×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Kalniete kļūst par Eiropas Parlamenta lielākās grupas viceprezidenti (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Parlamenta lielākā – Eiropas Tautas partijas (EPP) – politiskā grupa šodien pirmajā jaunā sasaukuma sēdē ievēlēja Latvijas deputāti Sandru Kalnieti (V) par grupas viceprezidenti, paziņoja Kalnietes pārstāvis Mārtiņš Spravņiks.

Par ETP grupas jauno prezidentu kļuva Vācijas Kristīgi sociālās savienības pārstāvis Manfreds Vēbers. Grupas prezidents kopā ar viceprezidentiem vada grupas darbu, katram prezidija loceklim uzņemoties noteiktu atbildības jomu.

Uzrunājot frakcijas deputātus Sandra Kalniete uzsvēra, ka turpmākajos gados ģeopolitiskie jautājumi, vienota ārējā, drošības un enerģētikas politika būs īpaši svarīgas un tāpēc viņa vēlētos likt lietā savu ilggadējo diplomātes pieredzi un reālistisko skatījumu uz Krieviju.

Labēji centriskā Eiropas Tautas partija (ETP) uzvarēja Eiropas Parlamenta vēlēšanās un tai arī šajā Parlamenta sastāvā ir grupa ar lielāko deputātu skaitu.

ETP grupa ir arī pirmā Eiropas Parlamenta grupa, kura šodien sāk pilnvērtīgu darbu. Turpinās citu grupu veidošanās. Aplēses liecina, ka Eiropas Tautas partijas grupā būs 222 deputāti, sociāldemokrātu – 192, liberāļu – 67, konservatīvo – 64, zaļo – 53 , komunistu – 51, un divās eiroskeptiķu grupās attiecīgi 47 un 40 deputātu.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Gudrākie mūk no slīstošā kuģa, bet demagoģe ar balles kurpēm cer vēl saraust kādus labumus.

 2. Хотелось бы ,чтобы уважаемая газета с той же принципиальностью и непредвзятостью освещала успехи других евродепутатов-например успехи прекрасного человека и борца Татьяны Аркадьевны Жданок.

 3. Esmu priecīgs!

 4. Būs pašlabums-kā visai Vienotībai!

 5. vai muusu valstij no taa buus kads labums.. diezvai

 6. Kalniete ir īstā vietā!
  Apsveicam!

 7. Kurā Eiropas partijā ir Zīle un kurās citi? Neviens neko nestāsta!

 8. mācīs – kā homoseksuāli dzīvot?! (atbalstīja Lunacekas rezolūciju, pakāpās pa karjeras kapnēm)

 9. Suni ir visi, izņemot vienotību!Paldies!

 10. Es nekludigi atdevu savu balsi…luk un jau paaugstinajums EP…tas ir nozimigs pienakumu klasts….milzigs pienesums latvijas valstij kopuma.
  Liels gandarijus to dzirdet…lai tev veicas cienijama Sandra..tauta par to ir jauzslave…pareizais deputats istaja vieta un kresla….viceprezidente.Liels panakums Vienotibai…ta turpinat.
  lai suni rej,bet Vienotiba virzas talak.Malachi!

Draugiem Facebook Twitter Google+