Sports
Citi sporta veidi

Kalnu riteņbraucējai Žibasai ceturtā vieta Pasaules kausa junioru sacensībās nobraucienā0

foto: facebook.com

Latvijas kalnu riteņbraucēja Paula Žibasa sestdien Andorā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa junioru sacensībās nobraucienā.

Šosezon piekto uzvaru pēc kārtas izcīnīja austriete Valentīna Hēla, kura distanci veica piecās minūtēs un 6,528 sekundēs.

Otro vietu izcīnīja amerikāniete Anna Ņūkirka, bet trešā bija norvēģiete Mille Junseta. Žibasa uzvarētājai zaudēja 19,954 sekundes, bet goda pjedestāls bija vairāk nekā četru sekunžu attālumā.

Finālsacensībās piedalījās astoņas riteņbraucējas.

Arī piektdien notikušajās atlases sacensībās Žibasa bija ceturtā.

Šosezon Žibasa vienu reizi izcīnījusi otro vietu, bet divas reizes guvusi ceturto pozīciju. Kopvērtējumā pēc pieciem posmiem viņa ar 70 punktiem ieņem ceturto vietu, bet pārliecinoša līdere ar 300 punktiem ir Hēla.

Pērn Žibasa startēja trijos Pasaules kausa posmos. Divos no tiem jaunā sportiste uzvarēja, bet noslēdzošajā ieņēma otro vietu. Pasaules čempionātā Austrālijā Latvijas kalnu riteņbraucēja piedzīvoja kritienu un finišēja piektajā vietā.

Žibasa, kura ikdienā dzīvo un treniņus aizvada Austrijā, pērn tika izvirzīta Latvijas gada labākās jaunās riteņbraucējas balvai.

Svētdien Pasaules kausa posma sacensībās olimpiskajā krosā (XCO) startēs Mārtiņš Blūms.

LA.lv