×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

“Kalnciema kvartālā” izstādīs Alises Bēržvades gleznas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 28. oktobra līdz 23. novembrim “Kalnciema kvartāla” galerijā būs apskatāmā mākslinieces Alises Bēržvades personālizstāde “Struktūra”, LA.lv uzzināja galerijā.

Alises Bēržvades personālizstādes “Struktūra” darbi tapuši Erasmus apmaiņas programmas laikā Lisabonas Universitātes mākslas fakultātē.

Metāla un stikla arhitektūra, kuras sākumi meklējami 19. gadsimtā, ir kalpojuši par ierosmi Alises Bēržvades darbiem. Tā par iedvesmas avotiem ir kļuvuši Marijas Pijas un Luiza I tilti Porto, kuru radīšana saistāma ar dzelzs arhitektūras pionieri Gistavu Eifeli. Tā arī 19.gs. izskaņā uzceltā Rossio un teju gadsimtu vēlāk tapušā Oriente stacija Lisabonā. Tomēr arhitektūras loma mākslinieces darbos nav dominējoša, par galvenajiem “varoņiem” kļuvuši metāla konstrukciju fragmenti, kas atrauti no kopējā veidola un kuriem piemīt sava pašpietiekamība.

Alise Bēržvade dzimusi Rīgā, 1991. gadā. Studējusi tēlniecību, J. Rozentāla mākslas vidusskolā, kultūras menedžmentu Latvijas Kultūras koledžā. Šobrīd studē Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedrā un šogad iegūs mākslas bakalaura grādu. Šī ir otrā mākslinieces personālizstāde, 2014. gadā “From Riga to Lisbon” bija apskatāmā Östergötlands Museum, Linšēpingā Zviedrijā. Grupas izstādēs piedalās no 2009. gada. Piedalījusies vairākos mākslas projektos, kā kuratore un izstāžu noformētāja.2013. gadā ieguvusi Zviedrijas Rotari klubu Linšēpingā un Noršēpingā stipendiju mākslā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+