×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. februāris, 2018
Drukāt

Kalnmeiers par izmeklētāju aizdomām, iespēju pazaudēt drošības naudu un Guseļņikova vizīti (7)

Foto - Karina MiezājaFoto - Karina Miezāja

Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera rīcībā neesot objektīvas informācijas par to, ka uzsāktais kriminālprocess pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču būtu pasūtījums.

“Likums noteic, ka aizdomās turamā statusu nosaka tad, kad ir ar pierādījumiem pamatots pieņēmums, kad persona varēja izdarīt noziedzīgu nodarījumu. Aizdomās turamā statuss vēl nav apsūdzība, kad tiek apgalvots, ka ir noticis noziedzīgs nodarījums. Tā kā nesasteigsim notikumus un ļausim lai process iet savu gaitu. Katrā ziņā manā rīcībā nav nekādas objektīvas informācijas par to, ka būtu noticis kaut kāds pasūtījums,” šodien teica Ē. Kalnmeiers.

Rimšēvičs Latvijas Televīzijas raidījumā “1:1” sacīja, ka viņš plānojot lūgt KNAB atļauju piedalīties Eiropas Centrālās bankas sanāksmē, kas notiek šodien. Tomēr šādu atļauju nav dabūjis. KNAB sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša skaidroja, ka Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktam personu lokam, kā arī un aizliegums izbraukt no valsts.

Ē. Kalnmeiers norāda, ka procesa virzītājs ir izskaidrojis, kādus ierobežojumus uzliek konkrēts drošības līdzeklis, un tā ir personas izvēle ievērot to vai nē. Sekas ir noteiktas likumā.

“Ja gadījumā persona nepilda noteiktos ierobežojumus, tad procesa virzītājam ir tiesības izvēlēties bargāku drošības līdzekli. Teorētiski pastāv iespēja pazaudēt drošības naudu. Ja tiek pārkāpts drošības līdzeklis, tad drošības naudas iemaksātājs zaudē iemaksāto drošības naudu neatkarīgi no tā, vai to iemaksājusi fiziska vai juridiska persona (drošības naudu 100 000 eiro ir iemaksājis Rimšēviča draugs uzņēmējs Andris Kreislers – M.L.). Aizliegumus piemēro procesa virzītāji, nevis prokurors vai ģenerālprokurors,” sacīja Ē. Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors norādīja, kaut vēl nav aizritējusi nedēļa kopš Rimšēviča aizturēšanas, ir veiktas neatliekamās izmeklēšanas un procesuālās darbības. “Patreiz nosaukt kaut kādu konkrēti iespējamu termiņu būtu bezatbildīga rīcība no manas puses,” viņš sacīja.

Ģenerālprokurors, atbildot uz jautājumu, vai gadījumā Latvijas drošības dienesti nav apmuļķoti, vai tiem nav sniegta Rimšēviču kompromitējoša informācija, sacīja:” Tas ir jāvērtē izmeklēšanas gaitā. Izmeklēšanā ir jāizvērtē gan personu apsūdzošs, gan attaisnojoši pierādījumi, fakti un apstākļi. Nav pieļaujama nekāda pārsteidzīga secinājumu izdarīšana, kura nav pamatota ar konkrētiem pierādījumiem. Konkrētu informāciju par procesa virzību, apstākļiem un faktiem ir tiesīgs sniegt tikai un vienīgi procesa virzītājs, jo tam ir zināma sava taktika un apsvērumi, kādā apjomā atklāt šo informāciju. Ne KNAB vadītājs, ne uzraugošais prokurors nav tiesīgs sniegt plašāku informāciju par to, kādu viņam ir atļāvis procesa virzītājs, konkrētajā gadījumā izmeklētājs.”

Kalnmeiers pastāstīja, ka pie viņa ir vērsies Norvik bankas lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs. Viņš ieradies prokuratūrā, lai paustu Kalnmeieram savas bažas, ka kāda augsti stāvoša amatpersona ir centusies no viņa izspiest kukuļus. Ģenerālprokurors licis rakstīt iesniegumu par savām bažām, taču Guseļņikovs to neesot izdarījis.

Ģenerālprokuratūrā šodien notika ikgadējā virsprokuroru sanāksme par prokuratūras pagājušā gada darba rezultātiem un plānotajām prioritātēm šogad.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Guseļņikovs oficiāli neko neraksta, bet, staigā apkārt un stāsta savus stāstus, kuriem valsts institūcijas tic

 2. Daudzi man piekritīs. Ja jau tiešām kāds jāpalaiž uz ārzemēm ”veselības” uzlabošanai, tad lai kāds iemaksā minimālo taksi teiksim 5 miljoni. Būs par ko kādu smagi slimu bērnu izārstēt, to pašu valsts veselības aprūpi pastutēt. Un ja mājās sakrauti zelta tualetes podi grēdā, tad 25 miljoni arī nebūs nekāds grēks paprasīt. Citādi notiek nepierādāmi negadījumi, kad kāds draugs ar kāda cita draugu apmainās ar līdzīga lieluma summām.

