Mobilā versija
-2.0°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
21. oktobris, 2014
Drukāt

Kalniete: lauksaimnieki nesaņems gaidīto kompensāciju apjomu (1)

piens_leta

Eiropas lauksaimnieki, kuri cietuši Krievijas ieviesto sankciju dēļ, nesaņems gaidīto kompensāciju apjomu, otrdien žurnālistiem atzina Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Viņa atzina, ka Eiropas Komisija ir noraidījusi iespēju novirzīt lauksaimniekiem visu to summu, ko varēja izmantot kā tirgus atbalsta instrumentu.

Kalniete norādīja, ka šobrīd vēl ir pāragri runāt par konkrētām summām, ko varētu saņemt lauksaimnieki, vien akcentējot, ka piena ražotājiem kompensāciju veidā nolemts atvēlēt vien 20 miljonus eiro, sadalot tos uz visām Krievijas sankciju dēļ cietušajām valstīm.

“Situācija šajā jomā nav tik labvēlīga, kā mums gribētos,” piebilda Kalniete.

Tāpat viņa atzina, ka 400 miljonus eiro, no nākamgad plānotā lauksaimniecības budžeta šobrīd ir paredzēts novirzīt pavisam citam mērķim – Ebolas vīrusa problēmas risināšanai.

“Ir trīs jaunas problēmas, ar ko jārēķinās, dalot budžeta līdzekļus – Ebolas vīruss, nepieciešamība atbalstīt Ukrainu, kā arī islāma radikālistu jautājums,” tā Kalniete.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tad jūs gaidījāt, ka ES visu laiku atbalstīs lielražošanu un maksās tai regulārus ekonomiskos pabalstus, kā to iedomājušies Lazdiņš no ZSA un Dūklavs no ZM! Eiropai pārtikas pietiek un nav kur to likt, toties ir citas vēl svarīgākas problēmas, kam vajadzīga nauda. Ja gribat izdzīvot un saglabāt lauku ražošanu, tad stimulējiet mazo un vidējo lauku saimniecību attīstību! Tām nav vajadzīgs ne algots darbaspēks, ne banku lobijs, padarot šīs saimniecības atkarīgas no kredītsaistību iemauktiem. Citas Eiropas valstis jau sen ir sapratušas šo vienkāršo patiesību. Kamēr to nesapratīs mūsu vadošie ierēdņi, tikmēr tiks bezjēdzīgi slaukts valsts budžets desmitiem miljonu eiro apmērā, lai glābtu lielās fermas un turpināsies lielsaimnieku vaimanāšana. Kā tautā saka: ko sēsi, to pļausi!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+