Kalniņš “Jokerit” rindās debitē ar teicamu sniegumu un uzvaru 0

Latvijas vārtsargs Jānis Kalniņš trešdien debitēja Helsinku “Jokerit” vienībā oficiālajās spēlēs, palīdzot Somijas komandai izcīnīt uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā.

Notriektā tautumeita 6

“Jokerit” savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) pārspēja Habarovskas “Amur” komandu.

Kalniņš šajā mačā atvairīja 30 no 31 pretinieka mestās ripas.

Latvietis vienīgo reizi mačā kapitulēja piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad viņa vārtos ripu ieraidīja Deniss Golubevs. Otrajā periodā četru minūšu laikā pēc Mikas Niemi un Pekas Jormaka metieniem “Jokerit” pārņēma vadību, bet trešo ripu “Amur” vārtos ieraidīja dānis Niklass Jensens, kurš bija precīzs trešās trešdaļas piektajā minūtē.

Kalniņš sezonas pirmajā mačā palika rezervē, “Jokerit” vārtus uzvarā pār Pekinas “Kuņluņ Red Star” sargājot amerikānim Raienam Zapolskim.

Viņš “Jokerit” rindas papildināja jūnija vidū. Iepriekšējā sezonā latviešu vārtsargs Rīgas “Dinamo” sastāvā 42 spēlēs vidēji ielaida 2,25 ripas un atvairīja 92,8% pretinieku metienu.

Šosezon KHL čempionātā piedalīsies 25 komandas – 12 Rietumu un 13 Austrumu konferencē.

Regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 62 spēlēm, kas ir jauns līgas rekords, jo līdz šim vairāk par 60 spēlēm sezonā vienai vienībai nav bijis.