Kalnu riteņbraucējs Pētersons izcīna augsto astoto vietu Pasaules kausa posmā 0

Latvijas kalnu riteņbraucējs Arnis Pētersons svētdien ierindojās augstajā astotajā vietā Čehijā notikušā Pasaules kausa trešā posma sacensībās olimpiskajā krosā (XCO).

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Pētersons Čehijas posmu sāka ar 78.starta numuru, Latvijas braucējam aizcīnoties līdz augstajai astotajai vietai, turklāt pēdējos divos apļos cēsinieks sasniedza labākos laikus. Otrs Latvijas elites sportists Mārtiņš Blūms finišēja 24.vietā.

Šajās sacensībās starp pasaules vadošajiem kalnu riteņbraucējiem bija kopumā trīs Latvijas sportisti. Elites grupā startēja Pētersons un Mārtiņš Blūms, kurš pārstāv “CST Sandd Americian Eagle” komandu, kamēr U-23 konkurencē uz starta izgāja ZZK komandas pārstāvis Kristofers Bindemanis, kurš palika 126.vietā.

Vispirms elites grupas dalībnieki veica ievadapli, kam sekoja seši pamatapļi. Trase bija ļoti dinamiska ar daudz saknēm un akmeņu sekciju. Netrūka arī dažāda garuma un stāvuma kāpumu un nobraucienu.

Finišu Pētersons sasniedza astotajā vietā, kas ir viņa un visas Latvijas augstākais panākums elites konkurencē tik augsta mēroga kalnu riteņbraukšanas sacensībās. Tikmēr atzīstamu sniegumu parādīja arī Blūms, kurš finišēja 24.vietā, kas ir viņa līdz šim augstākais rezultāts elites grupā.

Par posma uzvarētāju kļuva šveicietis Nino Šurters, kurš tikai spraigā finiša spurtā apsteidza otrās vietas ieguvēju Antonu Kūperu no Juanzēlandes. Pētersons uzvarētājam zaudēja vienu minūti un četras sekundes, kamēr Blūms divas minūtes un 41 sekundi.

Kopvērtējumā pēc trešā posma līderis ar 780 punktiem ir Šurters. Pētersons ieņem 37.vietu (119 punkti), bet Blūms 46.pozīciju (86 punkti).

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā otrā posma sacīkstēs Pētersons ierindojās 59.vietā, bet Blūms finišu nesasniedza.

Iepriekšējā sezonā Blūms triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā U-23 vecuma grupā, bet šī gada februāra sākumā noslēdza divu gadu līgumu ar vienu no pasaulē spēcīgākajām Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) MTB elites komandām “CST Sandd Americian Eagle”.

Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņā MTB olimpiskajā krosā iekļauti kopumā septiņi posmi. Savukārt Eiropas čempionāts 7.augustā notiks Skotijā, bet planētas meistarsacīkstes – 4. septembrī Šveicē.