskās un aicinās uz tradicionālo meteņu mielastu.

Ģimenēm ar bērniem būs iespēja iesaistīties Pelnu dienas aktivitātēs. Galerijā, kur joprojām būs skatāma izstāde “Vislabāk es topu par Bikibuku”, izdevniecība “Liels un mazs” no plkst. 11 aicinās bērnus un vecākus uz Pelnu Putras Dienu. Notiks Klusuma konkurss un Mēmās putras spēle, bet Bikibuka darbnīcā taps melnbalti zīmējumi un ogļu ūsas.

Līdzi paņemtus krekliņus varēs apdrukāt sietspiedes darbnīcā (dalības ziedojums 5 eiro).

Pastore stāsta, ka pieaugušie, kam interesē bērnu grāmatu attīstības tendences, plkst. 14 aicināti uz sarunu “Meteņa meti: kādas būs bērnu grāmatu ilustrācijas?”, kurā piedalīsies mākslinieki, mākslas zinātnieki un grāmatu izdevēji.

Savukārt Vīnu veikala zāle būs pārvērtusies par Venēcijas karnevāla norises vietu: te varēs tikt pie savas karnevāla maskas, iejusties Venēcijas noskaņā, iemūžinot mirkli īpaši izveidotā fotostūrītī, nobaudīt tradicionālos slavenā karnevāla saldumus, un tamlīdzīgi. Karnevāla masku darbnīcu vadīs Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” mākslas pasniedzēja Anda Laukevica, karnevāla aktivitātes noritēs sadarbībā ar itāļu valodas un kultūras centru L’ITALII, Paper4you un itāļu audumu veikalu Simode.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+