×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Kalniete: prezidents izvēlējās ieklausīties sabiedrības viedoklī (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Valsts prezidents (VP) Andris Bērziņš, izvēloties nevirzīt savu kandidatūru atkārtotai ievēlēšanai VP amatā, izvēlējies ieklausīties sabiedrības viedoklī, kas parāda, ka viņš augstu vērtē iedzīvotāju intereses, intervijā telekanāla LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (“Vienotība”).

Kalniete vērsa uzmanību uz to, ka sabiedrības viedoklis patlaban pauž domu, ka ir vajadzīgs prezidents, kuram ir arī cienījama ārpolitiskā pieredze un kurš spēj uzturēt attiecības gan ar NATO valstīm, gan arī ar kaimiņvalstīm. “[Nekandidēšana] parāda, ka prezidents augstu vērtē iedzīvotāju intereses,” pauda Kalniete.

Runājot par VP amatam nepieciešamajām īpašībām, Kalniete uzsvēra, ka sabiedrībā par to jau ir daudz diskutēts un tās ir diezgan skaidrio formulētas. Prezidentam jābūt ārpolitiskajai un iekšpolitiskajai pieredzei, kā arī izpratnei par to – ko nozīmē darbs ar lielu cilvēku kopumu. “Jābūt spējai formulēt savu lomu, spējai analītiski domāt, saprast, ka arī prezidents nav viens spēlētājs, bet gan tikai piramīdas virsotne un cieši saistīts ar politiski procesu,” skaidroja Kalniete.

Nākamajam VP būšot jāpievērš arī uzmanība tam, lai mainītu ievēlēšanas procesu. Kalniete intervijā atzina, ka arī viņas kandidatūra VP amatam tiekot “Vienotības” iekšienē pārrunāta un viņa būtu gatava ieņemt šo amatu.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka pašreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš nolēmis nekandidēt uz otro termiņu, aģentūru BNS informēja Valsts prezidenta kancelejā. Prezidenta atbilde tika gaidīta jau ilgāku laiku. Viņš minēja, ka lēmumu pieņems, izvērtējot pēdējā gada rezultātus.

“Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa iepriekš pauda, ka Bērziņa pārvēlēšanai nepietiek balsu Saeimā. Atbalstu Bērziņam bija paudusi vienīgi koalīcijā esošā Zaļo un zemnieku savienība. Bērziņš Valsts prezidenta amatu ieņem kopš 2011.gada 8.jūlija.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Aizpļāpājusies! Atbildēt

    Arī sabiedrības viedoklī par bēgļiem,kurus neapmierina pat Francija? Vai pati Kalniete ir ieklausījusies kaut reizi sabiedrības viedoklī par ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa un samazinātu PVN likmi pārtikai kā Strasbūrā,Māstrihtā,Briselē un Luksemburgā??? Sabiedrības viedoklī par obligāto veselības apdrošināšanu,kā visās pārējās ES valstīs?

  2. KALNIETES KUNDZE!? KO JŪS TUR RUNĀJAT!!! KURŠ NO JUMS VISPĀR KĀDREIZ IR IEKLAUSĪJIES SABIEDRĪBAS VIEDOKLĪ?????? NONSENSS AR JUMS!

  3. Kalniete ir jānosaka Eiropas cilvēka iztikas minimums mēnesī un tas ir jānostiprina EK regulās, tāpat kā tas ir izdarīts ar mājlopiem , mājdzīvniekiem un arī ieslodzījuma vietās izmitinātiem. Mēs pensionāri un invalīdi jūtamies slikti šajā valstī vai tiešām būs jābrauc uz Briseli ubagot, tur pie parlamenta ēkas ar plakātiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+