×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. oktobris, 2016
Drukāt

Kalniņš vai Mogiļnijs – kurš turpmāk vadīs NBS? (24)

Foto: LETAFoto: LETA

Ticamākie Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera pēcnācēji varētu būt brigādes ģenerāļi Leonīds Kalniņš un Ivo Mogiļnijs.

Militārajā blogā “Varabungas”, tā autors – NBS rezerves kapteinis Mārtiņš Vērdiņš uzsver, ka Latvijas NBS komandieris vēsturiski nav nācis no sauszemes spēkiem – “ir bijis jūrnieks, zemessargs, lidotājs, bet “sauszemnieka” nav bijis” (autors nepieskaita Daini Turlo, jo viņš bija Aizsardzības spēku, nevis NBS komandieris).

Viņš uzskata, ka par NBS komandieri jākļūst Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolventam ar pamatīgu Rietumu karaskolu kursu bagāžu.

Sarunā ar “LA” Vērdiņš gan norāda, ka šovasar NBS Apvienotā štāba priekšnieka amatā, kurš ir otrs augstākais amats Latvijas NBS, tika iecelts Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, kas var liecināt, ka viņš jau laikus gatavots jaunajam amatam.

Vērdiņš paslavē viņa labo militāro izglītību, taču norāda, ka politiski slidens jautājums ir Kalniņa studēšana padomju karaskolās, kur viņš mācījies ar pretgaisa aizsardzību saistītas zinības. Kalniņš ir tikai dažas nedēļas vecāks par Graubi – dzimis 1957. gada 13. februārī.

Līdztekus Kalniņam otrs reālākais kandidāts komandiera amatam ir Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks, brigādes ģenerālis Ivo Mogiļnijs, kurš NBS dien kopš 1992. gada.

Dienesta laikā viņš ieņēmis augstus amatus NBS, kā arī bijis aizsardzības atašejs ASV un Kanādā, aprīlī viņš tika iecelts par NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku un šo amatu pildījis arī iepriekš karjeras laikā.

Visu materiālu lasiet 26.oktobra “Latvijas Avīzē” un E- Izdevumā

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Vai tiešām kaut VIENĀ amatā,īpaši NBS kas ir NATO sastāvdaļa,nevarētu GODĪGI !!! nosaukt LATVIETI I.A. LEJIŅU ?!Bergmani tas ir uz jūsu sirdsapziņas !!!

 2. Paldies par atbalstu.Tad jau vēl viss nav zaudēts Latvijai.Nez kur tad kremļa trollis “grafists”?Laikam nav samaksāts.
  Vēl jau ir ārprāts kas notiek jūras spēkos un šausmas piem.Liepājas jūrskolā! Tur “valsts”val.ir faktiski – krievu.Mans radu bērns to piedzīvo.
  Zinu,ka mūsu armijā dienē A.Lejiņa / deputāts /Zviedrijā dzīvojis un STUDĒJIS kara mākslas dēls.Bet varu sagrābusī ZZS ar Punduri abos galos,stums kā Vējoni un Kučinski,kremlim derīgu,lojālu koloborantu.Lai gan ir pagājis gana daudz laika lai atrastu !!! rietumu skolās stdējušus pilsoņus BEZ PSRS izmaitātām politinformācijā smadzenēm.Ja ZZS turpinās tādā garā,tad jau nevajadzēs Putina “zaļos”,pašu koloboranti ne sliktāki.
  Nebiju tālu no infarkta klausoties vakar “Krustp.”interviju ar Vējoni,Šausmas kā mēs nenovērtējām Bērziņu !!Visādā ziņā !Viņš mācījās ,arī runāt.Vējonis ar savu drausmīgo Ķenča izrunu un stulbumu / atvainojos,bet FAKTS !/ klāt nestāv opim.Un Kučinskis? NEDARA NEKO !!!

 3. Pirms kandidēšanas, Mogiļnijam ir jālatvisko uzvārds.

 4. Piekrītu Pamelai 100%!!!!

 5. Piekrītu Pamelai 100%!!!!!!

 6. tas ka mogiļnijs ir piemērotākā kandidatūra bija skaidrs jau pirms graubi nometa, bet mani satrauc kas cits- konstanta Latgaliešu diskriminācija kas notiek nbs pēdejos gados !

  • Nemelo! Ģenerālmajors Juris Maklakovs – NBS komandieris no 2006.-2010.
   Maklakovs – visīstākais latgalis. Dzimis Ludzas pusē, Ņukšos. Runā latgaliski.
   Manuprāt iekš NBSa diskriminē Sēļus no Sēlijas.

