×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

Kalniete: “Vienotība” zina, kā iegūt Eiropu (26)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte un viena no “Vienotības” saraksta līderēm arī nākamajās vēlēšanās Sandra Kalniete ir pārliecināta, ka viņas pārstāvētā partija iegūs labu pārstāvniecību arī nākamajā EP sasaukumā, bet viņa pati varēs turpināt darbu lauksaimniecības komitejā.

Kalniete intervijā aģentūrai LETA norādīja, ka “Vienotība” vēlētājus Latvijā pārliecināšot ar līdz šim paveikto un profesionāliem deputātu kandidātiem, kuri zinot, kā “iegūt Eiropu”. “Vienotības” saraksta līderim Valdim Dombrovskim viņa prognozē Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatu vai kādu amatu Eiropadomes vai Eirogrupas līmenī.

Lai gan aptaujās “Vienotības” reitingi ir vien ap 10%, politiķe ir pārliecināta, ka partijas saraksts iegūs četrus no astoņiem EP mandātiem. Viņa apgalvo, ka EP vēlēšanām ir citāda loģika nekā nacionālajām vēlēšanām. “Ja mēs atskatāmies divās iepriekšējās EP vēlēšanās, nevienā no tām Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) nav saņēmusi kaut vienu mandātu, lai gan abas reizes tai ir bijis samērā augsts reitings aptauju laikā. Pieņemu, ka vēlētāji vairāk balstās uz to, ar ko viņiem partija asociējas, un acīmredzot ZZS neasociējas ar darbu Eiropā. ZZS vēlētājiem ir drīzāk “pašvaldību partija”, nevis “Eiropas partija”. Savukārt “Vienotība” pašlaik ir vienīgā partija Latvijā, kas ļoti skaidri asociējas ar Eiropu,” pauda Kalniete.

Viņasprāt, “Vienotības” sarakstam ir vairākas stiprās puses, kuru dēļ vēlētājiem būtu vērts balsot. Pirmkārt, pašreizējie četri “Vienotības” deputāti esot pierādījuši, ka zina, kā “darbināt Eiropu”. “Es pat sacītu – kā iegūt Eiropu. Esam labi sadalījuši jomas, kurās mēs strādājam,” viņa norādīja. Otrkārt, liels ir panākums, ko Latvija guva Eiropas daudzgadu budžeta sarunās, gandrīz neskartu saglabājot to finansiālo apjomu, kāds valstij bija kohēzijas fondos un citās programmās, turklāt papildus iegūstot gandrīz miljardu eiro lauksaimniecībai, sacīja politiķe. Tas ir ļoti liels panākums apstākļos, kad kopējais Eiropas budžets ir samazināts par vairāk nekā 13%, uzskata Kalniete.

Arī šo vēlēšanu deputātu kandidāti – Dombrovskis un Artis Pabriks -, Kalnietes ieskatā, ir sevi pierādījuši. “Dombrovskis ir ilgstoši darbojies valstu vadītāju Eiropadomē un pirms tam EP, bet Pabrikam ir plaši sakari Eiropas valstu ārlietu un aizsardzības ministru vidū,” viņa teica.

Kalniete gadījumā, ja tiks ievēlēta EP, gribētu turpināt savu darbu lauksaimniecības komitejā. “Man šajos jautājumos ir izveidojusies stabila reputācija,” teica deputāte. Viņai ir padomā arī vairāki veicamie uzdevumi. Kalniete norāda, ka uzmanība būs jāpievērš tam, kas notiks 2015.gadā, kad tiks atceltas piena kvotas. “Latvija ir viena no tām valstīm, kas kvotas ir gandrīz izsmēlusi un gaida piena tirgus atvēršanu. Jebkura tirgus atvēršana rada pārprodukcijas riskus, kas var atspoguļoties iepirkuma cenas kritumā. Ir paredzēti stabilizācijas fondi, kurus rada paši zemnieki, atskaitot dažus procentus no saviem ienākumiem. Par to neviens zemnieks nav priecīgs, bet mēs jau nezinām, vai Latvijai kādā brīdī būs nepieciešams saņemt atbalstu no stabilizācijas fonda,” skaidroja politiķe.

Tāpat EP jāaktualizē jautājums par zemes īpašuma tiesībām, viņa uzskata. Viņasprāt, ir jāmeklē juridiskie ceļi, kā paplašināt izpratni par to, kas ir zeme. “Tā nav tikai ražošanas līdzeklis vai prece. Lauksaimniecības zeme ir milzīgs nacionāls resurss, kuru nedrīkstētu tirgot pa labi un pa kreisi. Tas attiecas arī uz uzturēšanās atļauju tirgošanu trešo valstu pilsoņiem. Uzskatu, ka tā ir tuvredzīga politika, kas pašlaik tiek īstenota,” sacīja Kalniete.

