×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
20. aprīlis, 2018
Drukāt

Kalnmeiers vēršas Satversmes tiesā pret OIK (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Prokuratūrā izvērtēta Elektroenerģijas tirgus likuma normu atbilstība Satversmei.

Kā informē Ģenerālprokuratūras Sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe, pārbaudes rezultātā, izmantojot likumā noteiktās tiesības, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers Satversmes tiesā iesniedza pieteikumu Elektroenerģijas tirgus likumā noteikto pienākumu – publiskā tirgotāja izmaksas segt visiem Latvijas elektroenerģijas galalietotājiem – atzīt par neatbilstošu Satversmes 91.pantam un 105.panta otrajam teikumam.

UZZINI, KO PAREDZ ŠIE PANTI

Par OIK esošās kārtības atcelšanu tagad tiek lauzti šķēpi. Valdība vienojusies strādāt pie mehānismiem, lai to atceltu. Sistēma paredz valsts atbalstu atjaunojamo energoresursu ražotājiem un maksājumos par elektroenerģiju iekļauta tā sauktā obligātā iepirkuma komponente (OIK). Tas paaugstina rēķinus gan mājsaimniecībām, bet daudz būtiskāk un krasāk lielajiem elektroenerģijas patērētājiem kā uzņēmējiem un lauksaimniekiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Pēc OIK beneficiāriem: Dombrovska, Kampara, Pavļuta un Ašerādena, bendes cirvis raud.

 2. Cik ilgam laikam bij jaapaiet ,lai vienkaarsho cilveeku teiktais par OIK kaa tautas apzagshanu nonaaks liidz labi situeeto valsts iereednju,valdiibas paarstaavju smadzeneem ,ka jaa,taa tas tieshaam ir ???

 3. Kur viņš bija 10 iepriekšējos gadus?

 4. Glābj savu mundiera godu. Iepriekšējos gadījumos nevarēja sprēgāt, jo bosi būtu nospieduši. Taga kļūs tautai “mīļš”.

 5. Paldies Ingūnai Sudrabai no partijas No sirds Latvijai. Viņa vienīgā no Saeimas deputātiem atļāvās vērsties prokuratūrā pret OIK un šīs shēmas organizētājiem. Gribat valstī kārtību, nākošās Saeimas vēlē
  šanās balsojiet par Sudrabu. Viņa varētu būt mūsu Tečere, kas spētu sakārtot gan valsts pārvaldi, gan visu valsts tautsaimniecību Latvijas iedzīvotāju interesēs.

 6. Ja nebūtu dots mājiens Atbildēt

  Pamosties, būtu gulējis tālāk un nevienu bez vajadzības netraucējis.

 7. Tā OIK “sāga” ir labi organizēta un nodrošinata. Bez tā, kas jau uzpeldejis vēl ir arī mazo HES pienesums. Tā mazo HES darbība netiek uzraudzīta, kā rezultātā mazie HES uztur resursu atļaujās neparedzēti augstu ūdens līmeni savās ūdenskrātuvēs, paaugstinot gruntsūdens līmeni pieguļošajās teritorijās. Mazie HES lielā mērā ir atbildīgi par pagājušā gada plūdiem.
  Savukārt Valsts vides dienesta [VVD] Resursu uzraudzības daļa nekontrolē šo darbošanos. Vēl vairāk viss ir noorganizēts tā, ka inspektori pat gribot neko nevar nokontrolēt. Ko var izdarīt daži pirmspensijas vecuma inspekori izmantojot akmens laikmeta metodes. Tas protams nodrošina mazo HES netraucēti izmantot laukus, pļavas un pagrabus kā papildus ūdenskrātuves gūstot virspeļņu no, kā tagad atklājās, nelikumīgi sanemtā OIK.
  Izbrīnu rada tas, ka VARAM, kā parraudzībā ir VVD, izvērš kampaņu par e-zināšanām, bet savas pāraudzības iestādēs nevar ieviest mazo HES e-uzraudzību. Tas protams e-izslēgtu virspeļnas gūšanu mazajiem HES. Interesanti, “kur tas suns norakts”.

  • OIK, pēc pašas būtības ir nelikumīgs, kas kropļo brīvo tirgu, par ko tā priecājāmies iestājoties ES. Tās ir šķērssubsīdijas, kas ES nav atļautas un LV ieviestas bez saskaņošanas ar ES. Tā ir kārtējā Saeimas politbiznesmeņu shēma, kā regulāri un ,,it kā likumīgi” saņemt naudu no valsts, tas ir iedzīvotājiem un uzņēmējiem dažu politiski pietuvinātu OIK saņēmēju interesēs, garantēta peļņa, neskatoties ne uz ko. Tajā pašā laika Daugavas hidroelektrostaciju (HES) kaskāde saražo vairāk elektroenerģijas nekā tiek patērēts Latvijā. Līdz ar to mūsu valsts turpina būt starp elektroenerģijas eksportētājām.

  • pilnīgi piekrītu jautājumā par mazajiem HES (ja Aiviekstes HES nav lielais). Gruntsūdeņi ir ļoti augsti. Pavasaros parasti tie ātri vien nokritās un cilvēki varēja darboties savās lauksaimniecības zemēs. Piemēram, tagad Varakļānu pusē kultivē tīrumus, bet Lubānas pusē viss slīgst ūdeņos. Kas to zin, vai vispār izdosies sastrādāt zemi. Rudenī arī nebija iespējams apart.

 8. Kā tad nu tā pēkšņi pēc 10 gadiem ieraudzīja neatbilstību likumam un Satversmei? Un kur tad Satversmes tiesa, kas arī nelikās rsdzam šo aplamību? Laikam jau neviens nebija uzrakstījis iesniegumu un tad jau var mierīgi parādīt savu aizstāvību pilsētas dubult nodokļiem, Un likumsargs Jansons!! Tas tak katrā psihenē ielīdīs, bet te neredz Satversmes pārkāpšanu. Kur gan tā valsts ar šitādiem tiesībsargiem nokļūs?

 9. Visu laiku bija sajūta, ka Latvijā ģenerālprokurora vieta ir tukša!

 10. Pamodās….šoreiz bez Vašingtonas emisāru aizrādījumiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+