×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
20. marts, 2017
Drukāt

“Kalnu siers” – Krievijas investoru rokās (15)

Foto: ITAR-TASS/Scanpix/LETAFoto: ITAR-TASS/Scanpix/LETA

Saldus novada Nīgrandes pagasta uzņēmums SIA ” Kalnu piens”, kurā ražo zīmola ” Kalnu siers” nogatavinātos un kūpinātos sierus, kopš šā gada pieder Krievijas investoriem.

“Kalnu piena” 30% kapitāldaļu pieder Krievijas pilsonim Stepanam Mkhitarianam, bet kontrolpakete jeb 70% – pērn martā Skotijā reģistrētai komanditsabiedrībai “Brookmilk Products LP”. Iepriekš – no šā gada 26.janvāra līdz 7.martam Mkhitarians bija vienīgais uzņēmuma īpašnieks. Savukārt vēl pirms tam siernīca piederēja populārā ” Ievas siera” ražotājiem, Bebru pagasta ” Vecsiljāņiem” , kurš uzņēmumu iegādājās no lietuviešu “Financeline UAB” . Viļņā reģistrētā kapitālsabiedrība 2011.gadā nopirka bijušo ” Kalnu pienotavu” un atjaunoja tajā siera ražošanu, balstoties uz 2005.gadā uzceltās rūpnīcas toreizējo jaudu – ap 50 tonnām pārstrādāta piena dienā.

” Kalnu piena” jaunie īpašnieki siera ražotnē ieguldījuši vairāk nekā trīs miljonus eiro. Stepans Mkhitarians – 1,93 miljonus eiro, bet ” Brookmilk Products LP” – 1,35 miljonus eiro, vērienīgi izvēršot siera ražošanu eksportam uz Rietumvalstīm. Kā la.lv uzzināja uzņēmumā, patlaban darbs siernīcā noritot divās maiņās – no vietējā piena ražo ” Holandes” un “Gouda” tipa sierus, bet tuvākajā laikā pievērsīsies arī “Maasdam” tipa sieram.

” Kalnu piens” reģistrēts 2011.gada Saldus novada Nīgradnes pagasta ” Briežkalnos” , uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,930,200 eiro. Saskaņā ar ” Firmas.lv” datiem, ” Kalnu piens” apgrozījums 2015.gadā bija 1,510 miljoni eiro salīdzinājumā ar 1,717 miljoniem iepriekšējā gadā, bet zaudējumi samazinājās līdz 249 955 eiro salīdzinājumā ar 326 110 eiro zaudējumiem 2014. gadā. Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Kredīts uzņēmumiem uz ļoti izdevīgiem noteikumiem, piesakies jau tūlīt un piesaisti naudu! Vairāk info: cityfinances.lv

 2. No aizrobežu investoriem lielas jēgas nav, jo visa peļņa aiziet no valsts. Diemžēl arī pietiekoši bieži ir gadījumi, kad šādi investori Latvijas uzņēmumus nopērk tikai tāpēc, lai tos slēgtu vai vienkārši nogremdētu. Tā ka priecāties nav par ko.

 3. Eh, bija kādreiz “Latvijas siers”! kas par garšu un aromātu. Bet kadam debīliķim nepatika tā smaka un pataisīja par kastrēto .

  • Un ja vēl alus kauss, tad īsta bauda. Man šķiet, ka Smiltenē vēl ražo, pirms pāris gadiem pirku.

  • Savādi, Latvijas sieru es nesen nopirku ar visu pareizo aromātu un garšu. Patiesībā tas ir tas pats Bakšteins latviskā variantā, tā ka viss vēl nav pagalam.

 4. Kāda starpība. Mūsu sieri tāpat visi ir vienveidīga ķēpa. Holandes/Krievijas tipa sieri un visi uz vienu šniti. Nopērkat sieru francijā vai Lielbritānijā un jūs sapratīsiet kā sieram jāgaršo.

 5. Būs tāpat kā ar krājbanku un metalurgu.

 6. Kā viņi visi zina, ka man ir skumji? Jau otro dienu smejos lasot ziņas. 😀 Atcūkošana !!! 😀 Interesanti šo vārdu Latvijas valodnieki atkal radījuši , tāpat kā debīlo vārdu viedtālrunis?

 7. Ir nepieļaujami, ka stratēģiskas nozares, kā pārtikas, enerģētikas vai saistītas ar drošību vai valsts aizsardzību nonāk noziedznieku nāciju vai ienaidnieku valstu pilsoņu rokās.

  • Siers jau nu baigā emerģētika, labāk , lai vispār neko neražo. Lai latvieši ņem un taisa kaut simts siera ražotnes paralēli, ja grib pierādīt , ka to spēj labāk. Vismaz kāds Goudas sieru ražos, jo neviens cits siers Latvijā nav ēdams.

   • Siers nav “emerģētika”, tā ir pārtika un tā ir nozare, kur iespējamas diversijas.

    • Smieklīgais nacionālists. Diversijas produktā, ko neviens neēd. Vajadzētu priecāties, ka te vismaz kāds kaut ko iegulda kādā nozarē. Visā pasaulē ir vienalga, kas ko iegulda, ka tikai iegulda, ražo , atver uzņēmumu , un būtu jāpriecājas arī ka citām tautībām rūp Latvijas ekonomika. Nacionālistiskie sliņķi paši visu nolaiduši, neko citu neprot kā tikai dziedāt rociņās saķērušies.

     • Ko nu pļerksti, nevienu investoru neinteresē Latvijas ekonomika, tos interesē tikai pašu kabata. Un latvijas uzņēmumus nolaiž uz grunti tikai šādi aizrobežu investori, nav jau pirmā reize.

  • Labāk būtu bankrotējuši, tad varētu tūristiem skaistas drupas izrādīt! Vai to tu gribēji, debīliķi?

Draugiem Facebook Twitter Google+