×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
25. jūlijs, 2015
Drukāt

Kalniete rosina ES sniegt redzamāku palīdzību Ukrainai (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Eiropas Savienībai (ES) būtu jāsāk domāt par “redzamākas palīdzības” sniegšanas iespējām Ukrainai, šādu viedokli sarunā ar aģentūru LETA pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V).

Deputāte, kura EP delegācijas sastāvā tikās ar Ukrainas premjerministru Arsēniju Jaceņuku, norādīja, ka ES līdz šim piešķirtā nauda lielākoties paredzēta makroekonomiskām un cita veida reformām, kuru rezultāti nav redzami uzreiz. Šī iemesla dēļ Kalniete uzskata, ka ES jāsniedz arī tāda palīdzība, kuru iedzīvotāji spēs novērtēt uzreiz.

“Piemēram, reformas policijā – jaunas mašīnas un formas. Iedzīvotāji tās sapratīs un novērtēs,” uzskata Kalniete. Viņa gan uzsvēra, ka pašlaik jāpieliek lielas pūles, lai pārvarētu ES valdošo birokrātiju, kas traucē pieņemt būtiskus lēmumus.

Tāpat Kalniete norādīja, ka tikšanās laikā Jaceņuks iepazīstinājis ar bezvīzu režīma priekšnoteikumu plānu, kas Ukrainai jāīsteno. “Viņš ļoti labi saprot, ka kritēriji jāsasniedz,” sacīja Kalniete.

LETA jau ziņoja, ka Eiropas Komisija (EK) trešdien Ukrainai piešķīrusi pirmo maksājumu 600 miljonu eiro apmērā no makrofinansiālā atbalsta programmas 1,8 miljardu eiro vērtībā. Šīs programmas laikā ES paredzējusi nosegt Ukrainas tūlītējās finansēšanas vajadzības, vienlaikus atbalstot valsts ekonomikas stabilizēšanu.

Turklāt ES makrofinansiālā atbalsta programma sniegs palīdzību Ukrainas varasiestādēm īstenot svarīgas reformas valsts finanšu pārvaldes un sociālā nodrošinājuma jomās, enerģētikas nozarē, biznesa vides un finanšu sektoros.

Sniedzot atbalstu Ukrainas valdībai ar reformu īstenošanu šajās nozarēs, ES iecerējusi palīdzēt valstij nodrošināt pamatus, lai tā spētu atgriezties pie ilgstspējīgas ekonomikas izaugsmes.

Kā ziņots, līgumi par finansiālu atbalstu Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā tika parakstīti Rīgā maijā notikušā Austrumu partnerības samita laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nelegālās imigrācijas draudus Eiropas Savienībai (un Latvijai) nav vēl pamanījusi?

 2. Nodokļu maksātājs! Atbildēt

  Deputāte, kas veģetējat uz MANIEM nodokļiem, lūdzu, vienreiz …aizveraties!

 3. Nabaga troļļiem pat pa nakti jārukā! Smagi laiki, uztraucās, ka Pū nebūs ar ko maksāt. Kam tā sieva, es nezinu, bet viņa dara tieši to, par ko viņai maksā un tas ir Latvijas interesēs.

 4. Tā sieva laikam aizmirsusi, ka nevis ar provokācijām jānodarbojas, bet japārstāv Latvijas intereses! Viņi vispār tur realitātē dzīvo jeb kaut kādā politiskā bardaka štīmī staigā? Pārāk labi nodrošināti, lai pakaļa nedegtu.

 5. Kd sagaidīsim Kalnietes rosinājumu ieviest arī Latvijā Briseles,Amsterdamas un Lisabonas 6% PVN likmi pārtikai un obligāto veselības apdrošināšanu,kā šajās valstīs?

 6. Cieniitai kundzei dereetu izkaapt no siltaa kreesla un apjeegt, ka ES nauda kokos neaug, bet to samet kopaa visi ES nodoklju maksaataaji. Starp citu, arii cieniitaas kundzes labajai algai, komandeejumiem un visiem citiem kundzes izdevumiem. Un veel cieniitai kundzei dereetu nonjemt no aciim taas brilles, kas liedz vinjai saskatiit faktisko lietu staavokli Ukrainaa. Ne liidz tautai tur aiziet kaada paliidziiba, ne finanseejums, tikai jauni kari oligarhu starpaa, jauni privaatie militaarie formeejumi, kas peec tam “paardala” ietekmes sfeeras un paarbiida “jumtus”. Kaa, piemeeram, Mukachevaa ciinja starp vieteejo varas paarstaavi un Labeejaa sektora paarstaavjiem, kas beidzaas ar cilveeku upuriem, bet, diemzheel, par to ES neapspriezhas.
  P.s. Ja jau seezhat Briselee par Latvijas nodoklju maksaataaju naudu, tad centieties straadaat to labaa. Ukrainai ir reiz jaabeidz barot savi oligarhi un jaaprasa tiem atskaitiities, no kurienes miljardi, kur nodoklji, nevis jaaieveelee kaarteejais oligarchs par prezidentu, kursh visur staigaa ar pastieptu roku – dai, dai, dai, ogles, gaazi, naudu, tankus, visu, visu, visu, kameer pashi ukrainji tuukstoshiem un simtiem tuukstoshiem brauc straadaat uz… Krieviju

  • Cik mietpilsonisks sekls komentārs!
   Kad Latvijai draudētu šādas briesmas no Krievijas, mums laikam gan nepatiktos š’das primitīvs skatījums.
   Labāk par prezidentu Ukrainā oligargs nekā pojoliņš

   • Kikai ar laikam brilles uz acīm un maiss uz galvas, ka ieslīgusi vietējā purvā un atpalikusi, kas pasaulē notiek. Izlien no vietējiem informatoriem un paklausies kaut to pašu Vāciju, ko tur vairs neklusē par patiesību Ukrainā. Nevaig, godātā, tik daudz mākslīgi radītu mēslu turēt prātā, bet pabāzt to degunu ārā no vietējām pasakām. Pameklē, ko ar faktiem runā bijušie cip virsnieki par šiem teātriem, ko mums pasniedz un kas notiek patiesībā. Lielam cilvēkam jau bija jāsāk domāt pašam.

Draugiem Facebook Twitter Google+