Mobilā versija
Brīdinājums +14.9°C
Bērtulis, Boļeslavs
Trešdiena, 23. augusts, 2017
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Kalnmeiers: Nepieciešama kriminālprocesu vienkāršošana, modernizācija un ātrāka saziņa (4)

Foto- LETAFoto- LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Melngalvju namā.

Lai nostiprinātu un uzlabotu tiesību aizsardzības sistēmu, “galvenais ir policijas kapacitātes stiprināšana, jo policija ir un paliek lielākā tiesību aizsardzības iestāde valstī,” tā pēc sarunas ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kam prezidenta pilnvaras beidzas 7.jūlijā, žurnālistiem teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Abi pārrunājuši arī joprojām aktuālo nepieciešamību paātrināt tiesu procesu.

Pēc Kalnmeiera domām, tiesu procesu paātrināšanai nepieciešama kriminālprocesu vienkāršošana, tajā pašā laikā nezaudējot kvalitāti un neierobežojot procesa dalībnieku tiesības.

“Modernizācija sevī ietver arī digitalizācijas aspektu, samazinot papīru apjomus. Nepieciešams arī uzlabot saziņu dažādām iestādēm, it sevišķi tas būtu attiecināms uz starpvalstu sadarbību. Tas arī tiek runāts Eiropas līmenī. Katrā ziņā kriminālprocesos sadarbība [starptautiskā] ir diezgan lēnīga. Ārpus Eiropas Savienības tā vispār ir ļoti liela problēma, jo ir atsevišķas valstis, kuras vispār nereaģē uz tiesiskās palīdzības lūgumiem,” sacīja Kalnmeiers.

Taujāts par virsprokuroru darbu, Kalnmeiers žurnālistiem atbildēja: “Nevarētu teikt, ka ar visiem [virsprokuroriem] esmu simtprocentīgi apmierināts, bet viņi arī to zin. Domāju, ka arī turpmāk būs pārmaiņas. Ne visi virsprokurori, kuriem beigsies pilnvaru termiņš, turpinās darbu šajā amatā. Nevienam tas nav mūžīgs amats un tas netiek garantēts nevienam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Maybe if somebody taught English to the police and showed them how to write rotator letters correctly, responses would happen quickly.

  2. Kāda jēga no policijas? Atbrauca apskatījās un aizbrauca!

  3. Vienkārša, moderna un ātra bija “troika” – sanāca trīs, nolēma, ka vainīgs un nošāva…

  4. Edvīns > Kalnmeijers Atbildēt

    Tā ir taisnība, bet vai mēs to panāksim atkārtoti ievēlot vecos padomiešus augstos amatos?

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+