×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
13. jūnijs, 2014
Drukāt

Kalnciema ielā veidos Koka arhitektūras centru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kalnciema kvartāls ir sācis ēkas Kalnciema ielā 33, nr.2, Rīgā, renovācijas darbus, lai jaunatklātajā ēkā izveidotu Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls”, vēsta kvartāla pārstāve Una Meiberga.

Tā ir pēdējā no Kalnciema kvartāla sešu ēku kompleksā ietilpstošajām mājām, kura pacietīgi gaidīja savu kārtu renovācijas darbiem. Koka ēka atrodas pie Kalnciema un Melnsila ielas krustojuma un ar garenfasādi orientēta pret Melnsila ielu, veidojot vienotu ielas apbūves ansambli ar esošajām kvartāla ēkām.

Nams sākotnēji celts 1895. gadā un vēlāk pārbūvēts 1930. gadā. Pašlaik uzsāktie renovācijas darbi paredz ēkas saudzīgu atjaunošanu pēc tradicionālās amatniecības metodēm, saglabājot ēkas esošo apjomu un fokusējoties uz fasādes un iekštelpu sakārtošanu. Darbus plānots pabeigt līdz 2015. gada otrajam ceturksnim.

Koka arhitektūras centrs “Kalnciema kvartāls” būs atvērts kā Latvijas iedzīvotājiem, tā arī ārvalstu tūristiem, lai popularizētu Pārdaugavas un Latvijas koka arhitektūru. Praktisko darbnīcu, lekciju, prakses darbu un ekskursiju formā sabiedrība tiks informēta un izglītota par koka ēku saglabāšanu, kultūrvēsturisko vērtību, apsaimniekošanu un atjaunošanu.

Renovācijas darbi noris ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, darbības programmas “Infrastruktūra un pakalpojumi” aktivitātes “Atbalsts kultūras pieminekļu privātīpašniekiem kultūras pieminekļu saglabāšanā un to sociālekonomiskā potenciāla efektīvā izmantošanā” ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+