×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Kalnmeieru aicina izvērtēt “Rīgas namu pārvaldnieka” iespējamu nolaidību (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Rīgas Domes “Vienotības” frakcijas deputāts Valdis Gavars ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram nosūtījis vēstuli, kurā lūdz izvērtēt Rīgas namu apsaimniekotāja “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) darbības saistībā ar iespējamo kaitniecību un nolaidību, apsaimniekojot ēku Buru ielā 9, Rīgā, aģentūru BNS informēja RD “Vienotības” frakcijas pārstāvis Nils Josts.

Gavars lūdzis izvērtēt arī iespējamo krāpniecību un naudas līdzekļu nelietderīgu izmantošanu, laicīgi nenovēršot ēkas Buru ielā, 9, Rīgā, daļējo sabrukšanu.

“2013. gada 29. decembrī RD Mājokļu un vides departaments bija uzdevis “Rīgas namu pārvaldniekam” izsūknēt pagrabā sakrājušos ūdeni, nostiprināt kāpņu telpu un ārsienu. Visas nepieciešamās darbības netika veiktas, un šā gada 7. martā Buru ielā 9, Rīgā, sabruka dzīvojamās mājas kāpņu telpa un tika bojāta mājas ārsiena,” pastāstīja Josts.

Tāpat viņš informēja, ka līdz šā gada augustam RNP nav veicis pasākumus, lai ēkas iedzīvotāji varētu atgriezties savās dzīvesvietās. Jau minētajā ēkā 16 dzīvokļi pieder Rīgas pašvaldībai, bet 13 – dzīvokļu īpašniekiem.

Josts arī pastāstīja, ka Gavars uzsvēris, ka “fakts, ka lielākā dzīvokļu daļa ir pašvaldības īpašums pastiprina “Rīgas namu pārvaldnieka” atbildību par nolaidību, nerūpējoties par ēkas saglabāšanu un novedot to līdz sabrukšanai, kas bija ne tikai apdraudējums veselībai un morāls pārdzīvojums, bet arī konkrēts materiāls zaudējums tiem iedzīvotājiem, kuriem dzīvokļi ir privātīpašumā.”

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Valsts kontrole (VK) par revīzijā RNP konstatētajiem pārkāpumiem informējusi prokuratūru.

VK iepriekš par RNP saņēma iedzīvotāju sūdzības.

RNP pieder Rīgas pašvaldībai. Uzņēmums izveidots, apvienojot 15 pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības. Kompānija apsaimnieko 4300 ēku, kurās pakalpojumus saņem gandrīz 180 tūkstoši klientu.

Valsts kontrole ir augstākā revīzijas iestāde Latvijā, kas nodrošina uzraudzību valsts un pašvaldības līdzekļu lietderīgai un efektīvai izmantošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. nu Kalnmeijer, saņemies, parādi beidzot ka neesi tikai vāvuļotājs, piecelies no krēsla, aizbrauc un apskati mājas Buru ielā

  2. Kalnmeijers tukša vieta prokuratūrā, neko nevērtēs, vainīgo nav, tas Kanlnmeijeru neinteresē, bet derētu Kalnmeijeram iepazīties ar stāvokli uz vietas, lai būtu priekšstats, kā apsaimnieko Rigas mājas, kā muļķo iedzīvotājus un kādas algas par bezdarbību saņem apsaimniekotājs

  3. Kā noklusa naudas mīšanas lieta Rīgas Namos?

  4. Vai tad Nīlas Ušakovs netiek galā ar saviem padotajiem? Kā tad nu tik pēkšņi un tik nevarīgs? Viņam taču visa Rīga pie kājām (bet varbūt “pie kājas”?)

  5. Atvainojiet, Kalnmeijers neko nevērtēs, jo viņam nepatīk ķēpāties pa nomenklatūras ķēķi, viņš ir labs cilvēks visiem, arī mafioziem, ja kas gadās pa rokai. Ēriks ir miera puika. Otrkārt, iesnieguma pārbaudi nosūtīs policijai. Policija pasūtīs tālāk – tas ir civiltiesisks strīds, kaut tā būtu īsta izlaupīšana, līdzekļu izšķērdēšana. Viņi nemāk, nesaprot un negrib tādas lietas policijā izmeklēt, nekad tās neizmeklē, kaut saprotams – tā ir mahinācija ar naudas līdzekļiem. Priekš kam policijai nopietni strādāt, ja var to pašu saņemt un nestrādāt. Neviens policijas priekšnieks necels skandālu pret nomenklatūru, pie tam izmeklētāju policijā nav, ir tikai padotie kriminālistiem un tie komandē kā patīk, un ja vēl atleec arī naudiņa, ko var saņemt priekšnieki, kuri tad dod “NMORĀDĪJUMUS”- lietu izbeigt, ja kas.
    Tā ka tukša runa, zēni, velti pūlaties, bet paldies par to. Lai veicas šoreiz.

  6. Labi gan, ka dzīvojam demokrātiskā valstī – nevis kādā totalitārā, kad orgāni bez uzaicinājuma cilvēkus ar “zelta rokām” pie prokurora nogādāja….

  7. Rīgas “saimnieka” Ušakova nolaidību.

Draugiem Facebook Twitter Google+