×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

Kalniņš: Trampa komentāri par Baltiju ir ļoti bīstami (17)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Republikāņu partijas kandidāta ASV prezidenta amatam Donalda Trampa izteikumi, ka ASV vēl tikai lems, vai aizsargāt Baltijas valstis Krievijas agresijas gadījumā, ir ļoti bīstami un pretrunā gan ar Republikāņu, gan ar Demokrātu partijas atbalstītajiem ASV drošības principiem, sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).

Latvijas politiķis uzsvēra, ka šis ir bezprecendenta gadījums ASV vēlēšanās, jo līdz šim neviens šīs valsts prezidenta kandidāts nav tik pavirši izturējies pret saistībām NATO. Tas ir bezatbildīgi un bīstami, jo nozīmē, ka uz Trampu nevarētu paļauties par ASV apņemšanos pildīšanu.

Viņš norādīja, ka ar šiem izteikumiem būs jārēķinās, ja Tramps tiks ievēlēts par prezidentu, taču jāņem vērā, ka prezidents viens pats visu nenosaka, ietekme ir arī Kongresam un Pentagonam jeb ASV Aizsardzības ministrijai.

Tramps ir parādījis, ka ļoti ātri var mainīt savu viedokli, un Kalniņš pauda cerību, ka cilvēki ASV sapratīs, ka šādi izteikumi nav vērtējami kā nopietna izturēšanās. Vaicāts par padomdevēju ietekmi, Kalniņš norādīja, Trampa padomdevēji cenšas ietekmēt kandidāta nostāju, bet laiku pa laikam kaut kas mainās un Tramps nāk ar savām idejām. Ārlietu komisijas vadītājs norādīja, ka pazīst daudzus agrākos ASV ārpolitikas veidotājus no Republikāņu partijas bijušā ASV prezidenta Džordža Buša administrācijas un viņš nezina nevienu, kas atbalstītu šādu pieeju.

Ir grūti saprast, ar kādu mērķi Tramps šādi izsakās, jo tādu pieeju atbalstītu tikai izolacionisti, kas neatbalsta ASV aktīvu iesaistīšanos starptautiskajā politikā, norādīja Saeimas deputāts.

Vaicāts, vai Trampa izteikumi nav saistāmi ar nepieciešamību vēl straujāk nodrošināt aizsardzībai pieejamos līdzekļus 2% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), Kalniņš norādīja, ka uz šī kritērija izpildīšanas nepieciešamību ir norādījis ASV prezidents Baraks Obama. Savukārt Trampa gadījumā nevar saprast, ko viņš ar saviem izteikumiem domā, jo izskatās, ka ASV prezidenta kandidāts nerunā par 2% no IKP, bet par to, cik Baltijas valstis ir kaut kādā veidā palīdzējušas ASV. Līdz ar to būs jāvēro Trampa izteikumi rudenī gaidāmajās debatēs ar Demokrātiju partijas ASV prezidenta amata kandidāti Hilariju Klintoni, piebilda Ārlietu komisijas vadītājs.

Kā ziņots, Tramps ir paziņojis, ka ASV viņa vadībā varētu neaizsargāt dažas NATO dalībvalstis, ja tām grasītos uzbrukt Krievija.

Tramps to paziņoja intervijā laikrakstam “The New York Times” Ohaio štata Klīvlendas pilsētā notiekošā republikāņu nacionālā konventa laikā.

Tramps sacīja, ka viņš izlems, vai aizsargāt Baltijas valstis pret Krievijas agresiju, pamatojoties uz to, vai šīs valstis “ir izpildījušas savas saistības pret mums”.

“Ja tās izpilda savas saistības pret mums, tad atbilde ir jā,” teica Tramps.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Nu tad vajag definēt, kādas ir Latvijas saistības pret ASV un pret NATO un tās pildīt! Tie ir savstarpējie
  līgumi un saistības – 2% no IKP atvēlēt aizsardzībai. Tramps uztraucas, un viņu var saprast, ka šis NATO aizsardzības vezums lielā mērā jāvelk tieši ASV (3,6% no IKP), kamēr daudzas NATO valstis atļaujas nepildīt šīs 2% uzņemtās saistības( arī Latvija), bet tajā pat laikā sagaida, ka ASV nāks palīgā krīzes situācijā. Tā ka tur nekā bīstama viņa izteikumos nav. Tas ir tikai atgādinājums Trampam raksturīgā
  stilā, nevis nevēlēšanās palīdzēt.

 2. Tramps savā atklātībā nedaudz atgādina Žirinovski. Vai ne?

 3. A kur paliek ārlietu ministra Rinkēviča sacītais: “Ja mēs neuzņemsim bēgļus, tad NATO mūs nesargās!” Ja jau nesargās, tad aicinu neuzņemt bēgļus un bēgļiem paredzēto naudu (20 miljonus gadā) aicinu novirzīt Latvijas armijai.

 4. cik stulbs tas grafists!!!

 5. Trampa kungam vienkārši paspruka reālā situācija

 6. Tramps reāli uztver Krievijas draudus ASV pārvērst par radioaktīvu tuksnesi, kas bija izteikts daudzas reizes sākot no vienkāršas tautas pārstāvjiem beidzot ar politiķiem.
  Senāk Hruščovs amerikāņiem draudēja parādīt kuzjas māti un neviens nevarēja atšifrēt kas tā tāda ir,bet beidzot izrādījās ka tā milzīga ūdeņraža bumba.

  • No krievu nacistu draudiem neviens nebaidās.

   • Ты не только вор, ты урод, каких мало! Ты достал своим вороством чужих ников! Кстати, ты бы поостерёгся, Троцкого достали, и тебя достанут, если что.

Draugiem Facebook Twitter Google+