Kalnciema kvartālā čehu multimediju izstāde “Biotypo”
 0

Kalnciema kvartāla galerijā līdz 6. maijam skatāma Tomasa Bata Universitātes Zlinā, Čehijā, Multimediju komunikācijas fakultātes pasniedzēju un studentu tipogrāfijas un kaligrāfijas darbu izstāde “Biotypo”. Izrādot savus darbus Rīgā, izstādes autori ne tikai spēlējas ar latvisko dabu, bet veido arī paralēlu saikni starp Latviju un Čehiju – attiecības, kas vēl caur dizainu jāizpēta.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Cauri laikiem ir dažas lietas, kas vienmēr bijušas klātesošas vienā vai otrā veidā caur tajās valdošo klusumu, veidojot pasauli ap sevi. Mākslinieki uzskata, ka daba un burti ir divas no šīm lietām. “Burti attīstās tieši tāpat kā daba, tikai ar daudz lielāku ātrumu un dinamiku. Kamēr daba klausās, burts atbild,” atklāj izstādes veidotāji. Izstādes ietvaros mākslinieki pēta šīs mūžīgās, tomēr pastāvīgi mainīgās tēmas un to, kā tās spēj mijiedarboties ar “tipogrāfijas” un “kaligrāfijas” starpniecību.

Kas ir “Tipogrāfija” mākslinieku skatījumā? Šīs izstādes autori uzskata, ka pastāv saikne starp abiem – dabas mieru un teatralitāti vienā pusē un cilvēku, lieliskās tipogrāfijas tīro formu, otrā pusē. Tāpat kā daba ir pilna kontrastu, tādi ir arī burti, vārdi, teikumi. Izstādes radītāji vēlas izvērst šo domu un vienlaikus pieiet tai no dažādiem skatupunktiem. Daži darbi būs tīri vizuāli, veidojot emocionālu saikni ar skatītāju. Dažiem tiks atņemts viss nenozīmīgais skaistums, un tie spēlēsies ar koncepciju dziļākā, intelektuālā līmenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šī izstādes daļa “Kaligrāfija” – tipogrāfija rokrakstā – atspoguļo klasiskās renesanses rakstus un vērš uzmanību uz kaligrāfijas mākslas aizmirstajām tradīcijām. Mākslas darbi savieno kaligrāfiju un zīmējumu, lielākoties ar pētījuma iezīmēm. Izstādes tēmas pamatā ir dabisks dizains, un tādējādi tas turpina studentu izstādes sadaļu. “Tekstus ir iedvesmojusi slavenu pasaules autoru radīta proza un dzeja. Šajā elektronisko saziņas līdzekļu laika periodā tipogrāfija rokrakstā ir rets izņēmums, kas aizvedīs skatītāju līdz rokraksta attīstības saknēm. Dabisks rokas žests valdošo datorprasmju vietā sniegs izstādes skatītājiem patīkamu pārmaiņu,” ir pārliecināti izstādes veidotāji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.