×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Kalnmeiers noraidījis Dreimanes sūdzību par pielaides anulēšanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane .

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers neredz pamatu mainīt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu Valsts kancelejas direktorei Elitai Dreimanei, informēja Valsts kancelejā.

Dreimane lēmumu par pielaides anulēšanu plāno pārsūdzēt Eiropas Cilvēktiesību Tiesā, skaidrojot to ar secinājumu, ka Latvijas sistēma vēl nav gatava pārmaiņām.

“Šāds lēmums liedz otrreiz pretendēt uz pielaides iegūšanu, līdz ar to uz visiem laikiem ir liegta iespēja ieņemt mūsu valsts augstāko amatpersonu amatus, kā arī augstāko vadītāju amatus valsts iestādēs un uzņēmumos,” Kalnmeiera lēmumu komentē Dreimane.

Viņa uzskata, ka lēmums par pielaides anulēšanu ir apzināta izrēķināšanās ar Valsts kanceleju – iestādi, kas nedarbojas politisko spēku interesēs. “Vāja un iztapīga ierēdniecība – tas ir ceļš uz valsts izzagšanu, korupciju un beztiesiskumu, kur sauklis – viens likums, viena taisnība visiem – būs tikai un vienīgi sienas dekors valdības sēžu zālē,” piebilst Dreimane.

Viņa joprojām uzskata, ka pielaižu sistēma ir jāmaina, lai uz visiem laikiem likvidētu iespēju to izmantot kā izrēķināšanās mehānismu ar nevēlamiem politiskiem konkurentiem vai neērtiem ierēdņiem.

Dreimane uzsver, ka jau vairāk nekā divus gadus Valsts kanceleja ir izjutusi gan tiešu, gan arī netiešu spiedienu, kā arī sastapusies ar konkrētiem mēģinājumiem ietekmēt iestādes darbību. Tas lielākoties esot bijis saistīts ar sniegtajiem atzinumiem un ekspertīzi starptautiskās tiesvedības jomā. Dreimane min, ka atzinumi “Winergy” un “airBaltic” un Citadeles lietās ir bijuši “nevēlami”. Tāpat politiskajiem spēkiem varētu nebūt patikuši izstrādātie grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā un skaļi nosauktās nepilnības pielaižu piešķiršanas sistēmā.

Dreimanes turpmākā nākotne Valsts kancelejas direktores amatā būs atkarīga no Ministru kabineta lēmuma.

Jau ziņots, ka SAB anulējis pielaidi valsts noslēpumam Dreimanei. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) atzinusi, ka Dreimane šī iemesla dēļ nevar turpināt darbu līdzšinējā amatā, bet viņai piedāvāta rotācija uz citu amatu, tomēr šo piedāvājumu Dreimane noraidīja.

Arī Dreimanes darba ikgadējās izvērtēšanas komisija, noslēdzot darbu, atzinusi, ka pielaides anulēšanas dēļ Dreimane nevar turpināt pildīt pašreizējos pienākumus. Komisija atzinumā fiksējusi, ka Dreimanei ir piedāvāta rotācija uz citu amatu, no kā viņa oficiāli ir atteikusies.

Valsts kancelejas direktore gan norāda, ka 14.aprīlī tika izplatīta nekorekta informācija par to, ka visi komisijas locekļi pieņēmuši lēmumu, ka viņa nevar turpināt darbu kā Valsts kancelejas direktore. “Patiesībā tā bija tikai Ministru prezidentes īpaša piezīme. Valsts kancelejas direktoru no amata var atbrīvot Ministru kabinets,” skaidro Dreimane.

Pēc lēmuma par pielaides anulēšanu SAB direktors Jānis Maizītis pavēstīja, ka Dreimanei pielaide valsts noslēpumam anulēta ilgstošas pārbaudes rezultātā, nevis uz šaubu pamata. Lēmums par pielaides anulēšanu balstīts uz vairāku tiesībsargājošo institūciju ilgstošu pārbaužu rezultātiem par konkrētiem faktiem, tostarp ilgstošiem pārkāpumiem Valsts kancelejā saistībā ar informācijas apriti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. laikam baigi barojoša sile,ka tā pieķērusies.

  2. Vienam liekas, otrs – neredz …
    Kas aiz tā visa slēpjas ?
    Krusttēvi kaut kādi ?

Draugiem Facebook Twitter Google+