×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. novembris, 2015
Drukāt

Kalniņš: Tagad nevajadzētu jaukt kopā migrantu krīzi ar terorisma krīzi (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Saistībā ar piektdien, 13.novembrī, notikušajiem teroristu uzbrukumiem Parīzē nevajadzētu jaukt kopā migrantu krīzi ar terorisma krīzi, aģentūrai LETA uzsvēra Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

Kā skaidroja Kalniņš, terorisms, no kura cilvēki bēg, ir tas, kas izraisīja patlaban esošo bēgļu krīzi. Tāpēc Eiropai un pasaulei kopumā ir būtiski saprast, kā sistemātiski likvidēt terorismu, kas apdraud rietumu mieru un vērtības.

“Terorisms apdraud visus. Notikušais Parīzē ir briesmīgākais uzbrukums kopš 2004.gada, kad tika sarīkoti sprādzieni pasažieru vilcienos Madridē, Spānijā. Eiropas Savienība (ES), NATO un ANO jau mēģina kaut ko darīt, lai iznīcinātu terorismu, taču tagad visiem kopā ir jāpanāk, ka arābu valstis (Kuveita, Irāna) darītu vairāk terorisma apturēšanā,” teica Kalniņš.

Viņš arī norādīja, ka Eiropas valstu robežu slēgšana ir īslaicīgs, nevis ilgtermiņa risinājums esošajiem terorisma draudiem. “Robežu slēgšana nerisinās problēmu. Cik zināms, uzbrucēji Parīzē bija Francijas valstspiederīgie, pašmāju cilvēki. Tāpēc problēmas ir jāsāk risināt valstu iekšienē, nevis noslēdzot valstu robežas. Ir jāiznīcina teroristu finanšu avoti,” viņš skaidroja.

Jautāts par to, vai notikušais Parīzē varētu apdraudēt Šengenas zonas pastāvēšanu, Kalniņš, atzina, ka tā varētu tikt apdraudēta, taču vienlaikus viņš pauda cerību, ka līdz tās galam Eiropa neaizies.

Tāpat Kalniņš aģentūrai LETA teica, ka pēc notikumiem Parīzē terorakti var turpināties. “Teroristisko organizāciju pārstāvji jau ir paziņojuši, ka uzbrukumi turpināsies. Arī nesen notikusī aviokatastrofa Ēģiptē, kad dzīvību zaudēja 224 cilvēki, ir apliecinājums tam, ka terorisms turpina apdraudēt rietumu sabiedrības vērtības un dzīvesveidu. Tāpēc vēlreiz uzsveru, ka Eiropai un pasaulei kopumā ir jāstrādā pie tā, lai sistemātiski iznīcinātu terorismu,” viņš norādīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kalniņa k-gs,klausoties jūsu muldēšanā visās intervijās,rodas stings iespaids,ka esat dzīvojis NE ASV ,bet kaut kur Kremļa pavārtē.Jūs taču sirdī pat laikam nejūtaties kā latvietis,jo tik glumi,tik koloboranti gvelzt nu nevar TRIMDAS letiņš.Es pazīstu piem,Nollendorfa k-gu,nu pamācaties no šī cienījamā LATVIEŠA !!!
  Aizejiet kaut reizi pie šī kunga uz Okupācijas muzeju smadzenes apskaidrot !!

 2. … Kalnins laikam izolets kluss, un ne dzird, ne redz, ne runa … gluzi ka tie tris … !

  … LUK, KUR SAITE, BEGLU PLUSMAS IENES JAUNUS TERORISTUS, AR NORADIJUMIEM UZ JAUNIEM PASAKUMIEM … NEMAZ NERUNAJOT PAR IEPRIEKS SAGATAVOTIEM … !

  … KA VAR VIENS VALSTS POLITISKAS DOMAS VEIDOTAJS BUT TIK APROBEZOTS SAVA REDZE … ??!!

  … JA JAU NEKLAUSIJA PIRMS TAM, TAD PEC PARIZES 132 NOSLEPKAVOTIEM UN 500 + IEVAINOTIEM, MIGRANTU BARI IR JAAPSTADINA UZ VIETAS UN JAIZVERTE PIRMS TIE DODAS TALAK, UN VIENINIEKI IR JASUTA ATPAKAL UZ DZIMTENI … !

 3. Fascinē Kalniņa naivums, baigais speciālists uzradies. Teroristiem tas vien vajadzīgs, lai Eiropa bez pretošānās atplestām rokām ielaiž savās valstīs islamticīgos “brāļus”. Diemžēl Eiropa bija pārāk lētticīga, kad atvēra durvis šiem nozombētajiem radikāļiem, Francijā dzīvo lielākā muslimu kopiena Eiropā, tur taču neko vairs nevar izkontrolēt. Pret šādiem teroraktiem jāvēršās ar trīskāršu pretdarbību, jāiznīcina kā parazīti.

  • un nau nekādas loģiskas saites ka tieši Francijai ar lielāko islama kopienu notiek šie terorisma akti ,šodien un protams ka tas notiks arī rīt ,parīt jo ir pateicīga VIDE ! Liekas ka saite ”islams un terorisms” vairuma elites ir kā Amerikas atklāšana ,nevar būt ,tapeic ka nevar būt !.

 4. Kas bija tie tolerantie deputāti , kas Muceniekos futbolu spēlēja ?

 5. Varbūt visiem aizjūras un aizokeāna pensionētajiem speciālistiem būtu laiks pamest Saeimas un citu organizāciju mīkstos solus un doties pelnītā atpūtā. Nu nedzīvo jau no mazizmēra Latvijas pensijām.

 6. Piedošanu – Kalniņam ir tā pavāk ar saprašanu – tie teroristi ir tie paši iebraukušie migranti no arābu zemēm- un jo vairāk, jo vairāk sprāgst bumbas..

 7. Kalniņ, aizveries! Robežas aizvērt un nevienu nelaist Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+