×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Kalnmeiers: Nepieciešama kriminālprocesu vienkāršošana, modernizācija un ātrāka saziņa (4)

Foto- LETAFoto- LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers tikšanās laikā ar Valsts prezidentu Melngalvju namā.

Lai nostiprinātu un uzlabotu tiesību aizsardzības sistēmu, “galvenais ir policijas kapacitātes stiprināšana, jo policija ir un paliek lielākā tiesību aizsardzības iestāde valstī,” tā pēc sarunas ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, kam prezidenta pilnvaras beidzas 7.jūlijā, žurnālistiem teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Abi pārrunājuši arī joprojām aktuālo nepieciešamību paātrināt tiesu procesu.

Pēc Kalnmeiera domām, tiesu procesu paātrināšanai nepieciešama kriminālprocesu vienkāršošana, tajā pašā laikā nezaudējot kvalitāti un neierobežojot procesa dalībnieku tiesības.

“Modernizācija sevī ietver arī digitalizācijas aspektu, samazinot papīru apjomus. Nepieciešams arī uzlabot saziņu dažādām iestādēm, it sevišķi tas būtu attiecināms uz starpvalstu sadarbību. Tas arī tiek runāts Eiropas līmenī. Katrā ziņā kriminālprocesos sadarbība [starptautiskā] ir diezgan lēnīga. Ārpus Eiropas Savienības tā vispār ir ļoti liela problēma, jo ir atsevišķas valstis, kuras vispār nereaģē uz tiesiskās palīdzības lūgumiem,” sacīja Kalnmeiers.

Taujāts par virsprokuroru darbu, Kalnmeiers žurnālistiem atbildēja: “Nevarētu teikt, ka ar visiem [virsprokuroriem] esmu simtprocentīgi apmierināts, bet viņi arī to zin. Domāju, ka arī turpmāk būs pārmaiņas. Ne visi virsprokurori, kuriem beigsies pilnvaru termiņš, turpinās darbu šajā amatā. Nevienam tas nav mūžīgs amats un tas netiek garantēts nevienam.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Maybe if somebody taught English to the police and showed them how to write rotator letters correctly, responses would happen quickly.

  2. Kāda jēga no policijas? Atbrauca apskatījās un aizbrauca!

  3. Vienkārša, moderna un ātra bija “troika” – sanāca trīs, nolēma, ka vainīgs un nošāva…

  4. Edvīns > Kalnmeijers Atbildēt

    Tā ir taisnība, bet vai mēs to panāksim atkārtoti ievēlot vecos padomiešus augstos amatos?

Draugiem Facebook Twitter Google+