Mobilā versija
+1.6°C
Ziedonis
Pirmdiena, 1. maijs, 2017
21. augusts, 2015
Drukāt

Kalnietei ir bažas, ka “Vienotību” varētu piemeklēt “Tautas partijas” liktenis (18)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas parlamenta (EP) deptutātei Sandrai Kalnietei (“Vienotība”) ir bažas, ka partiju varētu sagaidīt “Tautas partijas” liktenis.

Kalniete intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja, ka “Tautas partijas” pēdējās darbības fāzes atgādina atsevišķus procesus “Vienotībā”. “Mēs zaudējam kontaktu ar daļu no vēlētājiem, jo, piemēram, tā sistemātiskā liberālā domājošā virziena pātagošana, kas notiek mūsu partijā, tas nozīmē pātagot vienu trešo daļu vēlētāju. Šobrīd Saeimas frakcijā apmēram astoņi deputāti pārstāv tādu liberālāku pieeju jautājumiem. Ja mēs koncentrējamies tikai uz konservatīvo, par ko tad balsos tie daudzie vēlētāji Latvijā, kuriem šādas idejas ir tuvas?” vaicāja Kalniete.

Deputāte gan noliedza, ka “Vienotībā” būtu novērojama iekšēja šķelšanās. “Tas neatbilst patiesībai, jo nevienota partija nevarētu tik ilgi pastāvēt un risināt ļoti nopietnus, valstiski svarīgus jautājumus, tā, lai tas būtu gan valdības līmenī, gan parlamentārajā līmenī saskaņots ar citiem politiskajiem spēkiem. “Vienotībā” pastāv viedokļu dažādība, bet es gribu vēlreiz uzsvērt, ka viedokļu dažādība ir absolūti nepieciešama lieta. Tā ir jāpieņem un ar to ir jāstrādā iekļaujoši,” teica Kalniete.

Kalniete arī noliedza ka plānotu dibināt partiju, bet viņa jūtoties pagodināta par šādām baumām, jo tās varētu būt saistītas ar viņas reputāciju.

Jau ziņots, ka Kalniete nolēmusi izstāties no partijas valdes, šādu soli saistot ar aktīvu darbu EP un nespēju apmeklēt Rīgā pirmdienās notiekošās partijas valdes sēdes. Viņas vietā darbu valdē uzsācis 12.Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. … Liberalisms ir lielas krizes prieksa visa Vakarvalstu sfera … sakara ar ‘kaila kapitalisma’ atbalstu liberalistu ekstremistiem …

  … Aktuali Vienotiba ka tada vairs nepastav, un to vel satur zinamas kopejas intereses tik dazadiem politiskiem un ekonomiskiem elementiem … to biedri skatas uz NA vai ZZS atri pieaugoso politisko speku !

  … Tamdel ir tikai laika jautajums, kas iesaks tas talaku izirsanas procesa paatrinasanu, zem spiediena no kritosa atbalsta tas izbijusa elektorata, un ka biedru pareja, ka jau ieprieks uz NA, un varbut uz ZZS, tiks atvieglota ar turpinosam V vadibas, biedriem nepienemamam, kludam …

 2. Liberālisms IIN samazināšanā politiķiem uz pensionāru un bērnu rēķina?

 3. Pārējiem ir citas bažas Atbildēt

  Skat.”Slovākiete: Jāuzņem tikai kristiešu bēgļus no Sīrijas.Mums nav mošeju.Mēs esam tikai tranzītvalsts un šie ļaudis noteikti nevēlas palikt Slovākijā”,Večernij list (Horvātija),20.08.2015,07:26.
  Vai Latvija vairs varēs izvēlēties bēgļus,kuriem nebūs vajadzīgas mošejas? Un,kuri jaunatveramajā IKEA veikalā nevienu nenoslepkavos?

 4. Štrunts par bitēm,kad tik medus!

 5. Esmu priecīgs!

 6. Vienotībai jāizvēlas Atbildēt

  Starp Āboltiņu un partijas turpmāku pastāvēšanu!

 7. Kalnietei tik vien to bažu? Atbildēt

  Tautai ir daudz būtiskākas bažas,kas nomāc jau visu Eiropu! “Pārredzamā nākotnē bēgļu jautājums Eiropu nodarbinās krietni vairāk,nekā Grieķija un eiro,svētdienas vakarā intervijā telekanālam ZTF sacīja Vācijas kanclere”,LETA/KORRESPONDENT,2015.gada 17.augustā.
  Skat.”Eiropas galvenā problēma būs bēgļi”,tvnet.lv. Ne Kalnietei,ne Dombrovskim te nekas nav sakāms?