Atskatoties uz aizvadītajā sasaukumā paveikto lauksaimniecības jomā, deputāte minēja vairākus sasniegumus. Viņa norādīja, ka ar bijušo zemkopības ministri un tagadējo Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) izdevies izcīnīt, ka 2013.-2014.gadā Latvijas zemnieki no valsts budžeta turpina saņemt piemaksu pie tiešmaksājumiem, jo pēc iepriekšējiem noteikumiem nacionālā piemaksa bija jāizbeidz ar 2012.gadu.

Savukārt vislielākais sasniegums esot taisnīgāki tiešmaksājumi zemniekiem. Nākamajos septiņos gados Latvijas zemnieki saņems par miljardu eiro vairāk nekā iepriekšējā periodā – tas ir, vidēji plus 12 000 eiro katrai zemnieku saimniecībai, viņa sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Laiks doties pelnītā atrpūtā un rakstīt memuārus,Kalnietes kundze!

 2. Uzturēšanās atļauju tirgošana EP deputātei Kalnietei (“Vienotība”),ir kļuvusi zināma tikai īsi pirms vēlēšanām?

 3. Un kā ar visā pasaulē otru augstāko PVN likmi pārtikas produktiem,Kalnietes kundzē? Vai tā sekmē zemnieku ražoto pārtikas produktu konkurētspēju? “Vēl viens pavisam negaidīts skatupunkts. Izdevumi pārtikai ir vienlaikus lauksaimniecības produktu ražotāju,Latvijas lauku iedzīvotāju ienākumu avots. Ja samazinās šie izdevumu,samazinās lauku cilvēku ienākumi un notiek tālāka noslāņošanās par labu pilsētām un par sliktu laukiem.” Skat.I.Ciemiņa.Latvijas iedzīvotāju dzīves līmenis sociālās statistikas skatījumā. LU Ekonomikas un vadības fakultāte.LU raksti 2008.737.sēj. Ekonomika 49-63 lpp.

 4. Par Latvijas zemes izpārdošanu pat austrumu pierobežā,zemnieku aizstāvei Kalnietei nekā nav ko teikt?

 5. Atgādinājums Kalnietei Atbildēt

  Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme pārtikai: Luksemburgā-3%;Strasbūrā-5,5%,Briselē,Amsterdāmā,Māstrihtā-6%;Latvijā-21%! Nekas nav sakāms? Arī par Latvijas zemnieku ražotās lauksaimniecības produkcijas konkurētspēju,apliekot to ar 21% PVN likmi,nav nekā ko piebilst? Kas tā ir? Kohēzija vai adhēzija?

 6. Dombrovskis tiešām ir ilgstoši un sekmīgi darbojies valsts budžeta konsolidēšanā gan
  uz pensiju,garantētā minimālā ienākuma un pārtikas paku trūcīgajiem satura,gan skolotāju,mediķu,policistu,ugunsdzēsēju un pat zinātnieku algu apcirpšanas rēķina.Rezultāts: 300.000 Latviju pametušie,tsk.”ap 1000 laba ranga zinātnieku”.

 7. Un Kalniete arī turpmāk par šampānieti ar austerēm,medikamentiem un grāmatām Strasbūrā maksās tikai 5,5% PVN,bet vēlētāji Latvijā pat par maizi un pienu-21%PVN!

 8. Protams! Un Kalniete arī! Atbildēt

  Savukārt vēlētāji zina,ka Kalniete bija viena no tiem Saeimas deputātiem,kas ar savu “par” balsojumu atbalstīja pat pensiju zem iztikas minimuma un desmit latu ģimenes pabalsta vēl tālāku samazināšanu 2009.gada 16.jūnijā,pārkāpjot Latvijas Satversmi,bet atšķirībā no Dombrovska un Āboltiņas,joprojām nav par savu balsojumu atcvainojusies vēlētājiem! Vēlētāji zina arī to,ka Kalniete ir pret progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu Latvijā,jo nav ieinteresēta savu lielo ienākumu aplikšanā ar lielāku nodokli!

 9. Nu pienācis laiks iznirt no miglas un “PUDERĒT” vēlētājiem smadzenes, lai viņu ATKAL IEVĒLĒTU!?? KUR ir DARBI??? CIK ILGI LATVIJA TURPINĀS BŪS NOIETA TIRGUS EIROPĀ SARAŽOTAJAM??? CIL ILGI, KALNIETES KUNDZE??? Jūs taču zināt viena franču profesora brīdinājumu, ka pievienotās ES valstīs ir beidzot JĀATTĪSTA RAŽOŠANA, LAI ŠĪS VALSTIS AR LAIKU NEKĻŪTU PAR EIROPAS LIELĀKO NELAIMI…Un KURI ir tie “vienotībnieki”, kas zina KĀ “IEGŪT” EIROPU!???… Kurš EP deputāts ir NEGLĪTENIS?????????? Lai “Vienotibas” nelieši BEIDZ iztirgot Latvijas zemi?!!!!!!!!!

 10. BET,KUR TAD GODMANA KUNGS?ES GAN PAR VINU VELETU!CIK ZEL….BET DZIRDEJU,KA MEKLE PARTIJU,LAI PIEDALITOS SAEIMAS VELESANAS.VAI TAISNIBA?KAD TAD ATPUTISIES?VAI NAV PIENACIS LAIKS FINISAM?

