×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Kalpaka ballē Kritušo karavīru piemineklim ziedoti 4000 eiro

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Tradicionālajā Kalpaka ballē ziedoti 4000 eiro Kritušo karavīru pieminekļa veidošanai, vēsta rīkotāji.

Ballē piedalījās Latvijas Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Latvijas Nacionālo Bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, bet no saeimas frakcijām bija ieradies Mārtiņš Bondars.

Viens no vakara svarīgākajiem pasākumiem bija izsole, kurai Latvijas Republikas prezidents Andris Bērziņš ziedoja grāmatu sējumu “Latvieši un Latvija” ar personisku novēlējumu. Tika izsolītas vairākas latviešu mākslinieku veidotās gleznas – “Ziema”, “Pēc copes” un “Ziemas saule”.

“Ieņēmumi par ielūgumiem – ziedojumiem un izsolē pārdotajiem mākslas darbiem tiks ziedoti pieminekļa veidošanai septiņiem kritušajiem Latvijas karavīriem, kuri, pildot savu pienākumu, gājuši bojā starptautiskajās operācijās. Piemineklis atradīsies Ādažu garnizonā,” portālam LA.lv pastāstīja uzņēmuma “Kurbads un Co” pārstāvis Jānis Straupe.

Pulkveža Oskara Kalpaka balli rīko Pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonds, Nacionālie Bruņotie spēki un piecas Atsevišķās studentu rotas korporācijas – Lettonia, Selonija, Lettgallia, Talavija un Fraternitas Lettica.

Kopumā no izsoles pieminekļa veidošanai tika iegūti 4000 eiro.

Līdzekļu vākšana noritēja ar transporta kompānijas “Kurbads”atbalstu, kura izsolei dāvināja ierāmētu lielizmēra bildi, kurā attēlots autovedējs, uz kura ir uzkrauta Latvijas NBS tehnika. Bet automašīnas kabīni rotā mākslinieka veidots Oskara Kalpaka portrets.

“Izsole par mūsu bildi izvērtās ļoti spraiga – bija vairāki solītāji, kas vēlējās iegādāties to savā īpašumā,” bildes izsolīšanas gaitu raksturo Mārtiņš Eglītis, “Kurbads” valdes loceklis, Ventonia filistrs.

Izsoli vadīja studentu korporācijas Lettgallia filistrs Māris Olte.

Kalpaka balle pirmo reizi tika organizēta 1922. gadā, lai atbalstītu Brīvības cīņās kritušo karavīru ģimenes. 2003. gadā Kalpaka balles tradīcijas un gars tika atjaunots, un šogad balle notika jau 13. reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+