 3. Faktiski miglaina situācija.
  Drošības iestādes, kā arī ministru prezidents televīzijas ēterā teica, ka Rimšēvica aizturēšana nav saistīta ar nevienu banku, kas pašreiz darbojas Latvijā. Arī Kalnmeijers to ir teicis. BET, tai pašā laikā viņš stāsta, ka ka pie viņa ir vērsies Norvik bankas lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs. Viņš ieradies prokuratūrā, lai paustu Kalnmeieram savas bažas, ka kāda augsti stāvoša amatpersona ir centusies no viņa izspiest kukuļus. Ģenerālprokurors licis rakstīt iesniegumu par savām bažām, taču Guseļņikovs to neesot izdarījis. Rezultātā sanāk ka Rimšēvica aizturēšana tika izdarīta uz kaut kādiem Guseļņikova tukšiem vārdiem. Pēc šī var secināt, ka uz KNAB iestādi var aiziet jebkurš, kam nepatīk kāda persona, un kaut ko sagvelzt par to, un KNABS momentāli veic norādītās personas aizturēšanu uz kaut kādu aizdomu pamata.
  Šī visa pieklusināta procesa virzīšana liek pamatu domām par apšaubāmām slēptām atsevišķu valdības personu saistībām ar bankām, kas iesaistītas naudas atmazgāšanā. Tāpēc tiek darīts viss lai ierobežotu Rimšēvica darbību, jo gan jau viņam pienāca kāda informācija par šīm darbībām.
  Šis skandāls var izraisīt pat Eiropas Savienības mēroga konfliktu, un tiesāšanos starp Eiropas centrālo banku un mūsu valdību, sakarā ar to ka mūsu valsts tiesībsargājošās iestādes ierobežo Rimševica darbību Eiropas centrālajā bankā.
  Ņemot vērā to, kādiem mērķiem tiek izveidota lielākā daļa komercbanku, tad šis scenārijs pret Rimšēvicu ir noteikti ticis plānots jau sen, piesaistot virkni zinošu juristu un citu speciālistu, kas palīdzēja lietas sakārtot tā, ka Rimševicam, pierādīt, ka nav vainīgs, būtu ļoti sarežģīti. Kad viss bija slikts pa plauktiem, attiecīga persona tad arī deva ziņu Rimšēvica aizturēšanai.
  Lielā steiga, par to, ka valdība vēlas steidzami labot likumu par bankas prezidenta atstādināšanu no amata, Vienotības steiga izteikt neuzticības balsojumu, arī met aizdomas par fiktīvām saistībām starp valdības pārstāvjiem un komercbankām. Šajā situācijā tiek meklēts viss iespējamais, kā “likumīgi” nostumt Rimšēvicu.
  Šinī situācijā vienīgā iespēja gūt taisnību, par labu vai sliktu Rimšēvicam, ir Eiropas centrālās bankas iejaukšanās, kā arī Federālā Izmeklēšans Biroja, vai citu starptautisku izmeklēšanas organizācijau piesaiste, kas kopumā pārņemtu šo lietu, kur ne tikai izmeklētu vai Rimšēvics ir ņēmis vai izspiedis kuķuļus, vai arī nav, bet arī visu pārējo valsts iestāžu darbinieku saistību ar komercbankām, kas iesaistītas naudas atmazgāšanā, un viņu līdzdalību.
  Šāda veida iejaukšanās no starptautiskās puses beidzot ‘”izsijātu” visas atbildīgās amatpersonas, un būtu redzams, kurš tad ir vainīgs, un kurš nav, kā arī ieviestu kārtību visās valsts pārvaldes sistēmas.

 4. Kur šmuce, tur tūlīt smird šis Maskavas Nama lumpenis “Ontūns” (īstā vārdā krievnacists “Onufrijs”).

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem ( t.sk. – privāti ) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Kalnmeiers trakoti miglaini izsakās.Toties neizbraukt no valsts nebija ne Stabiņai,ne Vaškevičam,ne Milušam utt.Kur nu viņi visi tagad ir prokuror?Un KĀDI aizliegumi ir Lembergam SMAGOS !!!noziegumos apsūdzētam?Vaksr lasu,ka Lembis !!!!pieprasa tiesai mainīt darba laiku lai netraucētu viņa personīgo dzīvi t.s. dzimumdzīvi.Kalnmeier.vai mums IR TIESISKA valsts???
  Atkal cenzūra?Tad rakstiet paši šo tekstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+