Kalniņš debitē, “Dinamo” beidzot tiek pie pirmās uzvaras pamatlaikā 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē savā laukumā ar 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) pārspēja Austrumu konferences vājāko komandu Novokuzņeckas “Metallurg”, gūstot pirmo uzvaru pamatlaikā un pārtraucot piecu zaudējumu sēriju, kas ļāvis pamest pēdējo vietu Rietumu konferencē un visā līgā.
Debiju KHL turnīrā šajā spēlē piedzīvoja vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš šosezon iepriekšējās deviņās spēlēs raudzījās kā vārtus sargā Jakubs Sedlāčeks.
Vārtus rīdzinieku labā guva uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs, kuram šis bija otrais precīzais metiens KHL 13.spēlē. Tāpat mājinieku rindās atzīmējās Lauris Dārziņš, Gunārs Skvorcovs, Pjotrs Ščastļivijs un Tims Sestito. Tikmēr pretinieku komandā ar vārtu guvumu izcēlās Jevgēņijs Solovjovs.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Rīdzinieki uzbruka jau no pirmajām spēles minūtēm, turpretī “Metallurg” hokejisti bija ļoti miegaini. Pēc nospēlētām piecarpus minūtēm tas deva rezultātu, jo Jeļisejevs, kuram šī ir tikai otrā spēle šosezon, raidīja ripu augšējā vārtu stūrī, atklājot cīņas rezultātu. Dažas minūtes vēlāk pretiniekiem izdevās izlauzties vienatā pret Kalniņu, taču panākt izlīdzinājumu viņi nespēja, jo veiksmīgi patraucēja Guntis Galviņš.
Perioda vidū “Dinamo” hokejisti ilgstoši izdarīja spiedienu uz viesu vārtiem, bet pretinieki mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem. Neizturot spiedienu, trīs minūtes pirms perioda beigām viesi pārkāpa noteikumus un nonāca mazākumā. Vairākumā Rīgas hokejisti izdarīja vairākus metienus pa Mihaila Birjukova sargāto cietoksni, taču pārspēt divkārtējo pasaules čempionu mājinieki nespēja.
Arī spēlējot vienādos sastāvos, “Dinamo” turpināja izdarīt spiedienu, turklāt perioda pēdējā minūtē tika norībināts pretinieku vārtu pārliktnis. Tiesa, Novokuzņeckas hokejisti izturēja spiedienu un vienības pārtraukumā devās rezultāta tablo vēstot 1:0 mājinieku labā.

Otrā perioda sākumā par klupināšanu uz noraidīto soliņa bija jādodas Laurim Dārziņam, taču rīdzinieki izturēja mazākumu, turklāt pēc dažām minūtēm paši nonāca vairākumā. Vairākumā Mikam Indrašim izdevās izslidot vienatā pret Birjukovu, taču tiesneši strīdīgā epizodē nosvilpa zonu. Kad līdz vairākuma beigām bija palikušas 12 sekundes, Dārziņš pārtvēra atlēkušo ripu un raidīja to vārtos, panākot 2:0.
Turpinājumā pēc neveiksmīgas rīdzinieku nomaiņas “Metallurg” hokejistiem izdevās izslidot divatā pret vienu mājinieku aizsargu. Viena hokejista pārspēku uzbrukumā pretinieki izmantoja un Solovjovs vienus vārtus atguva. Līdz ar zaudētajiem vārtiem “Dinamo” likstas nebeidzās, jo ātri vien tika nopelnīts noraidījums. Viesi atguva spēles garšu un vairākumā aktīvi uzbruka, taču droši vārtos spēlēja Kalniņš.
Pēc mazākuma izturēšanas ar svarīgiem vārtiem sešarpus minūtes pirms perioda beigām atzīmējās Gunārs Skvorcovs, kuram šis bija pirmais precīzais metiens kopš janvāra. Pēc Skvorcova vārtu guvuma mājinieki sapurinājās, kas deva rezultātu, jo Pjotram Ščastļivijam izdevās panākt jau trīs vārtu pārsvaru. Perioda beigās “Dinamo” spēlētāji turpināja aktīvi uzbrukt, taču rezultāts palika nemainīgs.

Trešajā periodā Birjukovu vārtos nomainīja Vladislavs Podjapoļskis, turklāt viesi izdarīja spiedienu uz Kalniņa sargātajiem vārtiem, kas lika Normundam Sējējam izmantot pusminūtes pārtraukumu. Perioda septītajā minūtē par spēli ar augstu paceltu nūju tika noraidīts Gints Meija, taču “Metallurg” savu vairākumu neizmantoja, turklāt rīdzinieki guva piektos vārtus. Sekmīgi laukuma vidusdaļā nospēlēja Krišjānis Rēdlihs, kurš pārtverto ripu pāradresēja Sestito, un amerikānis panāca jau četru vārtu pārsvaru.
Trešās trešdaļas otrajā pusē Novokuzņeckas komandu no vēl vienu vārtu zaudējumu glāba vārtu stabs, kas apturēja Džastina Šaga raidījumu. Mača pēdējās minūtes pretinieki bija jau zaudējuši cerības atspēlēties un spēlēja pasīvi. Tikmēr “Dinamo” nosargāja savus vārtus neskartus un svinēja uzvaru ar rezultātu 5:1.

Par labāko spēlētāju “Dinamo” rindās tika nosaukts Kalniņš, kurš atvairīja 28 no 29 pretinieku mestajām ripām. Savukārt pretiniekiem šis gods tika piešķirts Kalniņu pārspējušajam Solovjovam.

Spēlē starp Rīgas “Dinamo” un Novokuzņeckas “Metallurg” pirmdien uzstādīts mājas spēļu apmeklētības antirekords “Arēnā Rīga”. Pēc turnīra rīkotāju publicētās informācijas, pirmdienas maču apmeklēja 2429 skatītāji. Iepriekšējais antirekords bija 3480 skatītāji, kas tika uzrādīts 2014.gada 20.novembra mačā pret Slovākijas klubu Bratislavas “Slovan”.

Normunda Sējēja trenētā Rīgas “Dinamo” sezonu sākusi pagalam slikti, jo desmit mačos izcīnītas tikai divas uzvaras, kas komandu ar sešiem punktiem ierindo priekšpēdējā vietā Rietumu konferencē.
Tikmēr “Metallurg” pēdējos četros mačos piedzīvojusi zaudējumus, ar 11 spēlēs izcīnītiem sešiem punktiem ieņemot pēdējo vietu Austrumu konferencē.
Nākamajā mačā “Dinamo” trešdien mērosies spēkiem ar Omskas “Avangard”.