Mobilā versija
+7.3°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
21. februāris, 2015
Drukāt

Kalnciema kvartālā Meteņdienu svin Venēcijas karnevāla noskaņās

Foto-LETAFoto-LETA

Kalnciema kvartālā notiek Meteņu karnevāls.

Sestdien, 21.februārī, Kalnciema kvartālā notika “Meteņu karnevāls” jeb Meteņdienas atzīmēšana Venēcijas karnevāla noskaņās.

Pasākuma gaitā notika tradicionālo meteņu ēdienu baudīšana, Pelnu dienas aktivitātes un “maskēšanās” karnevāla garā.

Senie latvieši svinēja meteņus kā pavasara gaidīšanas svētkus. Tradicionāli tie sākas septiņas nedēļas pirms Lieldienām, kad sākas katoļu gavēnis, bet noslēdzas Pelnu dienā. Savukārt Itālijā šajās dienās tiek svinēts pasaulē slavenais Venēcijas karnevāls. Tas simbolizē atvadas no laicīgās dzīves priekiem pirms lielā gavēņa. Tradicionāli karnevāla laikā, uzvelkot masku un iejūkot raibajā pūlī, ikviens pilsētas iedzīvotājs varēja iegūt citu identitāti: trūcīgam amatniekam parādījās izdevība koķetēt ar augstākās sabiedrības dāmām, parādnieki varēja paslēpties no augļotājiem, izputējušie augstmaņi – netraucēti ubagot, bet sabiedrībā cienījami ļaudis – uzdzīvot.

Pavasara gaidīšanas un karnevālu noskaņās šodien Kalnciema kvartāla tirgotāji bija pārģērbušies raibās karnevāla un jautrās ķekatu maskās un aicināja uz tradicionālo meteņu mielastu.

Nākamais tirgus Kalnciema kvartālā būs Spodrības tirgus. Tas paredzēts 28.februārī.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+