Kontinentālās hokeja līgas spēle, kurā tiekas Rīgas “Dinamo” ar Magņitagorskas “Metalurg” hokeja komandu.
Foto – LETA

Kalniņš palīdz Rīgas “Dinamo” KHL spēlē Tallinā pēcspēles metienos pārspēt čempioni Magņitogorskas “Metallurg” 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” piektdien pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Gagarina kausa īpašnieci Magņitogorskas “Metallurg”, pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Rīgas kluba labā divus vārtus guva Miks Indrašis, bet reizi precīzs bija aizsargs Oskars Cibuļskis, kamēr uzvaru nesošo “bullīti” iemeta komandas kapteinis Gints Meija. Savukārt par mača varoni kļuva vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 47 no 50 metieniem, kā arī tika galā ar pretinieku zvaigznēm “bullīšu” sērijā.

“Dinamo” trešajā periodā bija vadībā vēl divas minūtes pirms tā beigām, tomēr “Metallurg” 103 sekundes pirms sirēna spēja panākt 3:3. Papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienos vienīgais precīzais bija Meija, kamēr viesi palika tukšā.

Spēles rezultātu cīņas astotajā minūtē atklāja rīdzinieku aizsargs Cibuļskis, kuram tas bija otrais precīzais metiens sezonā, savukārt otrajā periodā divas reizes precīzs bija Indrašis. Tiesa, otrā perioda pirmajā pusē pretinieki īsā laikā spēja ne tikai atspēlēties, bet arī izvirzīties vadībā, tomēr pēc tam teicams bija Indrašis.

Savukārt pēdējā trešdaļā pārsvars bija “Metallurg” spēlētājiem, tomēr rīdzinieki izturēja un svinēja panākumu.

Abas komandas maču aizvadīja “Tondiraba” ledus hallē Tallinā, jo Rīgas kluba mājvieta “Arēna Rīga” ir aizņemta, jo tur sestdien sāksies pasaules čempionāts florbolā.

Spēle sākās līdzīgā cīņā, kuras pirmajās minūtēs rīdziniekiem bīstamu metienu izdarīja Indrašis. Vairākas reizes glābt komandu nācās arī “Dinamo” ripu ķērājam Jānim Kalniņam, tomēr “Metallurg” neko bīstamu izveidot nespēja. Teicamu iespēju neizmantoja Edgars Kulda, kurš izslidoja vienatnē pret Košečkinu, taču duelī zaudēja.

Rezultāts tika atklāts astotajā minūtē, kad rīdzinieki pretinieku zonā pārtvēra ripu, tā nonāca pie Cibuļska, kurš ar skaistu virāžu izslidoja pret vārtiem un izdarīja Vasilijam Košečkinam netveramu metienu vārtu augšējā stūrī.
Nonākot vadībā spēles ritējums daudz nemainījās, jo abas komandas vienlīdz bieži apdraudēja pretinieku vārtus, tomēr rezultāts nemainījās un pēc pirmajām 20 minūtēm rīdzinieki saglabāja minimālu vadību.

Otrā spēles daļa rīdziniekiem sākās pagalam neveiksmīgi, jo trešdaļas ceturtajā minūtē “Metallurg” čehu leģionārs Tomāšs Filipi uzreiz pēc iemetiena ar spēcīgu šķīlienu panāca neizšķirtu 1:1.

Rīdzinieki tūdaļ nokļuva arī mazākumā, jo noteikumus pārkāpa Džastins Šags, bet “Metallurg”, kas ir viena no līgas labākajām komandām skaitliskajā vairākumā, bija nepieciešamas 35 sekundes, lai izvirzītos vadībā. Vārtus no zonas vidus ar spēcīgu metienu guva Magņitogorskas kluba līderis Sergejs Mozjakins, kurš jau 15 spēlēs pēc kārtas ir ticis pie rezultativitātes punktiem, bet šosezon ir iemetis jau 29 ripas.

Perioda vidū noteikumus pārkāpa Indrašis, taču šoreiz mazākumā rīdzinieki izturēja, savukārt pēc atgriešanās laukumā Indrašis spēja atjaunot neizšķirtu. Viņš izmantoja pretinieka kļūdu pie “Dinamo” zilās līnijas, ātrā tempā ieslidoja “Metallurg” zonā un ar spēcīgu metienu trāpīja zem vārtu pārliktņa.

Savukārt trešdaļas beigu daļā pirmo vairākumu ieguva jau rīdzinieki, to skaisti realizējot. Pie pretinieku vārtiem pie ripas tika Māris Bičevskis, kurš nekavējoties no aizvārtes piespēlēja Indrašim, bet viņš no ļoti šaura leņķa spēja trāpīt “Metallurg” cietokšņa tukšajā stūrī, panākot 3:2.

