×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Kalnozola vaļības vērtēs Saeimas ētikas komisija (4)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien ierosināja lietu pret deputātu Valdi Kalnozolu (ZZS) par viņa izteikumiem pret kolēģi Lolitu Čigāni (“Vienotība”), kuru paredzēts izskatīt 3.augustā, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Ar iesniegumu komisijā par iespējamo Kalnozola Saeimas deputātu ētikas kodeksa normu pārkāpumu 28.jūnija Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē vērsās Čigāne. Viņa uzskata, ka sēdes laikā ZZS deputāts, diskutējot par Latvijas pozīciju Eiropadomē, vairākkārt izteicis nepamatotus un aizskarošus apgalvojumus.

Savā aicinājumā vērtēt Kalnozola rīcību, Čigāne norāda, ka tā vietā, lai deputāts izteiktu savu viedokli par Latvijas nacionālo pozīciju eiroparlamentā, Kalnozols sacījis: “Es redzu, ka mums ir tādas personiskās lietas. Varbūt to atrisinām, es jūs paaicinu uz restorānu, izrunājamies un varbūt tās personiskās lietas neizliekam šeit, komisijā, ja jums nav iebildumu”. Tāpat sēdes laikā Kalnozols arī sacījis Čigānei:: “Es saprotu, ka jums varbūt es kā vīrietis simpatizēju”, bet sēdes nobeigumā Kalnozols izteicis sekojošu lūgumu: “Čigānes kundze, es jūs ļoti lūdzu savākt savas simpātijas pret mani”.

Kalnozols par savu rīcību ir atvainojies, taču Čigāne savu iesniegumu atsaukusi nav un to arī negrasās darīt. Kalnozols arī paudis, ka varētu atstāt Eiropas lietu komisiju.

Jau ziņots, ka pret Kalnozolu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā vērsies arī Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs, kurš lūdzis izvērtēt Kalnozola ierakstus sociālajos tīklos par bāriņtiesu. Iesniegumā Krasnogolovs uzsver, ka deputāts “izmantojot savu stāvokli, centās izdarīt spiedienu uz bāriņtiesas amatpersonām un ietekmēt bāriņtiesas darbu, aktīvi turpinot sava ģimenes strīda risināšanu bāriņtiesā”. Tāpat norādīts, ka Kalnozols grauj sabiedrības uzticību Saeimai, lai gan parlamenta deputātu uzvedībai jābūt īpaši apdomātai un nevainojamai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kauna lieta–viens no iemesliem, kādēļ valstī neveicas. Kā var nepadomāt: ja esi Saeimas deputāts, tu nedrīksti savas personiskās ambīcijas jaukt ar deputāta pienākumiem, tu tagad esi publiska persona.
    Ir vairāki deputāti, kuri par to nespēj aizdomāties. Kauns. Abi vien Abi maisā metami.

  2. Čigāne varētu vispirms kritiski pavērtēt savu ētiku, un tikai tad ķertos pie citu kritizēšnas. Eiropas eksperte lakatiņos!!!

  3. Nožēlojami, ka Čigāne ar Viņķeli netika patriektas no skatuves.

Draugiem Facebook Twitter Google+