×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
3. augusts, 2016
Drukāt

Deputāts Kalnozols saņem mutisku aizrādījumu par saviem izteikumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Saistībā ar deputāta Valda Kalnozola (ZZS) izteikumiem pret kolēģi Lolitu Čigāni (“Vienotība”) 28.jūnija Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdes laikā, Saeimas Mandātu ētikas un iesniegumu komisija trešdien Kalnozolam pauda mutisku brīdinājumu, aģentūra BNS uzzināja komisijā.

Sēdes sākumā Čigāne uzsvēra, ka politikā darbojas ilgi un vairs neapvainojas par citu izteikumiem pret viņu, bet uzskata, ka deputāta Kalnozola iepriekš jāvērtē, lai nesamazinātos kopējais Saeimas vērtējums.

“Man noteikti var piekrist pārējās deputātes, ka mēs kā sieviešu dzimuma pārstāves nekad Saeimā neesam izjutušas nevienlīdzīgu attieksmi vai apvainojumus. Tieši tāpēc es uzskatu, ka šis jautājums ir jāaktualizē, un to arī esmu darījusi. Deputāta Kalnozola izteikumi komisijas laikā man uzlika papildu stresu, īpaši tāpēc, ka šī bija pirmā komisijas sēdes pēc Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības. Tāpat, ņemot vērā, ka komisijā dalību ņēma arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) un Lielbritānijas vēstniecības pārstāvis, tas radīja nevajadzīgi saspringtu situāciju komisijā,” sacīja Čigāne.

Politiķe arī norādīja, ka Kalnozols viņai ir atvainojies un pasniedzis ziedus, un viņa atvainošanos ir pieņēmusi, taču neuzskata, ka vajadzētu atsaukt savu iesniegumu.

Kalnozols uz Čigānes teikto atbildēja, ka, viņaprāt, deputātes iesniegums ir balstīts tikai personiskās attiecībās. Viņš atkārtoti Čigāni aicināja “savstarpējas antipātijas vai simpātijas pārrunāt kādā restorānā vai kur citur bez sabiedrības iesaistes”.

Politiķis skaidroja, ka situācija radusies, jo komisijas sēdes laikā viņam tikusi ierobežota iespēja izteikties. Šī iemesla dēļ viņš vērsies pret komisijas vadītāju. Kalnozols sacīja, ka viņš Čigānei ir atvainojies, un to darīja atkārtoti arī komisijas sēdes laikā. Viņaprāt, lai izvairītos no šādas situācijas atkārtošanās, būtu nepieciešams pilnveidot Saeimas kārtības rulli, nodrošinot iespējas izteikties visiem parlamenta pārstāvjiem, kas to vēlas.

Čigāne uz Kalnozola pausto reaģēja, norādot, ka komisiju darba laiks ir ierobežots, tāpēc ne vienmēr deputātiem ir iespējas izteikties tādā apjomā, kādā viņi vēlas. Pārējie komisijas deputāti savus priekšlikumus iesniedzot komisijai rakstiski vai mutiski pirms sēdes, taču Kalnozols sēdes laikā pauž savu viedokli, kas apgrūtina komisijas darbu un jautājumu izskatīšanu. Čigāne arī norādīja, ka Kalnozols ir kompetents vairākos jautājumos un viņa to novērtējot.

Deputāte Inga Bite (LRA) uzsvēra, ka viņa noklausījusies konkrētās komisijas sēdes ierakstu un secinājusi, ka stundas un 14 minūšu garās komisijas sēdes laikā Kalnozolam nav bijusi dota iespēja izteikties ne reizi, un, lai arī viņa reakcija nav bijusi adekvāta, deputāte saprotot, kāpēc politiķis, kurš ieguvis Saeimas mandātu, netiekot pie vārda piecas reizes, varētu reaģēt neatbilstoši. Arī Gunārs Kūtris (NSL) pauda, ka komisijas vadītājs nespēj rīkoties personisku antipātiju balstīts un izteica pieņēmumu, ka Kalnozola izteicieni bijuši aicinājums pārrunāt komisijas darbu, nevis kas cits.

Komisijas deputāti balsojumā piekrita, ka Kalnozols ir pārkāpis Saeimas deputātu Ētikas kodeksu, taču, balsojot par iespējamo sodu, vienīgais priekšlikums bija komisijas priekšsēdētāja Vitālija Orlova (“Saskaņa”) ierosinājums – izteikt Kalnozolam mutisku brīdinājumu. Komisija šo ierosinājumu atbalstīja.

Kalnozols 28.jūnija Eiropas lietu komisijas sēdē sacīja: “Es redzu, ka mums ir tādas personiskās lietas. Varbūt to atrisinām, es jūs paaicinu uz restorānu, izrunājamies un varbūt tās personiskās lietas neizliekam šeit, komisijā, ja jums nav iebildumu”. Tāpat sēdes laikā Kalnozols arī sacījis Čigānei: “Es saprotu, ka jums varbūt es kā vīrietis simpatizēju”, bet sēdes nobeigumā Kalnozols izteicis sekojošu lūgumu: “Čigānes kundze, es jūs ļoti lūdzu savākt savas simpātijas pret mani”. Čigāni tas aizskāra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+