×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Kalnmeiers: absolūti lielākā daļa prokuroru ir godīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Viena prokurora pieķeršana korupcijā neapšaubāmi met ēnu uz prokuratūras prestižu, taču ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka lielākā daļa prokuroru ir godīgi.

“Uz prestižu arī viens gadījums met ēnu, un viens gadījums ir satraucošs. Tas nav attiecināms uz visiem, jo absolūti lielākā daļa prokuroru ir godīgi. Es gan, protams, nevaru izslēgt, ka kāds neņems arī turpmāk, jo nevaru atbildēt par 470 cilvēkiem, ka viņi ir ideāli,” trešdien žurnālistiem uzsvēra Kalnmeiers.

Kas notiks tālāk ar korupcijā iesaistīto prokuroru, vēl tiks lemts. “Nupat faktiski ir veiktas procesuālās darbības, un man ir grūti pateikt tālākos risinājumus. Likums paredz, ka šādos gadījumos var atstādināt no amata un arī atbrīvot no darba. Pašlaik ir pagājis ļoti īss laika posms, un es vēl nevaru pateikt,” norādīja Kalnmeiers.

Inkriminētās noziedzīgās darbības nekādā veidā nav saistītas ar prokurora amata pienākumu pildīšanu. “Šajā gadījumā pēc pazīstama cilvēka lūguma paņēma naudu un nodeva citam. Prokuroram tiek inkriminēta starpniecība kukuļdošanā. Tātad – faktiski kurjers,” viņš atzina.

Plašāku informāciju Kalnmeiers nesniedza, jo par informācijas sniegšanu izlemjot procesa virzītājs – Drošības policija. Kriminālprocesu gan uzraugot Ģenerālprokuratūras prokurors.

Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks par savas iestādes sākto kriminālprocesu plašāku informāciju atteicās sniegt.

Jau ziņots, ka Drošības policija kopā ar Ģenerālprokuratūru sākusi kriminālprocesu par kukuļošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās un starpniecību kukuļošanā, kuru veikusi valsts amatpersona – prokurors.

Otrdien veiktas vairākas izmeklēšanas darbības, tostarp kratīšana prokurora dienesta kabinetā.

Pēdējo reizi prokurori korupcijā pieķerti pirms pāris gadiem. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2010.gada oktobra beigās aizturēja Rīgas Ziemeļu rajona prokuratūras prokuroru Svenu Martinsonu un vēl trīs privātpersonas.

2008.gada rudenī KNAB aizturēja toreizējo Jūrmalas prokuratūras prokurori Irinu Bogdanovu. Viņa apsūdzēta par kukuļņemšanu lielā apmērā, un viņas lieta joprojām tiek skatīta Rīgas Centra rajona tiesā.

Par korupciju bija apsūdzēta arī bijusī Zemgales tiesas apgabala prokurore Silvija Birģele. Pēc apsūdzības domām, Birģele 2000.gada nogalē pieņēmusi 1000 latu kukuli par to, lai apsūdzētajam apcietinājumu grozītu pret vieglāku ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Pēc apsūdzības domām, 2008.gada jūnijā prokurore arī apsolīja panākt apcietinājuma grozīšanu kādai noziegumā vainotai sievietei un saņēma 700 latu kukuli, lai to nodotu citam prokuroram, kurš veica uzraudzību sievietes krimināllietā. Birģele kukuli tālāk nav nodevusi, bet to piesavinājusies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+