×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Kalnciema kvartāls piedāvās iespēju paviesoties Šekspīra laikmetā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kalnciema kvartālā sestdien, 17. maijā, būs iespēja atgriezties izcilā angļu dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra laikmetā, vēsta Una Meiberga.

Svinot Šekspīra 450. dzimšanas dienu, ar NORVIK Bankas atbalstu Rīgā notiek Šekspīra festivāls, kura ietvaros 17. maijā Kalnciema kvartālā visas dienas garumā norisināsies Šekspīra laika tirgus un kultūras pasākumi.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 tirdziņa apmeklētājiem tiks piedāvāti pēc Šekspīra laika receptēm tapuši ēdieni un dzērieni. Būs iespēja nobaudīt seno laiku delikatesi – viduslaiku zupu ar iekšiņām, grilētu sivēnu Viduslaiku gaumē, lēni ceptu jēra kāju ar sarkanvīna mērci un grūbām ar meža ķiplokiem.
Tiks sarūpēta tradicionālā koča un bada pankūkas, pēc senajām receptēm tapusi jēra gaļas zupa, kā arī brieža gaļas zupa Šekspīra laikmeta gaumē, kas burbuļos lielajā trijkāja katlā. Verandā varēsiet veldzēties ar tradicionālo alu no viduslaiku Anglijas – eilu. Dižciltīgajiem tirgus apmeklētājiem būs iespēja rotāties strausa spalvās un nobaudīt strausa desiņas.

Arī amatnieki būs parūpējušies par sendienu labumiem – rotām, kalumiem, zīmogiem un citiem darinājumiem.

Kamēr notiks sirsnīga tirgošanās laikmeta garā, varēs baudīt Šekspīra izcilāko lugu fragmentu kaleidoskopu un muzikālas intermēdijas Tjūdoru laika gaumē Rīgas Doma Kora skolas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Kultūras koledžas jauno mūziķu un aktieru sniegumā, kā arī horeogrāfu priekšnesumus un cīņu mākslas numurus.

Bērnus priecēs “Jauno Jātnieku skolas” un “British Chamber of Commerce” sarūpētā izjāde uz ponija, ‘brūču un zilumu’ grima darbnīca, bet pieaugušajiem sarūpētas tradicionālas izklaides viduslaiku ļaužu gaumē – sieksta Kalnciema kvartāla bedrē.

Lai iesaistītos sendienu gaisotnes radīšanā, ikviens apmeklētājs aicināts ietērpties Tjūdoru laikmeta drānās!

Vakarā, plkst. 19.00 uz skatuves kāps senās mūzikas ansamblis “Ludus”, bet plkst. 19.30 tiks piedāvāts Šekspīra “Perikla” iestudējums jauno LKA aktieru sniegumā, pēc senajām tradīcijām adaptējot izrādi īpaši tirgus laukuma vajadzībām.

Šekspīra laika tirgus dienu ar koncertu noslēgs grupa “Jakarta Club”. Jaunās uzlecošās zvaigznes – britu indie-rock grupa no Šekspīra dzimtenes Anglijas – sāks muzicēt pēc plkst. 21.30 vakarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+