 8. Tā jebkurai partijai Atbildēt

  life has its ups and downs…

 9. Man arī ir bažas; turklāt esmu palaidusi garām brīdi, kurā poģeļņiku pulciņi tika lepni nosaukti par partijām …

 10. Par Āboltiņu.
  ”Pēc Ķīļa domām, šādā rīcībā nav nekā politiķes cienīga un tas nepārprotami liecinājis par viņas attieksmi pret vēlētājiem.”
  Tās ir arī manas domas – ej projām un nekāro kara ministra posteni, ja premjera vairs nesanāk un nejauc gaisu, kā Zaķis.

 11. Te partiju var piemeklēt TP liktenis, te partija “nešķeļas”. Sandra, ja nešķeļas, tad viss kārtībā un nav ko blefot par tās likteni. Bet tu blefo. Tev arī jau vieta skvērā uz soliņa un adīt zeķes. Partija ir sašķēlusies līdz kaulam, sadrumstalota, beigta zivs, ja spriež no reputācijas vēlētāju vidū. To sašķēla Solvita ar savām,atvainojos, stulbajām izrunām par valdības krišanu, par ministriem un citām. To sašķēla ZAĶIS ar naudas krāpšanas atvainošanos, ar vēlēšanu krāpšanos, par ko liecina izmeklēšana un pēdējais piliens – Solvita mēdīšanās pensionāriem. Viņa politiski ir “mēdījusies” pret tautu un tieši pret pensionāriem visu laiku, glābusi tikai bagātos un naudīgos.

 12. Imants.
  Solvita Āboltiņa tiek ierauta baumu virpulī. Tas tiek darīts tieši un netieši: strādā “troļļi”, lai grautu vienu no latviskākajām, lielākajām un spēcīgākajām partijām. Graujošiem mērķiem atrod jebkādus ieganstus. Tos pasniedz arī biedri zaķi un citi “populārākie” biedri, vēlēšanu skandāls, un pati Āboltiņa sniedz materiālu baumošanai ar savu rīcību un netaktiskiem izteikumiem.

  Solvitai būtu laiks “tīties” klusi un saglabājot partiju, nekaitējot tai. Jo ātrāk, jo labāk, kaut par prieku “troļļiem”.

  Solvita ir iesūnojusi rutīnā un viņai no tās jātiek laukā, vara jānodod jauniem līderiem, teiksim , viņas vietu varētu ieņemt LOLITA ČIGĀNE – gudra, attapīga, jauna, saprotoša un nav sakompromitēta. “Lakatiņi” – tā ir “troļļu” un nejēgu” maize, kuri rej kā ķēdes suņi. Varētu vietu ieņemt Aigars Štokenbergs – tā būtu izcila virzība vai Valdis Kristovskis. Bet ir varianti – veidot jaunu VIENOTĪBU vajadzētu lūgt Egīlu Levitu un paaicināt Jāni Bordānu klāt. Rējēju un nelabvēļu būtu „čuma kvadrātā”, jo tas jau būtu nopietns un izcils spēks, kas varētu pretendēt ap 40 % balsu.

  • Imant, Bordānu vajadzētu, lai viņš iestājas Vienotībā un pa kluso dibina vēl vienu partiju? Levitu nav vērts ne lūgt, ne pierunāt, nenāks – Vienotība nesen demonstrēja savu attieksmi pret viņu. Varētu Čigāne un Viņķele – vislabāk abas uzreiz, tikai “vai cik žēl, ka mīlēts ir par vēl’ ” – liberālisma krīze pasaulē ir neatgriezeniska, tam jāaiziet tāpat kā aizgāja komunisms un līdzīgas teorijas, un abas dāmas arī pa divām nespēs aizejošo vilcienu apturēt.

 13. Vienotībā ir pārāk daudz oligarhu-pašlabuma meklētāju lai tas nenotiktu.

 14. Ja Vienotības biedri klusēs par Āboltiņas izdarībām tā tas arī notiks.

 15. pārorientējieties Atbildēt

  TAUTA MĪL POPULISTUS. Uz priekšu ar saldiem meliem un milzīgu tautas atbalstu, kā komunisti, lielnieki.

 16. pelēkā ekonomika Atbildēt

  Un ja opozīcijai ir tāds mērķis ?

Draugiem Facebook Twitter Google+