Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
30. decembris, 2014
Drukāt

Kalniņa-Lukaševica: Latvija prezidentūrai ES Padomē ir pilnībā gatava

Foto: LETAFoto: LETA

Latvija prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē ir pilnībā gatava, šādu pārliecību otrdien intervijā telekanālam “Rīga TV24” pauda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Vienotība”).

“Mēs esam labi sagatavojušies un pilnībā gatavi 1.janvārim. Daudz darbi tiks izdarīti, bet cilvēki, kas strādā uz šo sagatavošanos, ir absolūti profesionāli un ieguldījuši milzīgu darbu, lai mēs ar mierīgu prātu varētu sagaidīt jauno gadu,” viņa sacīja.

Sagatavošanās prezidentūrai noritēja vairākos posmos, tostarp divus gadus bija diskusijas par prioritātēm un darāmajiem darbiem. Intensīvākais darbs bijis tieši pēdējā gada laikā, kad risinātas daudzas praktiskas lietas, informēja Kalniņa-Lukaševica.

Viņa uzsvēra, ka prezidentūra būs liels izaicinājums Latvijai. “Vienlaikus tā nav kāda iegriba, ko var darīt vai nedarīt. Tas ir mūsu pienākums, kopš mēs esam kļuvuši par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. Tas nav kaut kas, no kā var izvairīties,” teica ĀM pārstāve.

Kalniņa-Lukaševica akcentēja, ka pēc prezidentūras beigām būs virkne ieguvumu. “Tā ir mūsu spēja daudz labāk un profesionālāk ietekmēt lēmumus. Gan mūsu ierēdņi, gan diplomāti un ministri būs ieguvuši daudz plašākus kontaktus, jo pusgadu būs bijuši vadošākās, atbildīgākās amatpersonas,” viņa sacīja. Tāpat ministrijas parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka valsts ekonomika no prezidentūras iegūs vairāk nekā 60 miljonus eiro.

Latvijas prezidentūra ES Padomē norisināsies nākamā gada pirmajos sešos mēnešos.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+