Indrašis šosezon ilgi nebija guvis vārtus, taču pēc šī mača viņa rēķinā jau ir pieci precīzi metieni, piedevām divos mačos viņš ir izcēlies pa divām reizēm.

Trešajā periodā viesiem piederēja pārsvars, jo divas reizes viņi spēlēja skaitliskajā vairākumā, tomēr vārtos teicams bija Jānis Kalniņš. Rīdzinieki atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. Laukumā ritēja atklāts hokejs un vairākas reizes izcēlās arī asumi.

Tuvojoties pamatlaika beigām “Metallurg” jau divas ar pusi minūtes pirms sirēnas nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un savu panāca 103 sekundes pirms trešdaļas noslēguma, kad precīzs bija Danis Zaripovs. Viņa spēcīgi mestā ripa trāpīja par Kalniņa vēderu un ielidoja tīklā.

Turpinājumā sekoja piecu minūšu papildlaiks, kurā pārsvars bija “Metallurg”, taču rezultāts nemainījās.

Savukārt “bullīšos” Meija jau pirmajā izgājienā trāpīja vārtu augšējā stūrī, kamēr Indrašim metiens neizdevās, bet Lauris Dārziņš pārmeta pār vārtiem. Savukārt Kalniņš uzvarēja dueļos ar Gagarina kausa īpašniekuvadošajiem uzbrucējiem Janu Korvāržu, Zaripovu un Mozjakinu. Īpaši skaisti Kalniņš uzvarēja duelī ar Zaripovu, ripu atsitot ar kāju.

Šī bija pirmā reize, kad KHL spēle notika Igaunijā, taču Rīgas “Dinamo” savulaik savas mājas spēles jau ir aizvadījusi ārzemēs, jo pirmajā 2008./2009. gada KHL sezonā divi mači tika nospēlēti Somijas pilsētā Espo, abos mačos rīdziniekiem zaudējot.

“Dinamo” turpat Tallinā svētdien uzņems Čeļabinskas “Traktor”, bet nākamās divas mājas spēles notiks Piņķos, jo Latvijas galvenajā sporta arēnā tobrīd risināsies pasaules čempionāts florbolā. Pēc šiem mačiem būs valstsvienību pārtraukums, bet gada pēdējās četras spēles Latvijas komanda aizvadīs izbraukumā. Tikmēr nākamā spēle “Arēnā Rīga” notiks 3.janvārī.

“Tondiraba” ledus halle atvērta 2014.gada augustā un tajā ir 5840 skatītāju vietas, kuras piektdienas spēlē bija pilnībā aizņemtas.

Pašlaik savainojumos iedzīvojušies Rīgas “Dinamo” aizsargs Georgijs Pujacs un uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kuri tuvākajos mačos piedalīties nevarēs.

Kopā ar Rīgas “Dinamo” trenējas pašmāju uzbrucējs Georgs Golovkovs. Viņš jau vasarā piedalījās Rīgas “Dinamo” treniņnometnē, taču guva smagu ceļgala savainojumu un tika atskaitīts no sastāva.

Oktobrī Rīgas “Dinamo” cieta astoņus zaudējumus pēc kārtas, bet novembra pirmajā pusē pēc Sanda Ozoliņa pievienošanās treneru kolektīvam tika pie četriem panākumiem pēc kārtas, kas bija ilgākā uzvaru sērija šosezon.

Savukārt pēc tam atkal sekoja četru zaudējumu sērija, kura tagad pārtraukta. Iepriekšējā mačā, kas šogad bija pēdējais “Arēnā Rīga”, rīdzinieki trešdien ar 0:3 piekāpās Ufas “Salavat Julajev”.

Tikmēr “Metallurg” iepriekšējā mačā otrdien ar rezultātu 2:3 piekāpās Artūra Kuldas pārstāvētājai Somijas komandai Helsinku “Jokerit”, pārtraucot četru uzvaru sēriju.

Šī abām komandām bija otrā savstarpējā spēle šosezon, bet septembrī uzvaru ar 2:1 savā laukumā svinēja Magņitogorskas hokejisti. Abas komandas KHL savā starpā spēkojušās 17 reizes, desmit uzvaras svinot “Metallurg” komandai.

Rīgas “Dinamo” ar 31 punktu 36 spēlēs ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, pirmajam astotniekam zaudējot 27 punktus. Turpretī “Metallurg” ar 78 punktiem 37 spēlēs ir Austrumu konferences līdere.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas. Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.