×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. marts, 2012
Drukāt

Kalniete: Būtiski izprast PSRS sabrukuma iemeslus (1)

kalniete_sandra07022

Ir būtiski izprast iemeslus, kādēļ sabruka Padomju Savienība, šodien Briselē diskusijā “Dzīve pēc Padomju Savienības” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

“Šodien, atskatoties uz 20 gadu vēsturiskajām izmaiņām Eiropā, mums ir būtiski saprast, kādēļ sabruka Padomju Savienība, izprast 20 gadu garumā sekojošās demokrātiskās izmaiņas, to veiksmes un neveiksmes. Tāda sapratne palīdzēs mums veidot labāku politiku, lai atbalstītu demokrātiskās izmaiņas nākotnē,” sacīja Kalniete.

Viņa norādīja, ka nepieciešams arī izprast, “kādēļ Austrumeiropas un Baltijas valstis ir patiesi brīvas, kamēr citas valstis, kas veidojušās uz Padomju Savienības drupām, ir tikai daļēji brīvas vai pat mazāk brīvas, nekā bija 1992.gadā”.

EP Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētājs Žozefs Dauls norādīja, ka pēc Padomju Savienības sabrukuma izaugusi jauna eiropiešu paaudze, uz kuras pleciem balstīsies Eiropas nākotne, aģentūru LETA informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis. “Tādēļ mums ir jāsaprot un jāzina Eiropas sarežģītā vēsture, lai mēs būtu labi bruņojušies un varētu stāties pretim jebkuriem mēģinājumiem vājināt Eiropas pamatvērtības: demokrātiju, brīvību, toleranci un cilvēktiesību ievērošanu,” teica Dauls.

EP deputāte no Lietuvas Radvile Morkūnaite-Mukuleniene, kura ir jaunākā eiroparlamentāriete Eiropas Tautas partijas grupā un dzimusi laikā, kad Lietuva vēl bija Padomju Savienībā, dalījās savā personīgajā pieredzē, dzīvojot totalitāra režīma valstī. “Nesenās vēstures zināšanas viscaur Eiropai jaunākās paaudzes vidū ir kā vakcīna pret jebkuru brīvības un vispārējo vērtību apspiešanu, radikālismu un neiecietību pret tiem, kas domā savādāk,” sacīja politiķe.

Arī Zviedrijas deputāts Kristofers Fjellners arī uzsvēra mūsdienu Eiropas politiskās reālijas. “Lielā cīņa pret diktatūru ir uzvarēta, bet vēl aizvien mums vajag cīnīties par demokrātiju Krievijā un Baltkrievijā. Komunisma sakaušana bija milzīgs solis ceļā uz brīvu Eiropu, bet vēl aizvien ir daudz darāmā,” secināja deputāts.

LETA jau ziņoja, ka šodien Briselē par godu 20 gadiem kopš Padomju Savienības sabrukuma pēc Kalnietes iniciatīvas tika organizēta diskusija “Dzīve pēc Padomju Savienības”. Konference pulcēja bijušās padomju paaudzes pārstāvjus no politiķu, ekonomistu un akadēmiķu vidus, lai novērtētu 20 atjaunošanas gadus un spriestu par jaunajiem Eiropas Savienības pārbaudījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vēl būtiskāk-novērst iemeslus Latvijas atpalicībai no pārējām jaunajām ES dalībvalstīm!

Draugiem Facebook Twitter Google+