 11. Latvijas vietā?

 12. Laikā, kad Latvijas sabiedrības lielākā daļa satraukta par notikumiem ar Krievijas agresiju, šis Kalnietes kundzes vēlēšanu aģitācijas uznāciens ir visai cinisks. Sabiedrība gaida, kad tās priekšstāvji vismaz atvērs mutes, nemaz nerunājot par Gribauskaites un Ilvesa starptautiskiem iznācieniem, lai uzrunātu savu tautu. Nē, dažs pavisam noslēpies, dažs aģitē, lai viņu ievēl par deputātu EP. Nu kur vēl tālāk var iet?

 13. Sandra Kalniete (Vienotība) ir par Lunacekas rezolūciju, kas propagandē un grib panākt, lai visas ES
  dalībvalstis atzītu viendzimuma laulības, praidus, genderismu u.c.perversijas, kas ir vērstas pret dabīgas ģimenes statusu, kādu to iedibināja Dievs.

 14. Lai notiktu Eiropas Parlamenta vai Saeimas vēlēšanas vispirms likumdevējam jāsakārto likumdošana.
  Nav pieļaujams, ka par deputātu kandidātiem var būt personas, kuras piekopj pretvalstisku politiku. Piemēram: Tatjana Ždanoka, Alfrēds Rubiks, Boriss Cilēvičs un citi. ..

  • Jānis J.Dimants,Jr., M.D. Atbildēt

   Jā, mums pašiem nav savesta likumdošana, tāpēc tādas lietas notiek. Nevienu citu nevaram vainot kā tikai paši sevi. Mēs esam bijuši par mīkstiem un pārāk “tolerantiem” SAVĀ valstī, varētu teikt bez mugurkaula vai pārliecības. Un pārāk daudz runājam tur par kādu politisko atbildību. To ir pierādījusi un pierāda SAEIMA.

 15. vienotiba ir darijusi visu lai latviesi butu kalpi eirosavieniba— //bet kalniete kangars- materiali nodrosinata komforta

 16. Jebkura tirgus atvēršana rada pārprodukcijas riskus? Arī elektrības un gāzes tirgus atvēršana?

 17. Un Kalnietyes pieminēto zemnieku ražotās lauksaimniecības produkcijas konkurētspējas palielināšanai sdaglabāsdim arī turpmāk pasaulē otru augstāko PVN likmi pārtikai?

 18. Kuri tad ir tie zemes tirgotāji,ja ne pati Vienotība?

 19. Skaidri asociējoties ar Eiropu,paliek tomēr tāda neliela neskaidrība par Eiropas progresīvajiem nodokļiem,kuriem būtu jābūt arī Latvijā! Varbūt noskaidrosim?

 20. Iztiksim bez Vienotības un bez Kalnietes!

 21. aizstāv viņa tikai savas intereses….nu jau nāk vēlēšanas un jāsāk atkal migla pūst!

 22. Ir loti laba, glita musu ES deputate kura aizstav Latvijas intereses daudz labak ka daudz citi. Lai vinai veicas!!

 23. kā var šitik bezkaunīgi karināt te makaronus uz ausīm – mēs to, mēs šito, pretīgi lasīt šādas, lokanas čūskas pātarus. ES parlamentā, tagad līdz ar Horvātijas pievienošanu (izdrāšanas un atkarības veidošanas) savienībā, tagad būs 766 deputātu, no kurām mums, personiski, pienākas 8 un tas ir 1,04%:)) Tādu apjoma pukšķīti bangojošā jūrā, pat nemana. Jā, un vēl jāmin, ka tur eksistē 8 interešu grupas, apvienības, tagad varētu būt vēl viena – ES skeptiķu grupa. Tā kā pat tie 8 izšķīdīs un būs pavisam nemanāmi. Lieta šeit grozās, ne pie politikas, bet pēc kāres pēc labas algas un labiem dzīves apstākļiem, un ne tikai pašam deputātam, bet arī savām paziņām un draugiem, jo katram deputāta pienākas neliela, labi apmaksāta, palīgu grupiņa. Tāpēc, piemēram, Vienotības kadriem, dažiem, ja ne visiem, ir bijis daudz brīva laika, kuru baudot un domājot par tautu, tās sūro ikdienu, tika uzrakstītas atklāsmes un izdotas grāmatas.

 24. Vienotība un it īpaši kundzīte zin kā visu sačakarēt!
  Zemniekiem mazākie tiešmaksājumi kā poļiem, pateicoties Jums!
  Latviešus ar savu klanīšanos iznīcināt tieši Jūs !
  Termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu krieviem atbalsta tieši V!
  Ja mums ir tādi politiķi, tad ienaidnieki nav vajadzīgi!

 25. Reti nepatīkama sieviete!!! Ģērbjas arī ļoti vecišķi un nesmuki (ne kā Eiropas deputāte). Raksturs vienkārši riebīgs. Fui!

Draugiem Facebook Twitter Google+