Jānis Kalniņš mačā pret Maskavas “Dinamo”.

Kalniņš velk “Jokerit” – vārtsargam nedaudz pietrūkst līdz “sausajai” uzvarai 0

Lielisku spēli otrdien aizvadīja Latvijas hokeja vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš palīdzēja Helsinku “Jokerit” komandai izcīnīt uzvaru Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas piektajā mačā pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas “Dinamo”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

“Jokerit” savā laukumā izcīnīja panākumu ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), taču sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām ir iedzinējos 2-3.

Kalniņš atvairīja 24 no 25 metieniem, bet vienīgo ripu ielaida divas minūtes un 39 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Mājinieki jau ceturtajā minūtē pēc Jesses Joensū metiena izvirzījās vadībā, bet nepilnas astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Džons Normens dubultoja Helsinku vienības pārsvaru. “Dinamo” ātri nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Patrikam Zakrisonam divarpus minūtes pirms finālsvilpes vienus vārtus atgūstot un neļaujot Kalniņam nostāvēt “sausā”. Turklāt pēdējā sekundē Indrašim bija iespēja izraut neizšķirtu, bet Kalniņš mājiniekus izglāba.

Indrašis uz ledus pavadīja 19 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu un uzvarēja astoņos no 15 iemetieniem.

Indrašis regulārajā čempionātā 55 spēlēs guva 16 vārtus un veica 15 rezultatīvas piespēles, bet Gagarina kausa izcīņā viņam piecos mačos ir viens precīzs metiens.

Šīs sērijas sestā spēle ceturtdien notiks Maskavā.

Vēl Rietumu konferencē Jaroslavļas “Lokomotiv” mājās ar 3:0 (0:0, 3:0, 0:0) uzvarēja “Soči” komandu, sērijā panākot 3-2.

“Lokomotiv” vārtsargs Aleksandrs Salāks šajā mačā atvairīja visas 17 pretinieku mestās ripas.

Savukārt Austrumos Ufas “Salavat Julajev” viesos ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā guva virsroku pār Magņitogorskas “Metallurg”, sērijā panākot 3-2. Uzvaras vārtus pagarinājuma otrajā minūtē guva Vladimirs Tkačovs.

Jau vēstīts, ka Gagarina kausa otro kārtu sasniegusi Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard”, kā arī Maskavas “CSKA” un Jekaterinburgas “Avtomobilist” hokejisti.

Tikmēr uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak” cīnās neizšķirti 2-2 ar Sanktpēterburgas “SKA”, bet Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar Sandi Ozoliņu treneru kolektīvā spēlē neizšķirti 2-2 ar Astanas “Baris”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.