×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Kalnmeiers aicina domāt ne tikai par policistu algām, bet arī štata vietu palielināšanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kopumā pagājušajā gadā Valsts policija ir strādājusi labi, taču grožus atlaist nedrīkst, jo policijā joprojām pastāv problēmas ar lietu izmeklēšanas kvalitāti, šodien Valsts policijas gada pārskata sanāksmē norādīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Kalnmeiers saprot, ka Valsts policijā pastāv kadru mainība un atalgojums ir neadekvāts, piemēram, izmeklēšanām piesaistītie darbinieki aiziet uz vieglākiem darbiem policijā, jo nespēj tikt galā ar apjomīgo lietu daudzumu. Tāpat ekspertīzes patlaban prasa ilgu laiku.

“Nāk, protams, jauni cilvēki, taču viņi nav gatavi par šādu atalgojumu norakt sevi no rīta līdz vakaram. Jādomā ne tikai par atalgojuma palielināšanu, bet arī par štatu palielināšanu,” uzsvēra Kalnmeiers.

Finansējums ir galvenā atslēga visām problēmām, taču nedrīkst pazemināt izmeklēšanas kvalitāti, jo tiesnesi neinteresēs šādas atrunas pierādījumu sagādāšanā, norādīja ģenerālprokurors.

“Kvalitāte būs prasība visu laiku. Ja nebūs kvalitātes, nebūs rezultātu. Tāda ir situācija, taču nav tik traki, kā bija,” uzsvēra Kalnmeiers.

Nākamais gads Valsts policijai būs svarīgs, jo, ja valsts nepiešķirs naudu policijas reformām, tostarp atalgojumam, tad, kā izteicās Kalnmeiers, “sekas negribu paredzēt”. Viņš saprot, ka mūsdienu apstākļos nepieciešams papildu finansējums ārējai drošībai, taču tikpat svarīga ir iekšējā drošība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kā tā? Valstī iedzīvotāju aizvien mazāk, bet policistu vajag vairāk? Vai Kalnmeijers nav kaut ko sajaucis?

  2. Vai drīz galvenās policistes nebūs tikai sievietes?

Draugiem Facebook Twitter Google+