 7. Īvo, tikai uz priekšu!

 8. Pēc uzvārda tuvāks Latvijas armijas būtībai noteikti ir Mogoļnijs…

 9. žurnalā ir ,pedejas nr,intervija ar graubes kungu…un pec tam…interesanti!

 10. zurnalā ir, pedejajs nr ,intervija ar graubes kungu…un pec tam ….interesanti!

 11. un tad būs “miers un bērziņš”, jo Putins jau Mogiļnijam neuzbruks…!

 12. Mogiļņiju gan negribētos, armija dabūtu sliktu karmu, pirmajā kaujā jau būtu ziepes

 13. kāda nu tur starpība…?Abiem padomju skola un abi hibrīdi! Свои ребята!

 14. Pulkveža O.Kalpaka un ģenerāļa J. Baloža laiki pagājuši ,tie ir aizvēsturē ,par viņiem aizmirsts uz visiem laikiem,par to liecina pamestā un nekoptā ģenerāļa J.Baloža apbedījuma vieta,kur čekistu izdzēstais uzraksts ģenerālis un senlatviešu zobens uz granīta plāksnes nav atjaunots un droši vien nebūs atjaunots nekad.
  Ja pie NBS komandiera amata tiks Mogiļnijs tad draudīgā uzvārda dēļ parādīsies anekdotes , NATO sabiedrotie būs apmulsuši, CS un viņu kompanjoni uzjautrināsies.

 15. Vai tad nepietiek, ka politiskos amatos ceļam bijušos komunistus? Tad jau droši vien arī nākošais NBS komandieris būs beidzis padomju karaskolu ( kā Turlajs un Ādamsons, kuri tagad kā politiķi caur SC īstenībā stāv Krievijas pozīcijās). Vai Latvijai kā NATO valstij tas ir vajadzīgs? Kur tad palikuši tie Latvijas karaskolu beigušie, kuri mācījās ASV un citās Rietumvalstu karaskolās? Karavīri un vecākie virsnieki
  misijās apgūst Rietumu mūsdienu karaskolu zinības un taktiku, bet viņus vadīs ģenerālis ar veco padomju laiku kara zinībām, no kuriem daži pat lāgā neprot latviešu valodu. Kaut kāds nonsenss!

 16. Ivo Mogiļnijs, kurš pat nav iemācījies latviešu vlodu raitai sarunai, – par bruņoto spēku komandieri? Vai kādam smadzenes slimas, vai acīmredzamo neprotat sakatīt?

 17. Amatā jāliek cilvēku, kurš nav dienējis okupantu armijā un nav brīvprātīgi mācījies okupantu karaskolās, un kurš nav bijis noziedzīgās komunistu partijas biedrs.

 18. Nu ja jau mēs tik pat vecu un PSRS kara skolās izglītotu vajaku liksim Graubes vietā,tad varbūt paaicināt to .. Ādamsonu vai nežēlībā KF kritušo Serdjukovu ?Velns parāvis tā jau noriebušies tie savos amatos analfabētiskie Vējonis un Kučinskis.NU CIK VAR un KAD tas beigsies?Kauns un baigi !!! bija šodien skatīties Ētikas komisijas sēdi par Pimenovu,kuru nosodīja TIKAI !!! NA.
  Mēs vēl arvien esam PSRS ideoloģijas iezombēti un liela daļa čekas maisu elektorāts !!Arī dīvaini,ka visas latviskās partijas/ pat ZZS/ tiek “atmaskotas pēkšņi”dažādās cūcībās,bet SC un Ušakam kā pīlei auksts ūdens!! DĪVAINI !!!Pirms abām vēlēšanām SC un Ušaku nošrubēs / kā palagu ar Persil/ ideāli baltus.Šodien paši krievi Doždjā ņirgājās,ka Jūrmala esot jau pārvērtusies par piemaskavaS rUBĻOVKU – 2.pATEICOTIES NELIETIM lESČINSKIM/ šLESERAM/ un visiem Latvijas partiju erzacpolitiķiem ,kas balsoja par uzturēšanās atļauju tirgošanu/ CETURTO okupāciju !/ Ne velti Igaunijā,Lietuvā – Krievijas opozicionāri, pārdotajā Latvijā – Urbanoviča pretvalstiskais “Baltijas forums”.
  Taču man taisnība/ pie tam ne visa!/ mīļā “L.A.”‘?KURĀ valstī vēl tu nedabūsi darbu bez okupantu !!! valodas????????????

Draugiem Facebook Twitter Google+